Rok trajanja idealne veze

gost 185738

Veoma poznat
Poruka
11.623
Kazu da ljubav traje sedam godina maksimum i da nakon toga sve prelazi u naviku, kako je ta teorija dokazana u okvirima nauke o biologiji, da nema hemije, strasti, etc...

Ljuti me kad se tako govori o ljubavi. Kako se ona moze uzimati tako zdravo za gotovo?! to vredja mnoge divne ljubavne price i parove koji kontriraju ovakvim i tezama slicne priorode.

Ja mislim da se ljubav ne treba generalizovati ni po kojem pitanju, svaka je drugacija i jedinstvena na svoj nacin. Naravno da sa svojom savrsenom polovinom mozete uciniti da zelja jedno za drugim uvek postoji, i da se nikada ne zasitite vase ljubavi.

Sta vi mislite???
 
Kazu da ljubav traje sedam godina maksimum i da nakon toga sve prelazi u naviku, kako je ta teorija dokazana u okvirima nauke o biologiji, da nema hemije, strasti, etc...

Ljuti me kad se tako govori o ljubavi. Kako se ona moze uzimati tako zdravo za gotovo?! to vredja mnoge divne ljubavne price i parove koji kontriraju ovakvim i tezama slicne priorode.

Ja mislim da se ljubav ne treba generalizovati ni po kojem pitanju, svaka je drugacija i jedinstvena na svoj nacin. Naravno da sa svojom savrsenom polovinom mozete uciniti da zelja jedno za drugim uvek postoji, i da se nikada ne zasitite vase ljubavi.

Sta vi mislite???

Kad vidim dvoje starih kako se drže za ruke i prolaze nekim šoping centrom ka lagano izgubljeni.. srce mi bude puno .
U ljubav ne treba ceprkati . Generaliziranje OUT.
 
Kazu da ljubav traje sedam godina maksimum i da nakon toga sve prelazi u naviku, kako je ta teorija dokazana u okvirima nauke o biologiji, da nema hemije, strasti, etc...

Ljuti me kad se tako govori o ljubavi. Kako se ona moze uzimati tako zdravo za gotovo?! to vredja mnoge divne ljubavne price i parove koji kontriraju ovakvim i tezama slicne priorode.

Ja mislim da se ljubav ne treba generalizovati ni po kojem pitanju, svaka je drugacija i jedinstvena na svoj nacin. Naravno da sa svojom savrsenom polovinom mozete uciniti da zelja jedno za drugim uvek postoji, i da se nikada ne zasitite vase ljubavi.

Sta vi mislite???

Ljubav je ljubav,nije to strast,zaljubljivanje.....ljubav dajes primas,volis i voljen si Kako ljubav moze da prestane ako je istinska prava ljubav? Ne moze...prestaje samo zaljubljenost,strast moze da nestane.....hemija da prestane....ali ako je ljubav prava ne prestaje nikad Poenta je bas u tome sto je malo ljudi na svijetu koji istinski vole....svi ostali se zavaravaju....zato ljubav za njih prestaje
 
.. Daj napuni tu na pola praznu casu .. :mrgreen:
Gledaj svit ružicasto.. :mrgreen:

ma znam,ali realan sam bre...:( missim onu u zajedno iz navike i istina iz jedne vrste ljubaFi,a to je prijateljstvo..i navika..:(

Onda se moram javiti u njihovu bazu da mi uzmu krv na analizu, jer ocigledno ne pripadam na ovoj planeti i mora da sam ekstrem koji treba ispitati i teleportovati kako njihova teroja ne bi pala u vodu i rizikovala da bude demantovana. :)

a ti si u braku?:think:
 
ma znam,ali realan sam bre...:( missim onu u zajedno iz navike i istina iz jedne vrste ljubaFi,a to je prijateljstvo..i navika..:(



a ti si u braku?:think:

Ne, vec u vezi sa deckom za kojeg ne samo da mislim, vec sam sigurna da je nenadmasan u mojim ostvarenjima sna o mom idealnom decku, a ta veza traje skoro pet i po godina i efekti leptirica u stomaku i klecanja kolena, kao i gubljenja svesti prilikom ljubljenja ne izostaju.
 
Kad vidim dvoje starih kako se drže za ruke i prolaze nekim šoping centrom ka lagano izgubljeni.. srce mi bude puno .
U ljubav ne treba ceprkati . Generaliziranje OUT.

I mene odusevljava kada vidim stariji par kako se smeje, grli, seta unuke...
Vidis im neki sjaj i toplinu u ocima koja ne moze a da te se ne dotakne, to je nesto prosto predivno... Ostariti zajedno, srecni i voljeni... Ideal...
 
Ne, vec u vezi sa deckom za kojeg ne samo da mislim, vec sam sigurna da je nenadmasan u mojim ostvarenjima sna o mom idealnom decku, a ta veza traje skoro pet i po godina i efekti leptirica u stomaku i klecanja kolena, kao i gubljenja svesti prilikom ljubljenja ne izostaju.

ne mogu da verujem..bas zato sto je prolece..missim bas mi kaze drugarica je raskinula trogodisnju vezu sa deckom,kao nije to vise to..nema leptirica i sl..kao i sestra od drugara..opet neka duga veza,klima se..kao id rugar koji je preko 4 godine u vezi sa devojkom..:( i tako...


To je suživot , ljubav , prijateljstvo i zajedništvo.
Kroz dobro i zlo.

slazem se..:( ali to vise nije ljubav kao na pocetku,vec nesto drugo.transformirano..:(
 
Kazu da ljubav traje sedam godina maksimum i da nakon toga sve prelazi u naviku, kako je ta teorija dokazana u okvirima nauke o biologiji, da nema hemije, strasti, etc...

Ljuti me kad se tako govori o ljubavi. Kako se ona moze uzimati tako zdravo za gotovo?! to vredja mnoge divne ljubavne price i parove koji kontriraju ovakvim i tezama slicne priorode.

Ja mislim da se ljubav ne treba generalizovati ni po kojem pitanju, svaka je drugacija i jedinstvena na svoj nacin. Naravno da sa svojom savrsenom polovinom mozete uciniti da zelja jedno za drugim uvek postoji, i da se nikada ne zasitite vase ljubavi.

Sta vi mislite???

Prvo,super tema :). Bas sam se neki dan zalio na nekoj od tema :"oralac" nesto,posto ih je bilo mnogo,reko nema vise nekih ozbiljnih tema,ljubavnih,sve nesto điđi miđi :). Mislim volim zajebanciju,ali u moru zajebancije neka bude i kap ozbiljne price... :)

Pa,ne zna,nisam imao 7 godina vezu,ali evo jedna traje 4 godine,i iz tog iskustva znam da povremeno dodje vrijeme kada "zamre" sve u vezi,od sexa,ljubavi,paznje jedno prema drugom,ljudi se krenu shvatati "zdravo za gotovo",kao jedna faza sto je bila,samo smo se seksali i to ugovarali tipa :"E dolazim veceras,da se kresnemo!" i trajalo je to oko 2 mjeseca,nismo nista posebno razgovarali samo se svelo na to,pa onda se posvadjamo kao samo smo se sveli na to,pa opet krene sve ispocetka. Mislim,koliko sam puta kretao iz pocetka u ovoj vezi,ne bi znao ni nabrojati,svaki put poslije faze "zamrla veza",krene novo zaljubljivanje,ja se trudim,opet da zavedem svoju djevojku.Kao da sve iz pocetka :) I tako opet...

Mislim,da svi trebaju ako se vole i dodju u fazu monotonije,da krenu ispocetka,sa nekim znakovima paznje,zavodjenja itd...ali bukvalno..kao da je prvi sastanak itd....

Nemam pojma,pricam za sebe :)
 

Back
Top