Србија је високо развијена земља

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
Доста ми је тема које пишу о томе како смо лоши, како нам је привреда пропала, како су на власти мафијаши и слично, то све јесте тачно али да видимо у чему смо то ми Срби добри, шта би могла бити наша извозно оријентисана делатност. У чему су то Срби успешни или би могли да буду?
 
Доста ми је тема које пишу о томе како смо лоши, како нам је привреда пропала, како су на власти мафијаши и слично, то све јесте тачно али да видимо у чему смо то ми Срби добри, шта би могла бити наша извозно оријентисана делатност. У чему су то Срби успешни или би могли да буду?

u proizvodnji organske hrane.
 
Доста ми је тема које пишу о томе како смо лоши, како нам је привреда пропала, како су на власти мафијаши и слично, то све јесте тачно али да видимо у чему смо то ми Срби добри, шта би могла бити наша извозно оријентисана делатност. У чему су то Срби успешни или би могли да буду?

Srbija bi dobro stajala da radi ono što joj je bog dao a to je da izvozi hranu i da se bavi stočarstvom u dobrim delovima mogli bi da zaradimo na turizmu jer ima i previše dobrih lokacija, koje su dal' namerno ili slučano zapostavljene, na svakoj bari, da smo pametni mogli bi da zaradimo.E sad drugi je problem što neki smatraju da bi mi mogli da pravimo kompjuterske čipove:lol:...to je neko ko nema pojma sa realnošću i ko se malo posvađao s mozgom....mogli bi dobro da zaradimo na tranzitu pošto nam je geografski položaj izmišljen za to...i tako ima tu dosta stvari Bog nam je dao ambijent al nam nije dao mozak.
 
Reklame mogu sve u današnje vreme,ali pogledaj samo Pančevo pa Kostolac dva najzagađenija grada ,u Kostolcu u svakom listu kupusa crnilo od uglja a zimi ne pada beli sneg nego crni.A pančevo smrdi kao na deponiji,bez gas maske ne možeš da preživiš.

A da li znas kolika je Topica, ili Homoljske planine? To se moze gajiti na ogromnim povrsinama u celoj istocnoj , zapadnoj i centralnoj Srbiji . \
I onako je ogroman deo tog zemljista u parlogu .
 
Poslednja izmena:
Ceo svet ceka samo na srpsku hranu.

Te nacionalnu propagandu mi imamo najzdraviju hranu, maltene fura svaka zemlja na svetu.

U proizvodnji hrane nema hleba. Cela EU agrarstvo zivi od subvencija.
Наравно да здрава храна има своје купце.

Јевро-пејци су затровани Монсантовим генетски модификованим семенима и усевима који трују људе, тако да би им могли продавати здраву храну по конкурентној цени.

Проблем са аграром је уско грло ''мафијаша откупљивача'' који после мизерног откупа производе препродају по 2 или 3 пута више.

Када би од првостепених произвођача (без посредника) куповали, ем би храна појефтинила, ем би имало пара за улагање у пољопривреду.

Али неко тај здрав резон намерно омета и спречава.

Питање је ко и колико треба да робија због тога? Милиони испаштају због стотињак криминалаца.
 
A da li znas kolika je Topica, ili Homoljske planine? To se moze gajiti na ogromnim povrsinama u celoj istocnoj , zapadnoj i centralnoj Srbiji . \
I onako je ogroman deo tog zemljista u parlogu .

I ne samo tamo i Vojvodina je počela da se parloži, ona Holadija ili Japan bi vene isekli da imaju jednu Vojvodinu ali mi to ne znamo da cenimo ...ljudi beže u gradove, pored imanja na selu da bi bili podstanari i radili za sitnu lovu ali ne zato što je baviti se poljoprivredom teško, nego zato što oni nemaju mogućnosti da svoj proizvod prodaju po ceni koju žele, o kakvoj mi onda slobodnoj tržišnoj ekomiji pričamo:roll: to je samo mrtvo slovo na papiru....kad bi seljak imao svoj silos ili skladište,hladnjaču itd. zavisno od onoga čime se bavi...malo bi se drugačija pesma pevala...ovako su ucenjeni, pa mleko bacaju u reku jer im se ne plaća...kukuruzom hrane svinje za sopstvene potrebe.....da li državu strah od bogatog seljaka?!....ja mislim da jeste.
 
Наравно да здрава храна има своје купце.

Јевро-пејци су затровани Монсантовим генетски модификованим семенима и усевима који трују људе, тако да би им могли продавати здраву храну по конкурентној цени.

Проблем са аграром је уско грло ''мафијаша откупљивача'' који после мизерног откупа производе препродају по 2 или 3 пута више.

Када би од првостепених произвођача (без посредника) куповали, ем би храна појефтинила, ем би имало пара за улагање у пољопривреду.

Али неко тај здрав резон намерно омета и спречава.

Питање је ко и колико треба да робија због тога? Милиони испаштају због стотињак криминалаца.

Da ti cica nesto kaze. Ono sta ti zoves zdravom hranom je marketicki trik. Sto furaju austrijanci i ostali ekoloski narodi.

A gentehniku rade ljudi odtkad se bave poljoprivredom. Divlje zito nema blage veze za onim sto mi nazovemo zitaricom.

Meni se domaca svinja isto vise zvidja. Ali to je zbog toga sto je masna. Zapadni evropljani to bas i ne vole. Plase se linije i zdravlja.

Sta su ti more Jevropljani. To su ti Evropljani, i ti si evropljanin kao i ja i svi srbi.
 
u proizvodnji zdrave hrane dakle poljoprivredi i kao promiskuitetna alkololicarsko-kocarsko -narkomanska turisticka meka , a mozemo i da pomenute turiste o istom trosku posle lecimo i oporavljamo u nasim brojnim banjama i mineralnim izvorima , koje bi trebalo pretvoriti u spa centre po uzoru na Madjarsku i Sloveniju...
mozemo da prodajemo i jednistvene all inclusive aranzmane za strance , recimo nedelju dana se gudraju , piju , ozdreravaju od masne hrane , kockaju i yebavaju lokalne droljetine po razumnoj ceni,po raznim splavovima , kafanama , kuplerajima , exitima i guchama ... i onda drugu nedelju da se oporavljaju u nekoj od banja i planina , ono svez planinski vazduh ,setnje po sumici , termomineralni izvori , domace neprskano voce i povrce, masaze , strucan medicniski nadzor ...
i onda se srecni,zadovoljeni i i oporavljeni posle 2 nedelje vracaju u mrske kapitalisticke zemlje u nove radne pobede , posto su ovde ostavili solidnu kolicinu evra i iziveli se ko nikad u zivotu... :D
ps nemoj da mi je neko ukro ideju bez pitanja , za fransizu moze dogovor na pp
 
Knjaz Milosh je u svoje vreme poslao ljude u Evropu da se shkoluju,da vide shta i kako,i da se vrate.tako i bi,i kada se nashao sa njima,pitao ih je shta je najpametnije da radimo...oni su rekli: Tranzit,Hrana i Banjski turizam...prosto...ne znam da li znate,ali recimo Vranjska banja je drugi najtopliji izvor vode u Evropi...a banja u Srbiji ima koliko nam srce ishte...ali drug Dinkic misli da treba da uvozimo hleb i vodu,i plastichne pomarandze i svojski pomazhe monopoliste!
 
I ne samo tamo i Vojvodina je počela da se parloži, ona Holadija ili Japan bi vene isekli da imaju jednu Vojvodinu ali mi to ne znamo da cenimo ...ljudi beže u gradove, pored imanja na selu da bi bili podstanari i radili za sitnu lovu ali ne zato što je baviti se poljoprivredom teško, nego zato što oni nemaju mogućnosti da svoj proizvod prodaju po ceni koju žele, o kakvoj mi onda slobodnoj tržišnoj ekomiji pričamo:roll: to je samo mrtvo slovo na papiru....kad bi seljak imao svoj silos ili skladište,hladnjaču itd. zavisno od onoga čime se bavi...malo bi se drugačija pesma pevala...ovako su ucenjeni, pa mleko bacaju u reku jer im se ne plaća...kukuruzom hrane svinje za sopstvene potrebe.....da li državu strah od bogatog seljaka?!....ja mislim da jeste.

Na zalast Organic hrana se mnogo teze gaji u ravnici ,nego u brdovitim krajevima .
 
Da ti cica nesto kaze. Ono sta ti zoves zdravom hranom je marketicki trik. Sto furaju austrijanci i ostali ekoloski narodi.

A gentehniku rade ljudi odtkad se bave poljoprivredom. Divlje zito nema blage veze za onim sto mi nazovemo zitaricom.

Meni se domaca svinja isto vise zvidja. Ali to je zbog toga sto je masna. Zapadni evropljani to bas i ne vole. Plase se linije i zdravlja.

Sta su ti more Jevropljani. To su ti Evropljani, i ti si evropljanin kao i ja i svi srbi.

Apsolutno i potpuno netacno .
svaki kamion se kontrolise i uzorci se salju u laboraturiju . radi kontrole . Inspektori provde i po deset dana na terenu i to po dva puta godisnje . \Cni mi s da niste upuceni .
 
A da li znas kolika je Topica, ili Homoljske planine? To se moze gajiti na ogromnim povrsinama u celoj istocnoj , zapadnoj i centralnoj Srbiji . \
I onako je ogroman deo tog zemljista u parlogu .

Pa da ti kažem da malo bolje poznajem taj deo od tebe sigurno .Elektrana Kostolac zagadila sve do Kališta,Od Kališta smrdi kožara Petrovac sve do Krepoljina a od Krepoljina samo kamen od koga se ne može živeti a u Žagubici čak i voda sa Vrela zagađena pa vodu dobijaju iz Laznice.Pa sad vidi od čega ćeš da živiš.
 
Доста ми је тема које пишу о томе како смо лоши, како нам је привреда пропала, како су на власти мафијаши и слично, то све јесте тачно али да видимо у чему смо то ми Срби добри, шта би могла бити наша извозно оријентисана делатност. У чему су то Срби успешни или би могли да буду?

U mlacenju prazne slame, busanju u kokosija prsa , i qrchenju bez pokrica.......:think:
 
Na zalast Organic hrana se mnogo teze gaji u ravnici ,nego u brdovitim krajevima .

Лик који је измислио термин organic food је тешки болид, па свака је храна органског порекла, не једемо ваљда камење. Ствар је само што постоји генетски модификована храна и она која то није коју би ја назвао просто ЗДРАВА ХРАНА.
 

Back
Top