Србија је високо развијена земља
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 34

Tema: Србија је високо развијена земља

Iskusan
    Učlanjen
    31.08.2009.
    Pol
    muški
    срце у Бања Луци, душа у Москви, тело у Београду
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Србија је високо развијена земља

Доста ми је тема које пишу о томе како смо лоши, како нам је привреда пропала, како су на власти мафијаши и слично, то све јесте тачно али да видимо у чему смо то ми Срби добри, шта би могла бити наша извозно оријентисана делатност. У чему су то Срби успешни или би могли да буду?

Elita Konstantin Veliki (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    308

Podrazumevano Re: Србија је високо развијена земља

U pijanstvu i veselju. (guca)

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

Oraganic food .
    Poslednji put ažurirao/la Sanovnik : 22.03.2010. u 14:47

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Citat Original postavio Уго Чавез Pogledaj poruku
    Доста ми је тема које пишу о томе како смо лоши, како нам је привреда пропала, како су на власти мафијаши и слично, то све јесте тачно али да видимо у чему смо то ми Срби добри, шта би могла бити наша извозно оријентисана делатност. У чему су то Срби успешни или би могли да буду?
    u proizvodnji organske hrane.
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    u proizvodnji organske hrane.
    Bas sam to i reko zapravo.

Učlanjen
    14.12.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    308

Ceo svet ceka samo na srpsku hranu.

Te nacionalnu propagandu mi imamo najzdraviju hranu, maltene fura svaka zemlja na svetu.

U proizvodnji hrane nema hleba. Cela EU agrarstvo zivi od subvencija.

Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

Buduća legenda perafitilj (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1941

Reklame mogu sve u današnje vreme,ali pogledaj samo Pančevo pa Kostolac dva najzagađenija grada ,u Kostolcu u svakom listu kupusa crnilo od uglja a zimi ne pada beli sneg nego crni.A pančevo smrdi kao na deponiji,bez gas maske ne možeš da preživiš.

Elita dežurno zvocalo (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Srbija bi dobro stajala da radi ono što joj je bog dao a to je da izvozi hranu i da se bavi stočarstvom u dobrim delovima mogli bi da zaradimo na turizmu jer ima i previše dobrih lokacija, koje su dal' namerno ili slučano zapostavljene, na svakoj bari, da smo pametni mogli bi da zaradimo.E sad drugi je problem što neki smatraju da bi mi mogli da pravimo kompjuterske čipove...to je neko ko nema pojma sa realnošću i ko se malo posvađao s mozgom....mogli bi dobro da zaradimo na tranzitu pošto nam je geografski položaj izmišljen za to...i tako ima tu dosta stvari Bog nam je dao ambijent al nam nije dao mozak.
    Ja sam uvek civilizovana ali me ljudi pogrešno tumače.

Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

Citat Original postavio perafitilj Pogledaj poruku
    Reklame mogu sve u današnje vreme,ali pogledaj samo Pančevo pa Kostolac dva najzagađenija grada ,u Kostolcu u svakom listu kupusa crnilo od uglja a zimi ne pada beli sneg nego crni.A pančevo smrdi kao na deponiji,bez gas maske ne možeš da preživiš.
    A da li znas kolika je Topica, ili Homoljske planine? To se moze gajiti na ogromnim povrsinama u celoj istocnoj , zapadnoj i centralnoj Srbiji . \
    I onako je ogroman deo tog zemljista u parlogu .
    Poslednji put ažurirao/la Sanovnik : 22.03.2010. u 15:07

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

За почетак да извеземо Уга, Аниту и Комунистикињу у Русију.

Elita
    Učlanjen
    30.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    497

samo sportski, al i to će da propadne jer ne daju mafioze našim sportistima da ulože svoj novac ovde.
    eto đokoviću npr. nisu dali dozvolu da izgradi terene i sportski centar.

Владан ИПХ nije na forumu
    Сећај се краја свога, и нећеш сагрешити довека!
    Veoma poznat Владан ИПХ (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    174

Citat Original postavio Konstantin Veliki Pogledaj poruku
    Ceo svet ceka samo na srpsku hranu.

Te nacionalnu propagandu mi imamo najzdraviju hranu, maltene fura svaka zemlja na svetu.

U proizvodnji hrane nema hleba. Cela EU agrarstvo zivi od subvencija.
    Наравно да здрава храна има своје купце.

Јевро-пејци су затровани Монсантовим генетски модификованим семенима и усевима који трују људе, тако да би им могли продавати здраву храну по конкурентној цени.

Проблем са аграром је уско грло ''мафијаша откупљивача'' који после мизерног откупа производе препродају по 2 или 3 пута више.

Када би од првостепених произвођача (без посредника) куповали, ем би храна појефтинила, ем би имало пара за улагање у пољопривреду.

Али неко тај здрав резон намерно омета и спречава.

Питање је ко и колико треба да робија због тога? Милиони испаштају због стотињак криминалаца.

Elita dežurno zvocalo (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Citat Original postavio Sanovnik Pogledaj poruku
    A da li znas kolika je Topica, ili Homoljske planine? To se moze gajiti na ogromnim povrsinama u celoj istocnoj , zapadnoj i centralnoj Srbiji . \
    I ne samo tamo i Vojvodina je počela da se parloži, ona Holadija ili Japan bi vene isekli da imaju jednu Vojvodinu ali mi to ne znamo da cenimo ...ljudi beže u gradove, pored imanja na selu da bi bili podstanari i radili za sitnu lovu ali ne zato što je baviti se poljoprivredom teško, nego zato što oni nemaju mogućnosti da svoj proizvod prodaju po ceni koju žele, o kakvoj mi onda slobodnoj tržišnoj ekomiji pričamo to je samo mrtvo slovo na papiru....kad bi seljak imao svoj silos ili skladište,hladnjaču itd. zavisno od onoga čime se bavi...malo bi se drugačija pesma pevala...ovako su ucenjeni, pa mleko bacaju u reku jer im se ne plaća...kukuruzom hrane svinje za sopstvene potrebe.....da li državu strah od bogatog seljaka?!....ja mislim da jeste.
    Ja sam uvek civilizovana ali me ljudi pogrešno tumače.

Učlanjen
    14.12.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    308

Citat Original postavio Владан ИПХ Pogledaj poruku
    Наравно да здрава храна има своје купце.

Јевро-пејци су затровани Монсантовим генетски модификованим семенима и усевима који трују људе, тако да би им могли продавати здраву храну по конкурентној цени.

Проблем са аграром је уско грло ''мафијаша откупљивача'' који после мизерног откупа производе препродају по 2 или 3 пута више.

Када би од првостепених произвођача (без посредника) куповали, ем би храна појефтинила, ем би имало пара за улагање у пољопривреду.

Али неко тај здрав резон намерно омета и спречава.

Питање је ко и колико треба да робија због тога? Милиони испаштају због стотињак криминалаца.
    Da ti cica nesto kaze. Ono sta ti zoves zdravom hranom je marketicki trik. Sto furaju austrijanci i ostali ekoloski narodi.

A gentehniku rade ljudi odtkad se bave poljoprivredom. Divlje zito nema blage veze za onim sto mi nazovemo zitaricom.

Meni se domaca svinja isto vise zvidja. Ali to je zbog toga sto je masna. Zapadni evropljani to bas i ne vole. Plase se linije i zdravlja.

Sta su ti more Jevropljani. To su ti Evropljani, i ti si evropljanin kao i ja i svi srbi.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

u proizvodnji zdrave hrane dakle poljoprivredi i kao promiskuitetna alkololicarsko-kocarsko -narkomanska turisticka meka , a mozemo i da pomenute turiste o istom trosku posle lecimo i oporavljamo u nasim brojnim banjama i mineralnim izvorima , koje bi trebalo pretvoriti u spa centre po uzoru na Madjarsku i Sloveniju...
    mozemo da prodajemo i jednistvene all inclusive aranzmane za strance , recimo nedelju dana se gudraju , piju , ozdreravaju od masne hrane , kockaju i yebavaju lokalne droljetine po razumnoj ceni,po raznim splavovima , kafanama , kuplerajima , exitima i guchama ... i onda drugu nedelju da se oporavljaju u nekoj od banja i planina , ono svez planinski vazduh ,setnje po sumici , termomineralni izvori , domace neprskano voce i povrce, masaze , strucan medicniski nadzor ...
    i onda se srecni,zadovoljeni i i oporavljeni posle 2 nedelje vracaju u mrske kapitalisticke zemlje u nove radne pobede , posto su ovde ostavili solidnu kolicinu evra i iziveli se ko nikad u zivotu...
    ps nemoj da mi je neko ukro ideju bez pitanja , za fransizu moze dogovor na pp
    The Show Must Go On...

Stara legenda mmaher (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3007

Knjaz Milosh je u svoje vreme poslao ljude u Evropu da se shkoluju,da vide shta i kako,i da se vrate.tako i bi,i kada se nashao sa njima,pitao ih je shta je najpametnije da radimo...oni su rekli: Tranzit,Hrana i Banjski turizam...prosto...ne znam da li znate,ali recimo Vranjska banja je drugi najtopliji izvor vode u Evropi...a banja u Srbiji ima koliko nam srce ishte...ali drug Dinkic misli da treba da uvozimo hleb i vodu,i plastichne pomarandze i svojski pomazhe monopoliste!
    Postupaj tako da svaki tvoj cin moze da se upotrebi kao univerzalni princip.

Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

Citat Original postavio malo zvocalo Pogledaj poruku
    I ne samo tamo i Vojvodina je počela da se parloži, ona Holadija ili Japan bi vene isekli da imaju jednu Vojvodinu ali mi to ne znamo da cenimo ...ljudi beže u gradove, pored imanja na selu da bi bili podstanari i radili za sitnu lovu ali ne zato što je baviti se poljoprivredom teško, nego zato što oni nemaju mogućnosti da svoj proizvod prodaju po ceni koju žele, o kakvoj mi onda slobodnoj tržišnoj ekomiji pričamo to je samo mrtvo slovo na papiru....kad bi seljak imao svoj silos ili skladište,hladnjaču itd. zavisno od onoga čime se bavi...malo bi se drugačija pesma pevala...ovako su ucenjeni, pa mleko bacaju u reku jer im se ne plaća...kukuruzom hrane svinje za sopstvene potrebe.....da li državu strah od bogatog seljaka?!....ja mislim da jeste.
    Na zalast Organic hrana se mnogo teze gaji u ravnici ,nego u brdovitim krajevima .

Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

Citat Original postavio Konstantin Veliki Pogledaj poruku
    Da ti cica nesto kaze. Ono sta ti zoves zdravom hranom je marketicki trik. Sto furaju austrijanci i ostali ekoloski narodi.

A gentehniku rade ljudi odtkad se bave poljoprivredom. Divlje zito nema blage veze za onim sto mi nazovemo zitaricom.

Meni se domaca svinja isto vise zvidja. Ali to je zbog toga sto je masna. Zapadni evropljani to bas i ne vole. Plase se linije i zdravlja.

Sta su ti more Jevropljani. To su ti Evropljani, i ti si evropljanin kao i ja i svi srbi.
    Apsolutno i potpuno netacno .
    svaki kamion se kontrolise i uzorci se salju u laboraturiju . radi kontrole . Inspektori provde i po deset dana na terenu i to po dva puta godisnje . \Cni mi s da niste upuceni .

Ističe se DeDa (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Fiat Punto!!!

Buduća legenda perafitilj (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1941

Pa da ti kažem da malo bolje poznajem taj deo od tebe sigurno .Elektrana Kostolac zagadila sve do Kališta,Od Kališta smrdi kožara Petrovac sve do Krepoljina a od Krepoljina samo kamen od koga se ne može živeti a u Žagubici čak i voda sa Vrela zagađena pa vodu dobijaju iz Laznice.Pa sad vidi od čega ćeš da živiš.

Elita
    Učlanjen
    10.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Srbija je nekad bila treće u svijetu po proizvodnji šljiva i sadnica šljiva.

Sad ne znam šta je s tim sektorom, ali šteta je ne poraditi na tome, ako je već Bog dao zemlju stvorenu za šljive.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

U mlacenju prazne slame, busanju u kokosija prsa , i qrchenju bez pokrica.......

Buduća legenda sumnjivo lice (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    842

banjski turizam.Srbija lezi na toploj vodi koja se odliva u kanale.

Iskusan
    Učlanjen
    31.08.2009.
    Pol
    muški
    срце у Бања Луци, душа у Москви, тело у Београду
    Reputaciona moć
    0

Na zalast Organic hrana se mnogo teze gaji u ravnici ,nego u brdovitim krajevima .
    Лик који је измислио термин organic food је тешки болид, па свака је храна органског порекла, не једемо ваљда камење. Ствар је само што постоји генетски модификована храна и она која то није коју би ја назвао просто ЗДРАВА ХРАНА.

Slične teme

1. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 07.03.2010., 21:04
  2. Моја земља Црна Гора и Србија
    Autor monteadriatico u forumu Politika
    Odgovora: 252
    Poslednja poruka: 09.03.2009., 08:31
  3. Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 13.04.2007., 10:41
  4. Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 21.02.2006., 00:10

Pravila za slanje poruka