OTKLANJANJE MLADEZA I LOKALNA ANESTEZIJA

jockobocko

Zainteresovan član
Poruka
187
Cao svima
imam pitanje, da li je neko skidao mladeze i kavka iskustva ima sa tim. Takodjeme zanima kako se radi lokalna anestezija, da li injekcijom ili se nesto namaze....kakav je osecaj posto sam lokalnu anesteziju radila samo kada sam vadila zub:roll:
opisite mi celo iskustvo. Ja sam bila kod lekara i rekao mi je da te koje zelim da skinem nisu ni malo opasni i da je sve bezbolno ali me ipak zanima iskustvo iz prve ruke
 
Skidao sam ja pre par godina izmedju gornje usne i nosa . S' tim sto moje je bila kao kozna izraslina sa konstantnom bojom koze , nije bio beleg ili mladez mada je procedura ista , moze samo da se desi da dajes krv na analizu ako je veci mladez ili ako menja boju .
E sad , po meni , najteze kod takve intervencije je cekanje , jer ja nisam isao nigde privatno vec u drzavnu bolnicu . Na dan skidanja pre intervencije sam cekao oko 3h i posle za otpusnu listu jos otprilike toliko . Lokalna anestezija su u mom slucaju bile 3 inekcije direktno u mladez sto mi je opustilo dobar deo gornje usne . Kad oni provere da li osecas nesto i da li anestezija (ne znam za anestezije kod zubara ali cenim da se ne razlikuje mnogo sa ovim ) deluje , skidanje pocinje , ne traje duze od 20ak minuta , zatim sledi usivanje i to je to . Posle se dolazi oko 2 puta nedeljno na kontrole i menjanje flastera i nakon nekog vremena se skidaju konci . Ako je mladez na vidnom mestu onda se preporucuje neka krema , reci ce ti koja , ne secam se , za suzavanje oziljka koju preporucujem . I to je to , otprilike , nista strasno , po meni , vise treba strpljenja nego snage i izdrzljivosti .
 
Radi se u lokalnoj anesteziji, slicno kao kada se vadi zub. Koza oko mesta gde se pravi rez se prvo dezinfikuje, onda se ubrizga anesteti u neposrednu blizinu mesta reza, pozeljno na 2-3 mesta i to je najbolniji deo. Posle nista vise neces da osetis, eventualno povlacenje i zatezanje koze prilikom sivenja, ali ne i bol.
 
aha, posto je to kod mene na mestu bas izmedju grudi ne znam gde bi mogli da mi ubrizgaju da li mozda ubrizgavaju u sam mladez

Не бој се, неће да ти иглу зарију у грудну кост...:D
Инекција се даје поткожно, ожиљци са предње стране тела се мање примећују тј. боље зарастају и визуелно су мање уочљиви него они на леђима.:)
Наравно, треба мазати (да не рекламирам) одговарајућу маст која уклања ожиљке. Ако све буде у реду, на крају остане једва видљива танка бела цртица...
 

Back
Top