ЛОПОВИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Kako su ovi plaćeni!
Četvoro pomoćnika sekretara Skupštine Veljka Odalovića prima veće plate od predsednika i premijera Srbije. Najstariji od njih ima 63 godine!


BEOGRAD - Sekretar Skupštine Veljko Odalović ima čak četiri pomoćnika - Radicu Aleksić, Milivoja Vićentijevića, Milana Brzakovića i Mirjanu Radaković, koji zarađuju više od predsednika i premijera Srbije!

Ova četvorka Odalovićevih saradnika nalazi se među zaposlenima u Skupštini čija je imena parlament tajio, uprkos zvaničnom zahtevu Kurira da obelodani ko su ti čije se ogromne plate isplaćuju iz budžeta! Prema informacijama koje smo dobili, njih četvoro mesečno iz državne kase prima ukupno 528.751 dinar. Iako je osnovna plata pomoćnika oko 114.000 dinara, u zavisnosti od minulog rada, njihove plate su 136.827, 133.632, 129.680 i 128.612 dinara. Plata premijera je 116.000 dinara.

Kako tvrdi naš izvor, ženski deo ekipe - Aleksićeva i Radakovićeva, dobro se opario i u Republičkoj izbornoj komisiji.
- Radica Aleksić je rad u RIK tokom 2008. naplatila 955.000 dinara, dok je Mirjana Radaković dobila 315.000 dinara. „Slučaj“ Milivoja Vićentijevića je još interesantniji. On je posle ukidanja savezne skupštine dobio otpremninu. Njega je tada preuzela Narodna skupština, ali je i nju ubrzo napustio. Naravno, s parama.

Onda se krajem 2008. naprasno ponovo zaposlio u Skupštini kao savetnik sekretara, navodno zbog povećanog obima posla. Prošlog decembra imenovan je za pomoćnika sekretara na period od pet godina, iako je diplomirani inženjer elektrotehnike. Sada Vićentijević, koji ima 63 godine, rukovodi Sektorom za organizacione i administrativne poslove - priča naš insajder.

Odalović kaže da Vićentijević nije njegov privatan izbor već se do njega došlo posle javnog konkursa.
- Ako je ispunio sve uslove, a jeste, ako poseduje znanje, kvalitet i struku koju poseduje, nije bitno to što ima 64 godine, jer će ovde raditi kao da ima 25 godina. Više desetina njih uzelo je otpremninu, pa ih je ponovo angažovala Skupština, pošto je Ustavni sud dozvolio da mogu ponovo da zasnuju radni odnos u državnim organima. Nije Vićentijević jedini primer - naglašava Odalović.

Sve njihove plate

136.827,00
133.632,00
129.680,00
l128.612,00
UKUPNO 528.751,00

Radica Aleksić: Plata mi je mala

Radica Aleksić kaže da joj je plata mala za posao koji obavlja.
- Ne znam zašto vas zanima moja plata, ona je zakonom utvrđena za državnog službenika na položaju. I mala je za ono što radim. Veća je od premijerske, ali ne određujem ja platu premijeru - ističe Aleksićeva. Što se tiče debele naknade u RIK, ona tvrdi da je svaki dinar zaradila.
- Te godine su bila četiri izborna kruga. To je ogroman posao, samo onaj ko ga nije radio to ne zna - pravda se Aleksićeva.

Mirjana Radaković na dva posla

Osim što je rukovodilac Sektora za poslove radnih tela, Mirjana Radaković je i sekretar skupštinskog Odbora za ustavna pitanja. U informatoru Narodne skupštine piše da se taj odbor tokom 2007. sastao svega tri puta, u 2008. nijednom, a u prošloj godini šest puta! Radakovićeva je ovih dana bila nedostupna za komentar, a na telefone se nisu javljali ni rukovodilac Sektora za investiciono tehničko i tekuće održavanje Brzaković, kao ni Vićentijević.

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-22-03-2010/kako-su-ovi-placeni
 
- Ne znam zašto vas zanima moja plata, ona je zakonom utvrđena za državnog službenika na položaju. I mala je za ono što radim. Veća je od premijerske, ali ne određujem ja platu premijeru - ističe Aleksićeva.

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-22-03-2010/kako-su-ovi-placeni

Zena je u pravu.
Nista ona nije ukrala, kao sto kaze "plata je zakonom utvrdjena za drzavnog sluzbenika na tom polozaju i kao da je ne zanima koliko premijer zaradjuje jer mu ona ne odredjuje platu".

Neka vas ahmmm, tako vam i treba. :ok:
 
Zena je u pravu.
Nista ona nije ukrala, kao sto kaze "plata je zakonom utvrdjena za drzavnog sluzbenika na tom polozaju i kao da je ne zanima koliko premijer zaradjuje jer mu ona ne odredjuje platu".

Neka vas ahmmm, tako vam i treba. :ok:

Нико и није рекао да је она украла....................али власт је то украла од нас.
 
Нико и није рекао да је она украла....................али власт је то украла од нас.

Svaka im cast, tako se to radi. :) ... a vi opet isto glasajte, pa ko duze izdrzi :mrgreen:

pd2197989.jpg
 
дакле тако се каже када могу сами себи да одређују висину примања + да се учлањују у разне комисије и одатле дрпају лову?

to je sve po zakonu koliko god glupo zvucalo :roll: realno i moze im se jer boli ih racku sto cemo ti i ja da trabunjamo kako je to nemoralno i hostaplerski sto rade a oni ce da kradu i da na Boga ne misle
 
Zato sto me boli Q da glasam za lopove u zemlji u kojoj ne zivim.

Па нешто си мноооого активан и агресиван по том питању (додуше ни ја не гласам)...можда би било морално да дођеш и своје ставове у пракси искажеш овде уместо са 10.000 кил,ометара сигурне удаљености?

"лако је туђим Q глогиње млатити"
 
Па нешто си мноооого активан и агресиван по том питању (додуше ни ја не гласам)...можда би било морално да дођеш и своје ставове у пракси искажеш овде уместо са 10.000 кил,ометара сигурне удаљености?

"лако је туђим Q глогиње млатити"

Ne nameravam da se bavim politikom ni da menjam vlast koju je neko drugi izabrao, a komentarisem je kao hobi i to radim isto kad su u pitanju neke druge teme i drzave.
Ovaj forum je samo jedna dobra za*ebancija :)
 

Ne nameravam da se bavim politikom ni da menjam vlast koju je neko drugi izabrao, a komentarisem je kao hobi i to radim isto kad su u pitanju neke druge teme i drzave.
Ovaj forum je samo jedna dobra za*ebancija :)

Па чини ми се да са сигурне удаљености мало претерујеш..........зашто не би дошао овде и то чинио?
У чему је проблем?
Теби је то за.банција а онима који су овде баш и није.
 
Ne mogu strucne poslove u ministarstvima da rade losi strucnjaci,ove plate uopste nisu velike,to su patke.Ili je kriminal ako imas platu 1000 evra?!

Које стручне послове??????????
Секретар има четири помоћника који још тезгаре и у РИК-у?


Опрости, али то је класична отимачина.
 

Back
Top