Kosovo ili Kosova?

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
obicno ne menjam pf. na kojempostujem,osim u retkim slucajevima kada mi je potrebna pomoc,savet ili sl.
vidim da je doslo do nekog nesporazume na jednoj temi. i resio sam da se obratim na pravom, nadam se, mestu sa pitanjem:
da li je pravilno napisati

srbija protiv kosovo

ili pak kako sam ja napisao na toj temi

srbija protiv kosova

tema u kojoj sam dao i neke primere iz novina da sam naslov ispravno napisao
http://forum.krstarica.com/threads/361858
 
Ako vec koristis skracenicu iz engleskog :"V.S." (verus - protiv), onda budi dosledan pa kazi : Srbija V.S. Kosovo, a ako koritis srpski jezik, pa kazes : "protiv" , onda je logicno da kazes da je:
"Srbija protiv Kosova" (a ja bih dodao: "...kao nezavisne drzave")
 
obicno ne menjam pf. na kojempostujem,osim u retkim slucajevima kada mi je potrebna pomoc,savet ili sl.
vidim da je doslo do nekog nesporazume na jednoj temi. i resio sam da se obratim na pravom, nadam se, mestu sa pitanjem:
da li je pravilno napisati

srbija protiv kosovo

ili pak kako sam ja napisao na toj temi

srbija protiv kosova

tema u kojoj sam dao i neke primere iz novina da sam naslov ispravno napisao
http://forum.krstarica.com/threads/361858

Ademe ako poznajes gramatiku srpskog jezika (a po ogromnom broju tvojih postova mislim da je poznajes), onda ne shavtam ovo tvoje pitanje kao "pravo pitanje" vec kao provokaciju...
Vrlo dobro znas da je ovde u pitanju upotreba padeza... pa da se sigurno ne kaze Kosova... Kosova je siptarski naziv za Kosovo... odnosno Kosmet...
Dakle, molim moderatore da ovakve teme zakljucavaju jer su cista provokacija i nista vise.
Ademe molim te preseli se na pdf. politika odakle si i dosao...
 
Ademe ako poznajes gramatiku srpskog jezika (a po ogromnom broju tvojih postova mislim da je poznajes), onda ne shavtam ovo tvoje pitanje kao "pravo pitanje" vec kao provokaciju...
Vrlo dobro znas da je ovde u pitanju upotreba padeza... pa da se sigurno ne kaze Kosova... Kosova je siptarski naziv za Kosovo... odnosno Kosmet...
Dakle, molim moderatore da ovakve teme zakljucavaju jer su cista provokacija i nista vise.
Ademe molim te preseli se na pdf. politika odakle si i dosao...


pitanje je veoma jednostavno. to sto ti u njemu vidis provokaciju, i to je prosto, i ja ti tu ne mogu pomoci. ovde se ne radi o albanskom nazivu za kosovo, vec se radi o tome da li sam ispravno postavio naslov teme. cak sam kao primer naveo istu upotrebu naziva kosova. ako i oni provociraju upotrebom albanskog naziva za kosovo, onda si verovatno u pravu. mada ja mislim da su neki dali svoje misljenje, sa kojim se i ja slazem
Srbija protiv Kosova u MMF-u
17.Jul.2008, 19:37, Izvor: B92

Budući da je u MMF i Svetsku banku zvanično stigao zahtev za članstvo Kosova, vlasti u Beogradu poručuju da to nikada neće priznati. U Međunarodnom monetarnom fondu kažu da će zahtev razmotriti u skladu sa svojom odlukom da Kosovo smatraju novom, nezavisnom državom. O prijemu Kosova u međunarodne finansijske institucije odlučivaće odbor guvernera svetske banke u saradnji sa međunarodnim monetarnim fondom.
http://www.vesti.rs/Politika/Srbija-protiv-Kosova-u-MMF-u.html

ps.lepo od tebe sto si zamolila da odem na moj pf., mada nisi trebala, ja inace na druge pf. svratim samo ako zelim neku pomoc.
 
Opet ti kazem da je ovo sto ti zelis da saznas osnova srpskog jezika sa kojim, vidim, vrlo dobro stojis, pa i dalje tvoje postove ovde smatram provokacijom... a ne kao da sad "zelis nesto novo da saznas"...
 

Back
Top