Стивен Кинг

King je jedan od pisaca zbog kojih bih volela da papa obnovi Index librorum prohibitorum.
Šunt,šunt,šunt.
Uzmimo za primer jedno od njegovih najnovijih ostvarenja,u kome nas,ljudsku civilizaciju,koliko sam ja shvatila iz price,zaposedaju mobilni telefoni,ili tako nesto.
HA!
sta reci na ovo?
Inace,stil siromasan,radnja jos siromasnija,bukvalno pise radi pisanja.
Procitala Vrecu kostiju,koja je ujedno jedina knjiga doticnog za koju sam smogla snage da je dovrsim.
Inace,film Zelena milja je na mene ostavio jak utisak,ali se plasim da procitam knjigu,zato sto mogu misliti kako je on to napisao.
Sturo.
I da-zanimljiva je stvar da su njegove,po meni katastrofa knjige,dobra baza za poprilicno dobre filmove-nekako mu dodje kao neki fenomen.
 
Шта мислите о његовим осталим новелама (много их је писао) нпр. Бјуик 8, Зелена миља, Тајни прозор, Гробље кућних љубимаца, Потпаљивачица, Куџо, Четири после поноћи, Кери, Кућа на језеру, Кристина, Деца кукуруза...
 
Filmove radjene po Kingovim knjigama organski ne podnosim. Zelena milja je dobra, ali ostalo katastrofa, nisam uspeo da se nateram da nesto gledam duze od 20ak minuta.
Knjige su mi se dopale, mada davno bese- Potrebne stvari, Vreca kostiju (ako je to ona sa pokojnim Georgeom Starkom) su mi bile bas dobre, dok sam Zamku za snove otaljao.
 
Keri je odličan film, nisam čitao knjigu, Kudžo je dobar, Potpaljivačica još bolja,
Deca kukuruza i Groblje kućnih ljubimaca gledo sam filmove, nisu loši.
On je napisao veliki broj dela, i normalno je da ima i padova i uspona, i lošijih stvari.
It, Stand, Shining, Talisman.. samo to da je napisao, zaslužuje velike pohvale.
Uostalom, obeležio je horor . Kad se napiše neka dobra knjiga u ovom žanru, obično u opisu stoji poređenje sa Kingom, novi King, itd, kao što i za EF dela često kažu novi Tolkin, najbolje posle Tolkina, itd.. i to nešto govori.
 
Prva Kingova knjiga koju sam (ikada) pročitala, bilo je Isijavanje. Imala sam nekih 12-ak godina; i ostala prestravljena usred belog dana.

Do Simmonsovog Leta noći, nijedna me druga knjiga nije uspela ni štrecnuti. Ja sam vizuelni tip, pa se plašim očima; ne rečima. Tim više sam postala, i verovatno ću ostati; slaba na Kralja. Onako, sentimentalno.

Neobično mi je što u njegove najbolje knjige ubrajam neke koje su ovde uzete na tapet. Naprimer, jako volim Vreću kostiju; mislim da je toliko pitka da klizi niz grlo. U nekim me je pričama pomalo smorio "detaljima mimo radnje"; i fakat ima pasiju da zabludi u lik - kad se samo setim slepog spikera iz Crne kuće (kako se, vraga, beše zove?..) - i transkripta njegovih radio emisija koje čovek ladno može (i treba) zaobići... :roll:
Verovatno se radi o kakvoj internoj američkoj pošalici.

Zameram mu transparentnost. Iz aviona je vidljivo koje likove gotivi, i zašto.
I, naravno, možete se kladiti u svoju desnu ruku da su to likovi iz Maine-a. :mrgreen:

Ali sve sam u stanju oprostiti Kingu - osim filmova rađenih po njegovim knjigama. :eek:

Mahom strašno.
Ne strašno strašno, nažalost. Već katastrofalno strašno...
 
Odavno sam primetio ovu temu, al' nikako da ostavim neki post. :D
Moram priznati da sam sada cuo za dosta filmova koji su snimljeni po Kingovim delima, a za koja ranije nisam znao. Ili sam znao al' nisam znao da su snimljana po njemu. Dosta sam cak i odgledao.
Nisam neki veliki fan Kinga, al' moram mu skinuti kapu :kpozdrav: . Lik je stvarno medju najboljima. Sam nacin na koji stvara i kombinuje, je ne svakidasnji. Procitao sam njegov serijal "Mracnu Kulu" i veoma sam zadivljen! Dobro priznajem da me je kraj veoma iznenadio, iako sam navikao da ocekujem svasta od njega, ovo nisam ocekivao. Mada bez obzira na to Mracna Kula je strava i definitivno je vredi procitati. Za druga Kingova dela ne znam kakva su, mada ako su i upola kao Mracna Kula, onda ih definitivno vredi procitati. Naravno to je moje misljenje.
Dosta mi se njegovih filmova svidelo, ali mi se nekako posebno svideo "The Mist" koji isto tkao ima iznenadjujuci kraj. E da li je mozda neko primetio nesto u vezi slike koju je glavni lik slikao na pocetku filma, a koja je kasnije bila unistena? ;)
 
dt7-12.jpg
 
Tek sam nedavno čitao Zamku za snove.
Volim Kinga jer slika društvo, daje takve psihološke karaktere da je za nepoverovati, a uz to je nenadyebivo duhovit.
On nije majstor žanra, nego sveobuhvatno odličan pisac.
Simnos ne ume da završi knjigu i smarač je.
Uživao sam u Zamci, a baš dugo nisam čitao Kinga.
IT je smaračina u oba toma, barem je moje izdanje u 2 knjige i nameravam da poklonim, stvarno bi trebalo da izbacim to iz kuće da ne skuplja više prašinu..
 
Zdravo svima. :)

Ovako: Ja sam od Kinga pročitala Salemovo, Zelenu milju, To, Vreću kostiju, Bjuik 8, Keri, Crnu kuću, Talisman, Tajni prozor, tajni vrt... i naravno pola Mračne Kule, ostatak nisam uspela da nađem, ali jedva čekam, jer mi se dosta sviđa način na koji on piše. Nekoliko puta mi se desilo, nakon čitanja knjige Salemovo, da ne smem da pogledam kroz prozor. :)
 
Zdravo svima. :)

Ovako: Ja sam od Kinga pročitala Salemovo, Zelenu milju, To, Vreću kostiju, Bjuik 8, Keri, Crnu kuću, Talisman, Tajni prozor, tajni vrt... i naravno pola Mračne Kule, ostatak nisam uspela da nađem, ali jedva čekam, jer mi se dosta sviđa način na koji on piše. Nekoliko puta mi se desilo, nakon čitanja knjige Salemovo, da ne smem da pogledam kroz prozor. :)

Novom clanu dobrodoslica :).
Nego Marta da li si to ti?!;)
 

Back
Top