Pravoslavna Unija

Pravoslavna Unija?

  • Da

  • Ne pre SR

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Propki

Iskusan
Poruka
5.741
Posto vidim da vecina ovde nema sluha za Slovensku Uniju,da vidim koliko vas je za Pravoslavnu.
I ja sam za Pravoslavnu Uniju,ali tek posle nastanka Slovenske Republike,i kao takva udje u Pravoslavnu Uniju.....





Moze li moderator da izmeni drugu opciju na anketi (ne pre SU) u "Ne pre SR" ? Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Pravoslavna unija je već pametnije rješenje, ako misliš u vjerskom smislu.

Pod palicom Vaseljenskog patrijarha.

Bio bi to pozitivan korak prema kršćanskoj uniji.
A kakvu tebi pa ulogu igra hriscanska unija, kad je toliko zagovaras,
ako nisi primetio Srbi su protiv katolicenja, a svako nasilno nametanje vere je fasizam,
pa ti sad pokusaj ponovo da negiras ustasku ideologiju u Hrvatskoj, koju ovim upravo propovedas:roll:
 
Posto vidim da vecina ovde nema sluha za Slovensku Uniju,da vidim koliko vas je za Pravoslavnu.
I ja sam za Pravoslavnu Uniju,ali tek posle nastanka Slovenske Republike,i kao takva udje u Pravoslavnu Uniju.....





Moze li moderator da izmeni drugu opciju na anketi (ne pre SU) u "Ne pre SR" ? Hvala unapred
Наравно ПРАВОСЛАВНА УНИЈА РУЛЛ!

europe_religion_map_en.jpg
 
A kakvu tebi pa ulogu igra hriscanska unija, kad je toliko zagovaras,
ako nisi primetio Srbi su protiv katolicenja, a svako nasilno nametanje vere je fasizam,
pa ti sad pokusaj ponovo da negiras ustasku ideologiju u Hrvatskoj, koju ovim upravo propovedas:roll:

Ajde probaj malo progledati u boji, a ne da samo vidiš sve crno-bijelo.

Ko je govorio o katoličenju?

Osim težnje za osvajanjem, vjera je najčešći razlog ratovanja u povijesti.

Nitko ne govori o tome da pravoslavci mijenjaju svoj liturgijski obred i vjerske običaje.
Radi se o ujedinjenju institucije.

Raznolikost obreda samo doprinosi civilizacijskom bogatstvu i to ne treba mijenjati.

Nitko od tebe neće tražiti da se odrekneš svoje slave ili ne znam čega.

A ako ti u svemu što nije srpsko vidiš ustašku ideologiju, to je tvoj problem.
 
Ajde probaj malo progledati u boji, a ne da samo vidiš sve crno-bijelo.

Ko je govorio o katoličenju?

Osim težnje za osvajanjem, vjera je najčešći razlog ratovanja u povijesti.

Nitko ne govori o tome da pravoslavci mijenjaju svoj liturgijski obred i vjerske običaje.
Radi se o ujedinjenju institucije.

Raznolikost obreda samo doprinosi civilizacijskom bogatstvu i to ne treba mijenjati.

Nitko od tebe neće tražiti da se odrekneš svoje slave ili ne znam čega.

A ako ti u svemu što nije srpsko vidiš ustašku ideologiju, to je tvoj problem.

Овако, пошто сам упознат да су се латини одрекли пар јереси...и кроз разговоре са неким вашим теолозима знам да многи имају добре намере...
АЛИ докле год папа не жели да се одрекне примата .. тј власти...нема о чему да се прича!
 
Ajde probaj malo progledati u boji, a ne da samo vidiš sve crno-bijelo.

Ko je govorio o katoličenju?

Osim težnje za osvajanjem, vjera je najčešći razlog ratovanja u povijesti.

Nitko ne govori o tome da pravoslavci mijenjaju svoj liturgijski obred i vjerske običaje.
Radi se o ujedinjenju institucije.

Raznolikost obreda samo doprinosi civilizacijskom bogatstvu i to ne treba mijenjati.

Nitko od tebe neće tražiti da se odrekneš svoje slave ili ne znam čega.

A ako ti u svemu što nije srpsko vidiš ustašku ideologiju, to je tvoj problem.
Da, ali si zaboravio da kazes kome je to vera razlog ratovanja..........
da te podsetim na par stotina godina krstaskih ratova, gde je upravo katolicka crkva isla u pohode u ime Hrista, i zarila i palila sve pred sobom, kako muslimane tako i pravoslavce,
...............znaci katolici su ti koji ne akceptiraju tudju veru, a ne obrnuto
..........upravo zbog tih ogromnih nesuglasica je i doslo do odvajanja od istocne crkve, a te nesuglasicu nisu do danas ispravljene, znaci koji bi moga biti razlog ponovnog ujedinjenja?
 
Poslednja izmena:
Свакако ЗА Православну Унију, временом ће духовно јединство преовладати над тренутним политичким размирицама.
То би и био најбољи интеграциони процес коме би се Србија могла прикључити.
 
Poslednja izmena:
Е кад је у питању Македонија, верујем да се не би противили, тм пре што би оваква Унија била добар гарант очувања њихове територијалне целовитости, а сви бисмо били део једне конфедерације, те би и територијалне аспирације других на Македонију ишчезле.
 
Овако, пошто сам упознат да су се латини одрекли пар јереси...и кроз разговоре са неким вашим теолозима знам да многи имају добре намере...
АЛИ докле год папа не жели да се одрекне примата .. тј власти...нема о чему да се прича!

Ne znam zašto si pocrnio, ali nije bitno.

Sam Vaseljenski patriijarh priznaje prvenstvo Svetog Oca Pape u ovozemaljskoj hijerarhiji kršćanstva, pa ne vidim u čemu je problem. :dontunderstand:
 
Posto vidim da vecina ovde nema sluha za Slovensku Uniju,da vidim koliko vas je za Pravoslavnu.
I ja sam za Pravoslavnu Uniju,ali tek posle nastanka Slovenske Republike,i kao takva udje u Pravoslavnu Uniju.....





Moze li moderator da izmeni drugu opciju na anketi (ne pre SU) u "Ne pre SR" ? Hvala unapred


Dosta vise UNIJA i Jugoslavija, SAMO JEDNA JE SRBIJA... Samo da se ujedinjujemo sa nekima... Dokle vise...

SAMOSTALNA, NEZAVISNA I JEDINA ALI NAJBOLJA MAJKA SRBIJA!!!!
 
Posto vidim da vecina ovde nema sluha za Slovensku Uniju,da vidim koliko vas je za Pravoslavnu.
I ja sam za Pravoslavnu Uniju,ali tek posle nastanka Slovenske Republike,i kao takva udje u Pravoslavnu Uniju.....





Moze li moderator da izmeni drugu opciju na anketi (ne pre SU) u "Ne pre SR" ? Hvala unapred

Ma kakva unija???? SRBIJA JE JEDINA!!! Zaboravila si da smo vec imali takvu drzavu...
NIKAD VISE JUGOSLAVIJA...
 
Католици су о јединству требали да размишљају раније, пре него што су направили сепаратисану религију, која није заступала идеје изворног Хришћанства.
Требали су о јединству да размишљају и пре него што су насилно покатоличавали Србе у Крајини и Далмацији, пре него што су заговарали пројекат Југославије и давали подршку фашистима у Југославији 1941. и у рату 1991.
 
A secam se da sam u nekim nasim novinama citao... :)

temakrst.jpg

KADA će Srbija da uđe u Evropsku uniju? Odgovor na ovo pitanje mogao bi da glasi: nikada! Ali, glavni razlog za to nije pobeda nekog „antievropskog“ lobija na izborima ili nedovoljna saradnja zvaničnog Beograda sa sudom u Hagu, već situacija u samoj Evropskoj uniji. Ekonomski problemi, izazvani svetskom ekonomskom krizom, počeli su da služe kao okidač za političke razmirice. Ako nekako i dočekamo svojih pet minuta za ulazak, postavlja se veliko pitanje kako će tada da izgleda ili da li će uopšte postojati Evropska unija?
No, ništa zato, jer Srbiju čeka rezervisano mesto u savezu istočne Evrope, takozvanoj Pravoslavnoj uniji, ili obnovljenoj Vizantiji!
Američki Nacionalni savet za informisanje, u saradnji sa CIA, objavio je „Mapu budućnosti 2020. godine“, koja ne prestaje da izaziva pažnju evropskih geopolitičkih stručnjaka. U ovom projektu, predviđa se da će se Unija raspasti, a Evropa bi trebalo da se podeli na tri dela.

europebycia.jpg
 

Back
Top