Problem sa povezivanjem preko HDMI

NepoznatiKnez

Početnik
Poruka
40
Ljudi pomagajte. Kupio sam plazmu LG 42 inca pre mesec dana i sve radi full. Medjutim imam problem da je povezem sa kompom preko hdmi.
Naime, imam graficku ATI 4650 i hdmi izlaz, a na plazmi 3 hdmi ulaza. Ja povezem sve to lepo hdmi kablom, medjutim nema uopste slike.
Instalirao sam najnovije drajvere i ATI Catalyst 10.2 i ne znam u cemu je problem. Plazma registruje da je ubacen kabal ali kaze nema signala tj. ne daje sliku. Ne verujem da je kabal posto je nov.
Da li moram da podesim nesto u opcijama i gde da baca sliku jer sam ja mislio da ce to uraditi automatski.
Preko vga sve normalno radi.
Hvala unapred.
 
Neznam kojiti je tv tj.marka tv-a u pitanju.Ali ja sam na samsungu isto tako i nista nije bilo.Treba udjes u menu pa podesavanja e sada kako ti pise na engleskom neznam uglavnom,tu imas podesavanja dali ces dgtv(digitalnu televiziju) pa sledi usb,pa PC,pa hdmi.ti trebas odaberes hdmi i to je to.
 
Ides u "catalyst Control Center",pa u opcije "Desktops & Displays".U donjem prozoru imas 4 ikonice koje pokazuju TV,predjes kursorom preko prve(tako je kod mene) i tamo ti pise koji je tvoj TV.Ako nije prva ikonica,onda je druga.Kliknes desnim misom na ikonicu koja prijavljuje tvoj TV ,pa kliknes na opciju "Duplicate"-i to je to.Mora da radi 100%(naravno ako si pravilno istalirao Catalyst).

P.S. Ako slucajno ne znas,kliknes prvo desnim klikom misa na Desktop i onda vidis u opadajucem nizu gde se nalazi Ati Catalyst-pa levim klikom na isti.

Pozdrav.:)
 
Poslednja izmena:

Back
Top