Pomoc od nekoga ko zna...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 29

Tema: Pomoc od nekoga ko zna...

Zainteresovan član cira1 (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Podrazumevano Pomoc od nekoga ko zna...

Vodim rat sa nekim likom dali mogu poceti sa dizanjem tegova iz benc klube... imam 14 godina, visok sam 180cm i pitam nekog ko se razume dali mogu poceti sa laganim dizanjem iz benca????
    bay bay

popkeeee nije na forumu
    Never go to war with a nation whose national holiday celebrates a defeat in 1389
    Aktivan član popkeeee (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Re: Pomoc od nekoga ko zna...

ne razumem sta hoces...bolje objasni...
    jel hoces da dizes vise od njega ili da budes jaci?
    ako je ovo drugo onda benc je sporedna sprava...jednorucni tegovi i krive sipke(duboka i plitka) su majka...

Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

ma serator kaze rano ti je da vezbas sa tegovima...hocu da znam dali mogu da dizem iz ravnog benca, sa ravnom sipkom...onaj osnovni benc bez icega?
    bay bay

popkeeee nije na forumu
    Never go to war with a nation whose national holiday celebrates a defeat in 1389
    Aktivan član popkeeee (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

lave ako imas visak snage uclani se u kik box klub...
    jer 14 je premalo...msm kako hoces...al 16 je optimalno...e sad znam da me neces poslusati ali ja ti savetujem al ti kako hoces..

Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

a da ga je^em...pvaj trener sa karateo mi kaze da mogu dizati nego ovaj mi sere..ne mislim puno da dizem iz benca, malo i neznam kako u bencu da iskrivim kicmu???
    bay bay

Ističe se umrimuski (avatar)
    Učlanjen
    22.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Moze brate,ako zelis da nacrtas malo grudi ne stavljaj neku tezinu vec manje i vise ponavljanja npr 3puta po 15ponavljanja ili 20 razumes, gledaj da dises pravilno dok treniras kada guras teg izdises a kada ga spustas udises
    ALI NEMOJ da se kilavis sa nekim kilazama dokazivanje-pokazivanje mozes da se povredis

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5973

A sta je to malo..bez tegova mozes da pocnes..30kg nema potrebe..radi sklekove..trbusnjake..propadanje..zgibove
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    22.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

I znaj da ljudi najvise ikrive kicmu sa vezbama za ledja jer ledja je tesko fiksirati ako se rade vezbe bez masina i tu se uvek skoro svako zezne i ja sam ledja zeznuo dva put

Učlanjen
    22.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

I promasio si forum dodji na rekreaciju tu smo mi napacenici sa sipke

Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

postavio bi moje slike ali nije dozvoljeno, meni trebaju trbusnjaci, grudi i ramena... daleko mi je teretana pa moram da napravim benc klupu, kupicu tegove i sipku i kuci imam dzak i klupu za trbusnjake...mogu li to tako postici? imam volje za vezbanje kao sto sam reko visok sam 180cm a tezak 85kg...imam malko sala u u stomaku, jel moram paziti i na ishranu?
    Poslednji put ažurirao/la cira1 : 21.03.2010. u 22:33
    bay bay

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5973

Sto ne bi bilo dozvoljeno..za ramena ledja i grudi radi propadanje to ti je dovoljno..mozes budzice od 5kg i ne preteruj
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

a najveca fora je sto nemam blizu teretanu..imam 15 km daleko i nemam prevoz, pa moram kuci...sta bi po vama bilo najpametnije da kupim pored sipke i tegova...koliko tegova mi treba, dali da kupim polovne ili nove, gde da kupim najjeftinije...postavicu sutra slike...
    bay bay

Učlanjen
    22.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Sta ce nam tvoje slike nista nemenja za nas
    Moraces da trcis za tvoj stomak pored trbusnjaka znaci to je najaca i najbolja stvar za mrsavljenje bolje od nekih dijeta jer dijete ako se ne urade kako treba kilaza se moze vratiti za 3 nedelje a trcanje je za srce fenomenalno(ako nemas kondiciju stekni je postepeno nista naglo 10km neke gluposti itd)

Teg je teg nov ili star (nov ce postati star za 2 meseca)
    Sipke isto tako staro novo isto ti(ne kupuj sipke sto imaju navoj za strafljenje)
    Jedino mozes da kupis novo ona cuda sto se stavlja na sipku da blokira tegove(neznam kako ze zove kod nas to) zato ti i kazem da ne uzimas sipke sto imaju strafove na krajevima pokajaces ce

Kupi dugacku sipku od 8 do 10kg duzine negde(sve zavisi) od 170cm do 180cm
    Dve male za bicepse(tzv bucice bez navoja naravno) od 2kg duzine nekih 35 do 40cm
    I namesti sebi kuci zipku za zgibove
    A tegove brate uzmi 30kg za pocetak da imas(ali uzmi od po 5kg 2kg i 1kg da mozes da kombinujes) a ako ti za grudi mala kilaza od 40kg ti kupi sebi jos ali otom potom videces sam kada nadjes neki program za trening dali ces moci da isteras sa 40 mada za tvoju kilazu ja mislim da si dosta jak i da ces da napredujes brzo

ali tu smo mi (ekipa) pa ce obijasnimo sta i kako da treniras

p.s Specijalne sipke i alatke ti apsolutno nisu korisne za pocetak

Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

imam neke bucice mislim da su od 3kg, imam dzak http://www.ringsport.rs/slike/br/dzak03.jpg kao ovaj plavi na slici, a ovakvu benc klupu trebam napraviti...
    hvala tebi brate sad znam kome da se obratim za dalje... koje vezbe da radim sa bucicama?
    Poslednji put ažurirao/la cira1 : 23.03.2010. u 18:03
    bay bay

Učlanjen
    22.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Brate ako ces da napravis to sto vidim na slici daj nekom profesionalcu da ti to uradi nemoj da se zezas sam nesto jer ako nesto pukne mozes ozbiljno da se unakazis
    Za te bucice ako su samo sipka na koju stavljas tegove ok a ako su sa tegom 3kg to ti nista nece trebati
    Bar 5-6kila da imas za pocetak po jednom rucnom tegu(ali sa tvojom kilazom i visinom ja mislim da i 8 za tebe moze ali ti ces to kroz vezbe najbolje videti mozda ti i 5 mnogo )
    Sa jednorucnim tegovima mozes da radis brate ruke,ramena,grudi(ako imas klupu) ledja i cak i noge (tzv rimsko/grcko hodanje)
    A imas na cuveni youtube treninge na tone ja cu da probam ako imam vremena da ti pustim neki cisto da vidis pravilne pokrete da se ne mucis i kilavis za dz + da se povredis + da ti se smeje neko

E a za taj dzak ja nisam za te stvari ali sam probao zamalo zgobove ne zeznu treba znati i to kako se udara ja licno nisam za te stvari i bilding ali ima ljudi koji su za ja to nikad nisam voleo
    Poslednji put ažurirao/la umrimuski : 23.03.2010. u 20:44

Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

kaze mi jedan tu iz mog kraje nemas ti nista od ravne klupe a teze je napraviti sa nagibom... za dzak sam izgulio sve ruke, napravio kraste jer nisam kupio rukavice...jel razlika izmedju rukavica za box i dzak? ove moje bucice plastificirane od 3kg, kaze mi onaj sto mi je reko da nemogu raditi na benc klupi mi kaze radi sa tim bucicama 4 puta po deset sa jednom rukom i tako sa drugom, ja uradim 20 puta po 4 i sa jednom i drugom nemam nikakvu upalu...
    bay bay

Učlanjen
    22.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio cira1 Pogledaj poruku
    kaze mi jedan tu iz mog kraje nemas ti nista od ravne klupe a teze je napraviti sa nagibom... za dzak sam izgulio sve ruke, napravio kraste jer nisam kupio rukavice...jel razlika izmedju rukavica za box i dzak? ove moje bucice plastificirane od 3kg, kaze mi onaj sto mi je reko da nemogu raditi na benc klupi mi kaze radi sa tim bucicama 4 puta po deset sa jednom rukom i tako sa drugom, ja uradim 20 puta po 4 i sa jednom i drugom nemam nikakvu upalu...
    Brate nista ne valja
    Batali da cepas ruke u dzak bez rukavica za te stvari pod hitno
    Nisam razumeo pitanje "jel razlika izmedju rukavica za box i dzak"
    3kila je mala kilaza tj smesno da radis bilo sta za grudi sa tim a taj sistem sto ti je taj rekao isto batali
    Od ravne klupe ima koristi i za ledja a i za grudi ali dzaba ti ja pricam ako ti nemas te tri sipke i 30kila tega
    Gledaj sta bi ti mogao sa bucicama da radis i sta treba da se radi

https://www.youtube.com/watch?v=ffCBFT1OmgY&feature=PlayList&p=3B47F2CAD98E255A&playnext=1&playnext_from=PL&index=7

https://www.youtube.com/watch?v=mYSNYgZoytw&feature=related

Ja sa jednorucnim tegom za grudi radim jednu od ovih dve vezbi
    Isto tako se radi i na kosoj klupi ali ima mala zamena za kosu klupu npr uz veliku sipku za amatere moze da prodje
    Samo dzaba se zamlacujes ako nemas uslova nekih minimum, klupa sipke tegovi i uradi sebi negde za zgibove sipku

Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

mislio sam jel ima razlike izmedju rukavica za box i ako postoje rukavice za dzak...
    koliko sam razumeo treba mi 30kg tegova, kriva sipka, ravna sipka, 2 male sipke na koje ide 5kg tegova (to je ustvari bucice), ravni benc mogu da priustim ako moze na njemu da se napreduje...
    http://forum.krstarica.com/images/attach/jpg.gif evo ga moj cuveni stomak, moram li na neku djetu ili samo trcanje i trbusnjaci? koliko ti dugo treniras...?
    bay bay

Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

vidis na slici da nisam bas razvijotka ali bi to hteo... i molio bih modelatora da prebaci ovu temu na rekraciju ima tamo vise body bildera..
    Poslednji put ažurirao/la cira1 : 24.03.2010. u 22:14
    bay bay

Učlanjen
    22.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Bokseri biju video sam samo sa zavojom onim njihovim a ima i neke druge rukavice za dzak slicne rukavicama za kik box ali ja brate nisam za to niti znam to pitaj nase boxsere na forumu
    Kriva sipka ili EZ sipka ti nije neophodna za pocetak TREBA TI RAVNA SIPKA OD 8 DO 10 KG duzine 170cm DO 180cm
    Male dve sipke od dva kila(svaka sipka po 2 kila) mozes na njih da stavis po 18kila po bucici i nece da puknu ne brini
    Na bendz klupu moze sam da napredujes ako ima klupa drzace za sipku kao na slici gore inace trebace ti partner u suprotnom i smorno je i nema nista,vidi da bendz lici na pravi bendz
    Znaci na male sipke ako imaju dva kila ide brate 20kg bez problema ne uzimaj neke sipkice od jedno kilo gledaj da nisu ispod 1,50kg

Za stomak posle 18h nista slatko da jedes ni slaninu brate tada se lepi i tracanje za to je stvarno zakon +trbusnjaci ali radi i rotiranje npr stavi iza glave drsku od metle rasiris noge u sirini ramena fiksiras donji deo uvuces stomak i levo-desno rotiras svaki dan par minuta pre treninga kao zagrevanje
    Poslednji put ažurirao/la umrimuski : 25.03.2010. u 21:17

Učlanjen
    22.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

vidis na slici da nisam bas razvijotka ali bi to hteo... i molio bih modelatora da prebaci ovu temu na rekraciju ima tamo vise body bildera..
    Ma ima lik tamo Boris zna sve mada ga nema u zadnje vreme

Učlanjen
    22.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

mislio sam jel ima razlike izmedju rukavica za box i ako postoje rukavice za dzak...
    koliko sam razumeo treba mi 30kg tegova, kriva sipka, ravna sipka, 2 male sipke na koje ide 5kg tegova (to je ustvari bucice), ravni benc mogu da priustim ako moze na njemu da se napreduje...
    http://forum.krstarica.com/images/attach/jpg.gif evo ga moj cuveni stomak, moram li na neku djetu ili samo trcanje i trbusnjaci? koliko ti dugo treniras...?
    I skini sliku ima pedofili na forumu

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Druze, evo da ti ja kazem par reci iz svoga iskustva. Po meni ti je najbolje da radis i aerobni i anaerobni tening uporedo (sto se tice trbusnjaka). Nekada sam aktivno trenirao svaki dan i bas sam kombinovao te dve vrste i mogu ti reci da nikada bolje trbusnjake nisam imao. Znaci jedan dan lagano trcanje par km, najoptimalnije bi bilo oko pola sata, jel koliko je meni poznato organizam pocinje da topi masnocu negde izmedju 15-20 min. fizickog napora. Ako imas snage mozes taj dan obaviti i teretanu, tj. da odradis neku laksu misicnu grupu, pogotovo posto imas sprave kuci, ne bii ti to bio problem. I onda drugi dan odradis program koji ti je odredjen za taj dan, plus trbusnjake koje takodje mozes kombinovati. Ja sam kombinovao klasicne trbusnjake na kosoj klupi, i onu vrstu trbusnjaka, ne znam kako se tacno zove, legnes na klupu da ti noge sve do dupeta budu u vazduhu, i onda radis pokrete nogama gore-dole, ne znam da li si to nekada probao, ali to razvaljuje trbusnjake. Odradi 4 serije 2 ovih i 2 onih, i nista bolje nemas za trbusnjake. Sto se tice programa za tebe mislim da si jos mlad da se divljacis sa nekim tezinama bilo na benchu, ili nekoj drugoj spravi, zato sto si u razvoju i kosti ti jos nisu srasle. Moze se lako desiti da zaradis neku povredu, ili da se anatomski izdeformises. Nije da nisam gledao decu u tvojim godinama kako rade to, ali po meni mislim da je prerano. Bolje posveti paznju na definiciju (manje tezine , vise ponavljanja), a tezine ce doci same po sebi, kada bude vreme. I jos bi ti preporucio (opet po mom iskustvu) da radis dnevno samo jednu grupu misica dnevno. Znam da se mnogi ne slazu s tim jel se po pravilu rade 2 grupe dnevno, ali mogu ti reci da se sa takvom vrstom treninga organizam vise odmara i misici su rastereceniji i samim tim bolje napreduju. Svaki iole ozbiljniji body bilder ce ti reci da je najgore kada je misic u kontrakciji, tj, kada je u grcu od umora. Tu napretka nema... Ja sam takodje radio 2 grupe dnevno dugo, i jednom sam samo zakucao. nema vise napretka. Tada sam svojevoljno promenio program 1 dan- 1 misicna grupa, i uznapredovao jos sigurno za 30% a misici su mi uvek ili odmorni. Ima jos dosta toga, ali ovo mi je prvo palo na pamet, ako te nesto bude jos zanimalo slobodno pitaj, odgovoricu ti koliko znam i umem... Pozdrav!
    Poslednji put ažurirao/la timemachine : 20.04.2010. u 01:04

Elita Moderna Pevacica (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    191

Mislim da ti je to jos rano, jer ti se telo jos formira. Mozes da upropastis kicmu, zbog nestrucnih trenera po teretanam. bavi se nekim sportom, pa ako te bas zanimam teretana, kreni kasnije sa 19, 20 godina.
    Ja kazem istinu i niko mi ne veruje. A sta da lazem...?
    Ceterum censeo Russiam esse delendam.

Beban, napolje!

Početnik
    Učlanjen
    16.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ja mislim da je za pocetak najbolje raditi sklekove na tri stolice...oni su zakon...!!!

Slične teme

1. Za nekoga SOS marketi a za nekoga TC UŠĆE!!!
    Autor risim u forumu Politika
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 26.03.2009., 11:17
  2. Pomoć od strane nekoga ko ZNA
    Autor demo u forumu Hardver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 23.07.2008., 17:40
  3. POMOC od nekoga sa MEGATRENDA
    Autor ANA82 u forumu Arhiva
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 03.11.2004., 11:02

Pravila za slanje poruka