Na današnji dan 1999.

gost 41715

Elita
Poruka
17.690
Malopre sam naišao na neki stari snimak sa CNN-a o grupi policajaca koji su ubijeni na današnji dan 1999. u terorističkom napadu OVK, tri dana pred početak bombardovanja.


21.

Komandant Treće armije Vojske Jugoslavije general-potpukovnik Nebojša Pavković izvršio je inspekciju svih jedinica koje se nalaze blizu državne granice prema Makedoniji, odakle NATO preti da će upasti na Kosmet.

- Sve pripreme su u funkciji odvraćanja od agresije na našu zemlju i mislim da je to dovoljan razlog da se sve usijane glave koje misle da će lako doći na prostor Srbije i Jugoslavije odreknu takve ideje - rekao je Pavković.

• U terorističkom napadu u Prištini oko 18 časova ubijeni su policajci Vladimir Jevtić, Dejan Ivković, Aleksandar Milojković i Milivoje Ničić, a lakše je ranjen Nedžat Osmani. Policijska patrola nalazila se u Ulici Miladina Popovića na redovnom zadatku kontrole saobraćaja.

• Vojnik Slobo Rajković (22) podlegao je povredama, zadobijenim u jučerašnjem napadu terorističke OVK u blizini Lužana kod Podujeva.

• Ratko Vićentijević, koji je kidnapovan 18. marta u Podujevu, uspeo je da umakne teroristima koji su ga držali u zatočeništvu i tukli.

• Teroristi su sinoć minirali dva mosta u blizini Glogovca u nameri da blokiraju policiju u tom gradiću i glavne putne pravce.

• "Međunarodni sud za ratne zločine u bivšoj Jugoslaviji ustanovio je da je vojska Hrvatske počinila etničko čišćenje Srba tokom operacije "Oluja" 1995, piše "Njujork tajms". List navodi, pozivajući se na još neobjavljena dokumenta Tribunala, da su hrvatski vojnici sprovodili masovna pogubljenja Srba i nasumično bombardovali nenaoružane civile. U vezi sa ovim Tribunal smatra da treba da bude podignuta optužnica protiv trojice hrvatskih generala - Mirka Norca, Ante Gotovine i Ivana Čermaka.

Prvi put čujem za ovog Ratka Vićentijevića, koji je umakao otmičarima i nije mi jasno zašto taj Ratko nije bio dovoljno zanimljiv našim novinarima da bilo ko ikad napravi neki intervju sa njim naročito u svetlu priča o otmici Srba i trgovini organima. :think:
 
ne bih oko teme, mozda kasnije. ali bih da se osvrnem na pitanje o policajcu koji je pobegao iz zarobljenistva.Ratka Vićentijevića
mozda su ga novinari i pitali, ali nisu smeli objaviti kako se sve to zbilo... ili je ovoga bilo sramota sto su ga uhvatili, a on posle "pobegao" i....
 
ne bih oko teme, mozda kasnije. ali bih da se osvrnem na pitanje o policajcu koji je pobegao iz zarobljenistva.Ratka Vićentijevića
mozda su ga novinari i pitali, ali nisu smeli objaviti kako se sve to zbilo... ili je ovoga bilo sramota sto su ga uhvatili, a on posle "pobegao" i....

I? Tri tacke? :per:

A mozda su Ljatif Gashi & Co. mogli da otmu i tebe da te uklope u te tri tacke, a? :evil:

http://www.osce.org/documents/mik/2003/12/1724_en.pdf
 
E da je samo Ratko zapostavljen! Dovoljna pažnja nije posvećena nijednom heroju iz vremana sukoba sa šiptarskim teroristima i NATO-om, ni vojnicima, ni policajcima, a ni civilima

Malo je reci da im nije posveceno dovoljno paznje.

Ljudi su zaplaseni da bi svako od njih mogao da bude optuzen za ratne zlocine.

Malo razilazenje u politickim stavovima ili prebukiranost u policijskim i vojnim redovima i sve bi to moglo da se pretvori u medjusobno optuzivanje i pristanak ne lazna svedocenja da se smrse konci kolegi.
 
Malo je reci da im nije posveceno dovoljno paznje.

Ljudi su zaplaseni da bi svako od njih mogao da bude optuzen za ratne zlocine.

Malo razilazenje u politickim stavovima ili prebukiranost u policijskim i vojnim redovima i sve bi to moglo da se pretvori u medjusobno optuzivanje i pristanak ne lazna svedocenja da se smrse konci kolegi.

i trebaju biti uplaseni, ako su ucinili te navedene zlocine. valjda je tako ispravno
 
ne bih oko teme, mozda kasnije. ali bih da se osvrnem na pitanje o policajcu koji je pobegao iz zarobljenistva.Ratka Vićentijevića
mozda su ga novinari i pitali, ali nisu smeli objaviti kako se sve to zbilo... ili je ovoga bilo sramota sto su ga uhvatili, a on posle "pobegao" i....

Ademe,tebi jesve nesto nemoguce,neverovatno,neistinito...sve sto ima bilo kakve veze sa Srbima...
Zasto bi ga bilo sramota sto je kidnapovan?Pa ste ce da rade dva coveka koji su u patroli kad ih napadnu njih 15?
A ne znam zasto mislis da nije moguce da je pobegao?Hoces da na neki nacin velicas OVK?Nemoj da ispadnes smesan samo...
 
Malopre sam naišao na neki stari snimak sa CNN-a o grupi policajaca koji su ubijeni na današnji dan 1999. u terorističkom napadu OVK, tri dana pred početak bombardovanja.




Prvi put čujem za ovog Ratka Vićentijevića, koji je umakao otmičarima i nije mi jasno zašto taj Ratko nije bio dovoljno zanimljiv našim novinarima da bilo ko ikad napravi neki intervju sa njim naročito u svetlu priča o otmici Srba i trgovini organima. :think:

ZZato sto mi nemamo nase novine niti ikakve nase medije .
 
E da je samo Ratko zapostavljen! Dovoljna pažnja nije posvećena nijednom heroju iz vremana sukoba sa šiptarskim teroristima i NATO-om, ni vojnicima, ni policajcima, a ni civilima

На жалост, Срби врло лако заборављају своје праве хероје и своје жртве.
И то из времена било ког сукоба од Првог српског устанка на овамо.
Певају се јуначке песме,препричавају легенде .... и ту је крај.:dontunderstand:
 

Back
Top