Koliko treba iznositi privatnost na netu?

Margarina

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.210
Dešava se da se na forumima ljudi zanesu i kažu dosta toga jer kao nitko ih ne pozna.A opet neki se tu ograniče baš zato da ne budu prepoznati.Mada sve to ovisi o temama na forumima.Također se dešava da osoba na temelju nekih informacija čuje ono što ne želi čuti ili sa čim se ne želi suočiti.I onda naravski vadi se kako ta osoba nju ne pozna pa eto nije imala pravo to reći.Ako već se iznose neke privatne stvari treba biti jasno da se ne očekuju samo pohvale.Mada ima stvari koje baš ne zanimaju svakoga ali to je manje bitno recimo.Također ima stvari koje se većinom pričaju u RL.A opet neke stvari mi neće biti jasne
 
Poslednja izmena:
Po meni ne treba iznositi previse. Jer niko ne zna ko se krije iz kog nick-a. Mozda je to neko ko nam je toliko blizak,a mi to ne znamo. Mozda je to neka osoba koja ima psihickih problema. U svakom slucaju, ako vec iznosimo neke stvari koje su isuvise intimne, treba da budemo spremni na svaku vrstu kritike. U krajnjem slucaju niko nas ne prisiljava da govorimo o svojoj privatnosti.
 
U javnost iznosim samo svoje brke. Sta sam u privatnom zivotu, moze se samo nagadjati. :D

Naravno da treba sacuvati odredjenu dozu privatnosti, ili barem biti pazljiv pri deobi takvih informacija. Nije problem kad se neko izjada na nekoj tem o svojim problemima, ljudi to cesto ovde rade. Sigurniji su, slobodniji, imaju utisak da ce se u velikom auditorijumu sigurno naci neko ko ce im pruziti makar poruku saosecanja. Ono sto je lose u tome je cinjenica da cemo se sve manje oslanjati na ljude koji nam zaista mogu prziti ruku, fizicki. To je ono sto se naziva otudjenje.

Forumi jos i nisu toliko zlo. Ja sam ovde samo "Paganko", dve tri slicice i par tekstova u blogu. I ja cu se ovde sit nakuckati, pa preci na neku drugu temu. Kao i vecina nas. Ne postoji pretenzija ka davanju stvarnih osobina profilu. Ovo, na zalost nije slucaj sa socijalnim mrezama tipa Facebook, Myspace i drugih. Tamo je covek ono sto jeste, ili jos gore, ono sto bi zeleo da bude. Tako se lagano vrsi digitalizacija licnosti, tj. polako pocinjemo da zivimo virtuelni zivot. Profili postaju neodvojiv deo licnosti, polako nam zamenjujuci druga, prirodna sredstva komunikacije. Nadasve, tu je i gubitak privatnosti. Covek postaje roba na trzistu, svkao moze zaviriti u napisano ili pregledati slike.

Tako ce nas jednog dana saleteti na ulici neko potpuno nepoznat, a potpuno upoznat sa nasim zivotom. Zasto? Jer ga pruzamo svima na uvid......
 
Dešava se da se na forumima ljudi zanesu i kažu dosta toga jer kao nitko ih ne pozna.A opet neki se tu ograniče baš zato da ne budu prepoznati.Mada sve to ovisi o temama na forumima.Također se dešava da osoba na temelju nekih informacija čuje ono što ne želi čuti ili sa čim se ne želi suočiti.I onda naravski vadi se kako ta osoba nju ne pozna pa eto nije imala pravo to reći.Ako već se iznose neke privatne stvari treba biti jasno da se ne očekuju samo pohvale.Mada ima stvari koje baš ne zanimaju svakoga ali to je manje bitno recimo.Također ima stvari koje se većinom pričaju u RL.A opet neke stvari mi neće biti jasne

Sada vidim da ne treba uopste.Ispadnes idiot.Malo iskrenosti je pozeljno a previse sudbonosno.:mrgreen:
 
Dešava se da se na forumima ljudi zanesu i kažu dosta toga jer kao nitko ih ne pozna.A opet neki se tu ograniče baš zato da ne budu prepoznati.Mada sve to ovisi o temama na forumima.Također se dešava da osoba na temelju nekih informacija čuje ono što ne želi čuti ili sa čim se ne želi suočiti.I onda naravski vadi se kako ta osoba nju ne pozna pa eto nije imala pravo to reći.Ako već se iznose neke privatne stvari treba biti jasno da se ne očekuju samo pohvale.Mada ima stvari koje baš ne zanimaju svakoga ali to je manje bitno recimo.Također ima stvari koje se većinom pričaju u RL.A opet neke stvari mi neće biti jasne

Ne treba previše privatnosti iznositi na net, ne znaš ko se krije iza nickova i
kako može da zloupotrebi, a imaš prijatelje za neku dublju priču.
 
Ja mislim da konkretno forume sluze da ljudi pre svega razmene svoje iskustvo ali i da lepo napisu svoj problem pa tako dobiju savet neposrednih osoba.Sto se tice FB i ostalih socijalnih mreza mislim da malo treba da budemo obazrivi jer strasne stvari se desavaju sa upotrebom podataka.
samo neiskusni ili iskomplexirani imaju potrebu svima predociti svoju intimu i licne podatke..iako im to niko nije trazio..ako udju s nekim u pricu radi nekog vida zblizavanja onda se postepeno otvaraju..isto kao i uzivo..licna karta se nikom ne pokazuje
 
Ma ispričaš sve...Ja ispričam čak i komšijine probleme kao svoje-nek se narod zanima...:lol:
Ša ima veze-ugasiš posle nalog ako misliš da si se iskompromitovo i nakon izvesnog vremena otvoriš novi...
Inače,ovde budeš zaboravljen za najduže nedelju dana...:mrgreen:
Ma nije problem što ti ne mož da ne istoročeš sve, pa i o prljavom vešu, nego što mnogima to smeta. Možda mnogi ovdje govore svoje privatnosti ali nigdje to ne naznačavaju. Ipak, s nekima (ne sa svima!) se može biti i intimnije. :lol:
 
Dešava se da se na forumima ljudi zanesu i kažu dosta toga jer kao nitko ih ne pozna.A opet neki se tu ograniče baš zato da ne budu prepoznati.Mada sve to ovisi o temama na forumima.Također se dešava da osoba na temelju nekih informacija čuje ono što ne želi čuti ili sa čim se ne želi suočiti.I onda naravski vadi se kako ta osoba nju ne pozna pa eto nije imala pravo to reći.Ako već se iznose neke privatne stvari treba biti jasno da se ne očekuju samo pohvale.Mada ima stvari koje baš ne zanimaju svakoga ali to je manje bitno recimo.Također ima stvari koje se većinom pričaju u RL.A opet neke stvari mi neće biti jasne

na osnovu nekog svog dugogodisnjeg isksutva na forumu, a bogami i na osnovu iskustava nekih meni dragih forumasha, ne treba iznositi bas nista vazno iz RL zivota ovde
pre, ili kasnije ti se olupa o glavu
 

Back
Top