Zasto zene i robovi nisu mogli filozofirati

imam utisak da se hakim, pre nego sto odgovori na jedan od mojih postova, prvo dobro nadrogira pa tek onda odgovori. zasto to kazem? zato sto nikada, ali apsolutno nikada, ne shvata bilo sta od onoga sto ja pisem ali svejedno mi se obraca kao da me potpuno razume lol. nemam reci kojima bih adekvatno izrazio koliko je jedno takvo ponasanje iritantno. ali nema veze, odgovoricu mu svejedno, jer ova tema je suvise bitna da bih dozvolio nekoj sitnoj iritaciji da me smete s puta.

gde hakim pravi gresku? gde ne pravi lol.
Koji je tebi...?:mrgreen: Opet ti se otvara rana duše koju si još kao mali zadobio
pa nikako da zaraste...Taman da se smiri,kad ono...
Robovi,okovi ovo,ono...
Reči umesto vode ti ne vrede da teku na tvoj mlin-rečima to vitlo niko nije pokrenuo...:mrgreen:
Tamo ti ne valjaju žene,ovamo su sve robovi i to yebeni krajstovi...
Kao da cimaš đak s peskom više glave...

prva stvar: ne postoji zivot bez okova.
to sam vec rekao: svi mi nosimo okove.
okovi nas, sami po sebi, ne cine robovima: rob nije neko ko jednostavno nosi okove, dzizuz faking krajst!

druga stvar: gospodar VOLI okove lol.
on zeli SVE VECI I VECI BROJ OKOVA.
vec sam rekao da je akcija tenzija, a tenzija, zna se, podrazumeva okove.



koja je onda razlika izmedju gospodara i roba?
razlika je u tome sto gospodar VOLI okove dok ih rob MRZI.
gospodar tezi ka sve vecem i vecem broju okova (ka sve vecoj i vecoj tenziji.)
rob tezi ka sve manjem i manjem broju okova (ka oslobadjanju od tenzije.)

caka se krije u PROCESU.
gospodar voli okove jer je sposoban da ih se oslobodi (sposoban je da se otme lancu.)
rob mrzi okove jer je nesposoban da ih se oslobodi.

razumete?

sto se tice zelja: zelje su okovi.
sto veci broj zelja, to veci broj okova.

dalje: ustrucavanje od odredjene zelje je samo DODATNA ZELJA.
ako se pritom zadrzava zelja od koje se ustrucavamo, onda je to dodatni okov I TO JE DOBRA STVAR.
medjutim, ako se ne zadrzava ta zelja ONDA JE TO OKOV MANJE I TO JE LOSA STVAR.

DU JU ANDERSTEND, FOR KRAJSTSEJK?

i time sam blagoreceno RASTURIO hakima.

a sad da se malo smejemo nekim glupostima koje je nazvrljao:



kao da on zna da li sam ja ikada dizao tegove ili ne lol. ali morao je nekako da stekne prednost nadamnom, makar to bila imaginarna prednost lol.



sta nas boli ku rac koliko faza ima JEB.OTE BOG? da li si se ti uopste pitao da li je to relevantna stvar? GDE TI JA TAJ OKOV? ZASTO SI GA SKINUO?



gde sam rekao da gospodar znaci biti jeb.eni direktor ekspoziture banke? gde? ajde nadji ako mozes.
zasto ne citas hakime? zasto ne citas PAZLJIVO? gde ti je TAJ okov?

direktor jeb.ene ekspoziture banke je u najboljem slucaju RADOHOLIK, a kao sto sam rekao, radoholici nisu gospodari.



naravno da je to gospodar.



kao da postoji "rob svojih zelja" lol.



lol.



ebo pas mater e :lol:
Robova je bilo-sad ih više nema! Definiciju roba pa misli!A što nisu mogli filozofirati je
prilično poglu pitanje.
Kao i pitanje zašto žene nisu filozofirale! A zašto su filozofirale? A?
Tako da sa svojim kompleksom manje batine od tatine daviš ovde i smaraš...
Upristoji se malo -i ovo je neko društvo! Nema ni gospodara danas-takvi brzo pokupe metak-previše
je ljudi s interesom u igri i međuzavisnost je veća nego ikad...Kakvi gospodari...Nakratko lideri i to je to...
Tajkuni s lovom? Oni imaju žešći problem od tereta kapitala...Kupe jahtu i iz bezbednosnih razloga nikad
ne kroče na nju...:mrgreen:
Pomalo bogat da možeš danas ovako,sutra onako,pa kako ti se ćefne-najbolja solucija...Ybg,treba i praktično
znati...Inače je luzerstvo normalno,uobičajeno stanje...:manikir:
 
imam utisak da se hakim, pre nego sto odgovori na jedan od mojih postova, prvo dobro nadrogira pa tek onda odgovori. zasto to kazem? zato sto nikada, ali apsolutno nikada, ne shvata bilo sta od onoga sto ja pisem ali svejedno mi se obraca kao da me potpuno razume lol.
To se zove projekcija. Na temu odovaram onako kako treba, a posto ti ne razumes sta sam napisao, zakljucujes da ja nisam razumeo. Desava se.
nemam reci kojima bih adekvatno izrazio koliko je jedno takvo ponasanje iritantno.
Ajde, pa razumes valjda da nije u pitanju napad na tebe nego na agresivnost koju zastupas.

gde hakim pravi gresku? gde ne pravi lol.
:hvala:

druga stvar: gospodar VOLI okove lol.
Pojam "gospodar" uobicajeno oznacava onoga ko nije okovan, a pojam "rob" uobicajeno oznacava onoga ko jeste okovan.
koja je onda razlika izmedju gospodara i roba?
razlika je u tome sto gospodar VOLI okove dok ih rob MRZI.
gospodar tezi ka sve vecem i vecem broju okova (ka sve vecoj i vecoj tenziji.)
rob tezi ka sve manjem i manjem broju okova (ka oslobadjanju od tenzije.)
Okovi nanose bol, a zdrav covek ne moze VOLETI ono sto nanosi bol. Gospodar koga si opisao je psihopata ili makar mazohista.
caka se krije u PROCESU.
gospodar voli okove jer je sposoban da ih se oslobodi (sposoban je da se otme lancu.)
rob mrzi okove jer je nesposoban da ih se oslobodi.

razumete?
Priznajem, imam problem. Ako neko ima kljuc za skidanje okova, ali ga ne koristi da skine okove koji ga bole, onda je isto kao da nema kljuc. Okovi su srasli uz njegov ID.

i time sam blagoreceno RASTURIO hakima.
:klap::bye::zag::super::ok: Odavno nisam ucinio dobro delo. :hvala:

kao da on zna da li sam ja ikada dizao tegove ili ne lol. ali morao je nekako da stekne prednost nadamnom, makar to bila imaginarna prednost lol.
Postavio si poredjenje sa dizanjem tegova, a stavio sliku anaerobni-steroidi-karsil-samoubice, pa je zakljucak sam izvirio.
sta nas boli ku rac koliko faza ima JEB.OTE BOG? da li si se ti uopste pitao da li je to relevantna stvar?
Poenta dizanja tegova nije u tegovima. Da jeste, dizali bi nesto korisno i cinili dobro. Posto dizu beskorisne terete, u redu je reci zasto to rade.
gde sam rekao da gospodar znaci biti jeb.eni direktor ekspoziture banke? gde? ajde nadji ako mozes.
zasto ne citas hakime? zasto ne citas PAZLJIVO? gde ti je TAJ okov?
direktor jeb.ene ekspoziture banke je u najboljem slucaju RADOHOLIK, a kao sto sam rekao, radoholici nisu gospodari.
Dobro, ako nije direktor ekspoziture banke, ko je gospodar? Sef policije? Dalaj Lama? Zaljubljen klinac? Hirurg u akciji? Fridrih? Bakunjin?

Gospodar nije onaj koji ce svaku zelju ispuniti.
naravno da je to gospodar.
Kome?
ebo pas mater e :lol:
Ae ne nervira te valjda sto rob zvecka lancima.
 
Svašta čitam ovde......bolje d' idem na lalanje, veća vajda :lol:

Nego, ko kaže da u naslovu pomenuti subjekti nisu filozofirali?
Jesu, samo što ovi što misle da samo oni imaju pravo da filozofiraju, od sebe samih ne vide druge filozofije, što nije svojstveno umnim ljudima kao što su Flilozofi, te dolaze do zaključka da su jedini na ovom svetu koji imaju moć razmišljanja...nešto kao superiorna rasa, je'te :lol:
Eeee, ovi što kao ne mogu da filozofiraju, tu filozofiju oduvek znaju, i filozofski koriste nad filozofima :lol:
 
Nego, ko kaže da u naslovu pomenuti subjekti nisu filozofirali?
Jesu, samo što ovi što misle da samo oni imaju pravo da filozofiraju, od sebe samih ne vide druge filozofije, što nije svojstveno umnim ljudima kao što su Flilozofi, te dolaze do zaključka da su jedini na ovom svetu koji imaju moć razmišljanja...nešto kao superiorna rasa, je'te :lol:

Pomenuh projekciju.
Kada ne razumemo zene, mi nikada ne priznajemo da ih ne razumemo,
nikada,
nego autoritativno i strogo kazemo da govore gluposti i da uopste ne umeju da filozofiraju.


A istina je da mi njih ne razumemo.
 
dakako ljudi robuju svojim željama i
smilie_dreieck_060.gif
kojekakvim drugim izmišljotinama i fikcijama.
 
brzo da odgovorim hakimu pred spavanje

To se zove projekcija. Na temu odovaram onako kako treba, a posto ti ne razumes sta sam napisao, zakljucujes da ja nisam razumeo. Desava se.

ne pravi se lud, hakime, odgovaras meni. ja sam akcija, ti si reakcija. s tim je bitno da me razumes, sto ti ne cinis kako treba.
ja inace tebe savrseno razumem, cak bolje nego sto ti sam sebe razumes lol.

jde, pa razumes valjda da nije u pitanju napad na tebe nego na agresivnost koju zastupas.

ovo ti je glup i nepotreban odgovor. posledica toga sto nisi sposoban da se suzdrzis od reakcije.

Pojam "gospodar" uobicajeno oznacava onoga ko nije okovan, a pojam "rob" uobicajeno oznacava onoga ko jeste okovan.

NEBITNO je sta pojam gospodar uobicajeno oznacava. bitno je ono sto ja MISLIM da oznacava.
to pod jedan.

pod dva, moja definicija gospodara je DALEKO superiornija od te tvoje.
ta tvoja nema nikakve veze s realnoscu, a ako ima, tojest ako se potrudimo da je protumacimo na pozitivan nacin, BANALNA JE i s tim BESKORISNA u okviru date diskusije.

poenta je da gospodar nosi mnogo veci teret nego sto to cine robovi.
gospodari su NAJODGOVORNIJI LJUDI na svetu.
razumes li, hakime?
ili ces i dalje da se pravis lud?

je l ti stvarno mislis da je Napoleon ili Cezar ziveo zivot bez okova?

Postavio si poredjenje sa dizanjem tegova, a stavio sliku anaerobni-steroidi-karsil-samoubice, pa je zakljucak sam izvirio.

sta me briga kako je izvirio, poenta je da su tvoja reakcija i tvoj zakljucak DEBILNI.

Poenta dizanja tegova nije u tegovima. Da jeste, dizali bi nesto korisno i cinili dobro. Posto dizu beskorisne terete, u redu je reci zasto to rade.

kod aktivnog dizaca tegova, tegovi JESU poenta (tj. poenta je osecaj snage.)
kod reaktivnih dizaca tegova, tegovi nisu poenta, poenta je, neam pojma, izgled ili mozda novac.

TO JE SVE STO JE BITNO U CELOJ PRICI, NE ZNAM STO TUPIS.

Dobro, ako nije direktor ekspoziture banke, ko je gospodar? Sef policije? Dalaj Lama? Zaljubljen klinac? Hirurg u akciji? Fridrih? Bakunjin?

niko od njih. gospodar je prosto onaj koji ostaje veran svim svojim zeljama, znaci ne okrece se protiv njih.
ili, gospodar je covek koji se ne mrzi okove koje mu je zivot stavio.
ili, jos bolje, gospodar je covek kod kog je cilj dominacija a sredstvo egzistencija.

Okovi nanose bol, a zdrav covek ne moze VOLETI ono sto nanosi bol. Gospodar koga si opisao je psihopata ili makar mazohista.

zapravo, samo nezdravi ljudi ne vole bol.
bol, u smislu u kojem ti koristis tu rec, nije nista drugo nego automatizam koji ti govori da ti se organizam raspada.
medjutim, samo zato sto ti se organizam raspada ne znaci da trebas da PRESTANES da hodas putem kojim si krenuo.
da li ces hodati tim putem ili ne zavisi (odnoso trebalo bi da zavisi) od plana koji si iscrtao. NE OD JEB.ENE EMOCIJE LOL.
kog gospodara, cilj je dominacija dok je egzistencija samo sredstvo.
razumes li, hakime?
gospodar koristi svoje telo kao sredstvo sto znaci da moze da radi s njim sta god hoce, pa i da ga TOTALNO UNISTI ako ce se time pribliziti ostvarivanju zadatih ciljeva koji se protezu daleko u buducnost.
uostalom, svi cemo kad tad umreti, sto ce reci, NASE TELO SE RASPADA JOS OD RODJENJA.
s tim je bezveze da ti cilj bude egzistencija, jeb.ote bog, vec treba da ti bude BUDUCNOST.

e sad, ako prestanes da hodas putem kojim si krenuo samo zato sto je pocelo da te boli, to je onda pocetak reakcije.
sta se desava? dolazi do smene na tronu: egzistencija postaje cilj, dominacija postaje sredstvo.
tako se postaje rob iliti feget iliti kukavica iliti kako hoces koji se loze na besmrtnost.

mazohizam je inace pojam koji cesto koriste slabi da bi u svojim ocima ocrnili jake.
sta znaci biti snazan? biti snazan znaci biti sposoban da se unistis i da se potom regenerises.
kapacitet za samounistavanje je zapravo osnovna mera snage.

mazohizam je nesto drugo: mazohizam je REAKTIVNA snaga.
naprimer, samopovredjivanje je izliv snage kojim se izbegava suocavanje sa mentalnim bolom.

to bi bilo to, mislim.
 
Poslednja izmena:
-Ponovo si izbegao odgovor ko je na tvom jeziku gospodar.
Ja, zasad, divanim samo ovaj, naski. Tu nisu potrebne definicije da bi se nesto objasnilo.
Samo kazes rec, i svi znaju na sta mislis.
Taj jezik sa "mojim" i "tvojim" definicijama mi zvuci pretesko za jednog roba.

-Rekao si KAKVI su ali nisi rekao KO su gospodari. Ja sam takve nalazio po raznim stripovima, avanturistickim romanima, cak i u zenskim casopisima.
Ali u stvarnom svetu ih nema.
Poslednji o kome sam citao je bio toliko odgovoran da je preuzeo odgovornost za sve ljude. Naravno da su ga okacili ko sunku, i dobro zakucali ekserima.

-Podelio si svet na gospodare i robove. Sebe si, naravno, upisao u gospodare.
Pokusavam da ti ukazem na gresku u toj podeli: postoje samo robovi.

-Ne postoje aktivni i reaktivni dizaci tegova. Idi u teretanu, sprijatelji se sa nekim i pitaj ga za cilj. Biti "dizac tegova" je jednako kao biti "gurac automobila". Ustvari ovaj drugi moze i da posluzi ponekad.

-Onaj koji ostaje veran svojim zeljama ne prezivi teen-age. Tinejdzerska samoubistva nikada nisu izasla iz mode. Kome ce oni, tako mrtvi, biti gospodari?
Preziveli su samo oni koji su naucili da razlikuju dobre od losih zelja. Taj model razvrstavanja kiselog i slatkog grozdja se zove zivot. Jedes slatko i odbacujes kiselo.
Ti si danas, jeste bas danas, doneo nekoliko zivotno vaznih odluka, i odbacio nekoliko potencijalno fatalnih. To radis svakodnevno.

-Bol je nacin na koji se organizam obraca budali koja ga nastanjuje.

-Telo se ne "raspada jos od rodjenja" nego se rodi, zatim raste, napreduje, uci, razvija se, vredno radi, trazi svrhu, razmnozava, i tek onda pocinje da se raspada.

-Taj "plan koji si iscrtao" i koji treba da pratis bez obzira na bol, je iscrtao KO? Tvoj osecaj inferiornosti? Tvoj strah? Napaljenost od Nicea? Decja radoznalost? Pokusaj odrastanja, ili bekstvo? Romanticarsko raspolozenje posle pola sata jutuba? Pogled na klosare i glodare? Izbegavanje sukoba zbog trebe?

-Buducnost kojoj tezis ne postoji. Zao mi je sto ti neko blizi nije to rekao. Buducnosti nema. Postoji samo sadasnjost. I ako u sadasnjoj sadasnjosti nesto zaseres, u nekoj drugoj sadasnjosti ces to jesti. U nekoj trecoj sadasnjosti ces izbegavati kiselo grozdje, i birati samo slatko. Covek uci i dok se raspada.

-Reakcija je uvek odgovor na akciju. Ako mislis da gospodar treba da stvara akciju a da rob trpi reakciju, pogresio si. Sve sto stvaras stvaras sebi. I sve na sta reagujes si sam stvorio. Nekoherentni smo i ne uticemo jedni na druge, svako oseca samo sebe. Ako si ikada osetio reakciju, moras znati da si ti stvorio tu akciju. Nekad, negde.

to bi bilo to, mislim.
 
rob rinta od 9 do 5 svakog radnog dana: to je njegova akcija
vikend: to je njegova reakcija

sta je od ta dva bitnije robu?
da li mu je bitnije rintanje od 9 do 5? ili su mu bitniji vikendi?
na sta se vise lozi?
na vikende, naravno.
THEREFORE, kod robova dominira REAKCIJA.
stavise, robovi MRZE svoj posao, ONI JEDVA CEKAJU DA PRODJU RADNI DANI KAKO BI DOSAO VIKEND.
Rob se lozi na vikende, tacno, da. Zasto pogresno mislis da robu vikendi nisu akcija nego reakcija?
Zasto mislis da je rintanje od 9 do 5 akcija? To je cista reakcija. Rmba rob zato sto mora, zato sto ga bičuju, bičem ili platom svejedno.
Ali vikendom aktivno zivi.
.................................................................................................................

Rece neko da licimo na prazne serpe koje plutaju u plitkoj vodi, i koje se samo ponekad glasno sudare, kad naidje dobar ili los vetar. Koji je vetar dobar a koji los, nikada se necemo sloziti.
Ljilja je dopisala da se u tim sudarima poneke od tih serpi iskljocaju, i nastave da plutaju tako iskljocane. Niko ne zna odakle dolaze, ni koliko ih ima na dnu.
Ka cemu plutaju, ka buducnosti? Nece biti, serpe imaju samo sadasnjost.

Kao i mi.
 
Poslednja izmena:
Vidite li kako se olako frljate tim svojim recima-ti ne razumes mene-razumes li sta ti pricam...Razum je jedna vrlo zajebata stvar...Nastala nasim razgranicavanjem Duha-materije-Svesti kroz univerzalni Um na delove...Mi stvaramo te granice svojim idejama koje pretacemo u misli-reci pri tome gradeci svoje stavove na osnovu naseg pogleda na svet ,koji nam taj isti Razum diktira,zavistan od nasih prozivljenih iskustava... I ako svi gledamo isto,mi drugacije zakljucujemo Razumima svojim i po tome smo svi posebni.
Ko je za to kriv> Jednostavno je- Um koji predstavlja Agoniju u njenom najsirem smislu...
Pravo je cudo da se mi uopste i sporazumevamo nekako,s obzirom kakav smo sistem apstraktnosti uveli u svoja uvidjanja postojeceg sveta...
Moja baba ima jednu divnu izreku,kojom sam mozda i dosadio nekima: Dva se raka na istom zaru pekla ,jedan drugom nisu verovali...
Ko je za to kriv? Nasa osecanja, koja potpomognuta Razumom pretacemo u svoje Stavove-Navike...
I tako da neko kroz njih postane User Unfriendly a neko Hakim Bej svojim Razumom opazenog kroz osecaje...

Univerzalni Um je isti za sve i predstavlja Agoniju i kroz njega se Duh-materija izrazava kreacijom... E sada, mi kao deo Tog Uma i deo Duha odnosno Bica koje jesmo koje oni predstavljaju,smo njihova
olicenja u malom...Bez obzira da li je to predstava Bica kao Jednog,mi imamo osnova da kazemo da smo Jedinke za sebe po osnovu svojih Razuma...

I sada da povucem paralelu sa nasom Hriscanskom verom...
Kada kazemo u ime Oca, krsteci se,mi ukazemo na glavu ,sto predstavlja ustvari Um=Otac
Kada kazemo u ime Sina pokazemo na svoj solarni pleksus-odakle kroz zene potice radjanje naseg Tela=Sin=Duh
Kada kazemo i Svetoga Duha opet pokazemo na telo,pri cemu mislimo na svoja Osecanja=Sveti Duh

Um kao prostor gradi Duhom kao materijom sve sto mi Razumima kroz pogled i osecanja pokusavamo Objasniti sebi i drugima,zateceni u tom izrazavanju Kreacije.
Ali tu nastaje pravi problem,kako Ideju kroz osecaje opazenog pretociti u misli-reci? To jednostavno nije moguce uciniti jer ce to samo predstavljati pokusaj toga a nikada ono sto Duh izrazen kreacijom kroz Um ustvari Jeste i predstavlja...E tu se sada mi spoticemo i svako za sebe izvodi svoje zakljucke,koji su nekome priblizni a od nekih se udaljavaju-razmimoilaze i time upadamo u Diskusije-rasprave ,pokusavajuci druge da ubedimo u ispravnost svog stava-pogleda,kao jedinog pravog.Istina je da ni jedan nas pogled/stav ustvari ne predstavlja istinu jer je vodjen Razumom...

Istina je ono sto je isto za sve...A to je kada posmatrani svet samo upijamo pogledom i osecanjima bez potrebe da ga obrazlazemo idejama kroz misli-reci-svojim Razumima...
Kao u spotu grupe FEUD-Televizija,kada mladi momak i devojka sede na travi i gledaju se i osecaju u sebi,nepokusavajuci da to pretoce u bilo sta kao ideju...
Zarad komunikacije sa drugima posto mi predstavljamo i mnostvo i ako je to iluzorno,reci bi trebalo svesti na objektivne samo ,pri cemu razdvajamo recimo travu i zeleno-objekat od osecanja.
Jer objekat je isti za sve kroz nas pogled a osecanje je subjektivno i dovodi do razmimoilazenja...
E jedino tako mozemo stvoriti drugaciji svet,kada osecanja zadrzimo za sebe,jer ona samo nasa i jesu.

 
Poslednja izmena:
Dominacija u čoporu je za čoveka arhetip više nego stvarnost...Težnja toj dominaciji danas ima
kočnice jer čistom fizičkom silom i pameću dominirati i nije pametno...Svaki retos može imati
pucu ili bar sečivo ili bodež...Dakle alfe se moraju suzdržati da bi opstali...:mrgreen:
Kaže se da se ponašamo civilizovano...:mrgreen: (Nešto ne bih rekao da bi to tako vanzeme rekli!:roll:)
I čemu služi dominacija u čoporu?
Marisanju najlepših delova plena i čak zgrtanje viškova poljoprivrednih proizvoda,krčaga,kamiona,aviona i
ostalih statusnih simbola...A kad sa statusnim simbolom zađeš u Harlem ili Soho ili Zemun ili Veternik-
pojede te mrak i čak ti i statusni bodi gard poduva...Ograničeno ti kretanje i što si više "gospodar" više si
meta za otmice ,klanje i sl.razbibrige krimosa između dve robije...Takvi kao Kristijani švrljaju zapadom,
a panduri -levičari se prave nevešti,dok vrli gospodari od "švrljača" ne smeju nos da promole! Kad je neko
video Matijevića,Beka,Miškovića,Kostića i slične da slobodno šetaju?Nema slobodne šetnje! ! !
Oni gospodari? ! ! !:hahaha: Možda gospodari straha!
Ma imam ja tu neke "siromašnije" drugare koji ne smeju predveče da prošetaju kejom! Ni da parkiraju
mečku na obićnom parkingu! Od svoje garaže u onu u firmi! I to je to! Lepo pitam što ne vozi krš neki...:mrgreen:
A ne...-ne voli on to...:hahaha:
Dakle,danas ko se zajebe pa ode u "gospodare" robuje gore nego onaj što radi u kiosku i koji sutra može da
popije pedalu! Taj će naći već neki drugi kiosk! A tajkun mora...hm...Ma pušt budale...:lol:
(Tako da je tema o gospodarima ustvari jadna temica o jadničcima poplašenim koje čeka da izgube mnogo,a dobiće
samo drveno odelo ...Jbg...)
 
epa, ne moze bela toga i njiva. prvo zato sto je oranje i kopanje zemljasta stvar, uvlaci prljavstinu u svaku poru, nabor i podnokte. drugo, sto je belo cistotno a muznja, kosidba - poslovi za znojenje gde venish ne pomaze. toge su za forume.
a jel bi ti olako zamenio odelce ili kezual za gumene opanke i jeleke? i prateci biznis s'selom?
sto se spota i poruke iz nj tice - :heart:
Nikada nisam ni voleo odelce...Volim trenerke i majce samo da nosim a njih bi rado zamenio za kozne opanke i jeleke,nikako gumenjake..
Biznis sa selom vec uveliko osnivam...Rekoh vec ranije da sam pcelar a planiram da sadim i voce i sve eko bez pesticida ...
Stanove u bg izdajem onima koji hoce tako da zive,ja zivim u kuci i imam veliko dvoriste i vise se nikada ne bih vratio da zivim u gradu.
Sta da ti kazem,oduvek sam bio protiv ustaljenih normi kojima se drustvo vodi danas,pa sam se tako i organizovao u zivotu da ne zavisim od nikoga do sebe...
Mada sam se i ja ranije vodio tim normama- jurio novac i sa svojom zenom stekao skoro sve sto imamo danas ulaganjima u Izgradnju stanova...
I ona isto kaze-Kao da nikada nisam ni zivela u gradu.Niti je grad vuce uopste...
Dok jednom ne smrkne drugom ne svane...
Imali smo srece u nesreci da joj je pokojni otac prepisao stan, koji smo prodali i uzajmili jos skoro toliko para,preprodali jedan,vratili dugove i zaradili kucu u kojoj sada zivimo...
Postali smo pcelari,ali ona i radi,naravno i ja radim ,preko proleca, leta oko pcela,baste,voca a zimi igram world of warcraft gde isto zaradjujem taj prokleti novac i koristim ga za svoje potrebe...
Te potrebe se odnose na uglavnom seoske radove,prosirenje pcelinjaka i sadnju vocnjaka,ali sve po starinski...Kada vidim ljude sa prskalicama dodje mi da ih razbijem...
I naravno nikada nismo bezali od svojih obaveza prema drzavi,sve komunalije i poreze uredno i na vreme placamo...Eh kada bi se svi toga pridrzavali...
 
Dominacija u čoporu je za čoveka arhetip više nego stvarnost...Težnja toj dominaciji danas ima
kočnice jer čistom fizičkom silom i pameću dominirati i nije pametno...Svaki retos može imati
pucu ili bar sečivo ili bodež...Dakle alfe se moraju suzdržati da bi opstali...:mrgreen:
Kaže se da se ponašamo civilizovano...:mrgreen: (Nešto ne bih rekao da bi to tako vanzeme rekli!:roll:)
I čemu služi dominacija u čoporu?
Marisanju najlepših delova plena i čak zgrtanje viškova poljoprivrednih proizvoda,krčaga,kamiona,aviona i
ostalih statusnih simbola...A kad sa statusnim simbolom zađeš u Harlem ili Soho ili Zemun ili Veternik-
pojede te mrak i čak ti i statusni bodi gard poduva...Ograničeno ti kretanje i što si više "gospodar" više si
meta za otmice ,klanje i sl.razbibrige krimosa između dve robije...Takvi kao Kristijani švrljaju zapadom,
a panduri -levičari se prave nevešti,dok vrli gospodari od "švrljača" ne smeju nos da promole! Kad je neko
video Matijevića,Beka,Miškovića,Kostića i slične da slobodno šetaju?Nema slobodne šetnje! ! !
Oni gospodari? ! ! !:hahaha: Možda gospodari straha!
Ma imam ja tu neke "siromašnije" drugare koji ne smeju predveče da prošetaju kejom! Ni da parkiraju
mečku na obićnom parkingu! Od svoje garaže u onu u firmi! I to je to! Lepo pitam što ne vozi krš neki...:mrgreen:
A ne...-ne voli on to...:hahaha:
Dakle,danas ko se zajebe pa ode u "gospodare" robuje gore nego onaj što radi u kiosku i koji sutra može da
popije pedalu! Taj će naći već neki drugi kiosk! A tajkun mora...hm...Ma pušt budale...:lol:
(Tako da je tema o gospodarima ustvari jadna temica o jadničcima poplašenim koje čeka da izgube mnogo,a dobiće
samo drveno odelo ...Jbg...)

Pa sami su to hteli,jer nisu imali mere...
Ali potrebni su nam i takvi ,pogotovo zbog ovih koji ne znaju sami da se snadjedu ...
A sloboda je samo apstraktni pojam kome smo mi pridali neko znacenje,svi smo mi upregnuti pa zvali sebe robom ili gospodarom...
 
Sto veci animalizam to se alfe manje moraju uzdrzavati.
Evo kod nas se alfe itekako ne moraju uzdrzavati.
To sto alfa zagine, zagine kad dstavi utisak da je beta dosla do alfe...
Tada se izvrsi bezbolna smena, tj alfa baci parcice , zadrzi uticaj kod tzv ucenika i servira mu poziciju.Taktika je prvo lomi betu da bude gama i delta, a onda ga naglo postavi na alfu i tako ostajes vecito povlascen.

Bas zato je jaka animalna komponenta obracuna u Srbiji.Po svaku cenu.Nema tu mnogo obzira na posledice i stetu.

Sto se tice vlasti, tu imas jasno pokazane alfe koje cak nemaju ni snagu ni sposobnosti alfe.Npr imas vecite disidente imas vecitu opoziciju.SRS, LSD,cak mi se cini i SNS da spadaju u tu grupu vecitih opozicionara, nevizionara.
To je posledica totalnog debilizma naroda i da je dovoljno odigrati dobro 3 meseca pred izbore i pamcenje ne dopire vise....Narod bez mozga, bez postenja i bez casti.

Tako da je smesno govoriti o novom uredjenju kad se sve svede na osvetu nekadasnjim lopovima, a u glavi ostaje lopovluk kao usmerenje i novih .....bukvalno smena dilera u trgovini drogom...
 
Ajd da okrenemo sve u temi...

Dakle , filozofija se ne bavi najvisim dostignucima misli.Ona se bavi onim sto ostane kao vredno i ono sto je popularno.
Zabava za ljude se ubraja u to.Za pisarcice i knjiske moljce.
Vlast takodje zeli da kontrolise i uzdize sebe kroz taj trag i kontinuitet.
Zato imate nesto kao Beogradski univerzitet.Skup lopova koji su sa podlogom u zvanjima profesora, koji namestaju svojim rodjacima i deci, koji namestaju pozicije u ustanovama i van, u ekonomiji i politici.A svaka vlast se obraca njima jer mora.Oni kao imaju autoritet mudrih i obrazovanih.

Njima se oprasta sve, kad prodaju diplome a posle se javno izjasnjavaju da to mora da se sasece (pazi kad isti tip koji prodaje i stanca diplome, stoji na celu medijskog projekta da se razotkrije diplomska mafija).

E takva ti je pozicija i u filozofiji,od stare Grcke do danas, samo je danas vec kolotecina.
Dakle zene i robovi nemaju upliv u vlast pa nemaju mogucnost ni da budu potpisani kao autori filozofskog dela.Da se razumemo, mogu ja napisati koliko god hoces sustinskih dela, nece proci.
Proci ce samo u dva slucaja, da sam pogodan, i da sam kontraverzan, tj dajem mogucnost velikom broju ljudi da se slepaju kao sledbenici i da formiraju jedan novi pokret i tako obezbede sebi slavu....JA tebi ti meni...

Najgore je sto sitne razlike ali sustinski bitne i velike razlike i znacajno menjaju nastavak logike i resenja i posledice, ne mogu biti primeceni od senzacionalisticki centriranih citalaca i mislilaca.

Iskreno ne mogu biti primeceni ni od onih pazljivih citalaca , osim ako su bas duboko zabrazdili i kreirali putanje misli.Nedoslednosti u razmisljanju ljudima nisu uocljive.

I t d....sad bih ja mogao da pisem dalje o psihologici boranije, psihologici filozofske elite, psihologici filozofskog genija, psihologici istoricara filozofije....
 
Nikada nisam ni voleo odelce...Volim trenerke i majce samo da nosim a njih bi rado zamenio za kozne opanke i jeleke,nikako gumenjake..
Biznis sa selom vec uveliko osnivam...Rekoh vec ranije da sam pcelar a planiram da sadim i voce i sve eko bez pesticida ...
Stanove u bg izdajem onima koji hoce tako da zive,ja zivim u kuci i imam veliko dvoriste i vise se nikada ne bih vratio da zivim u gradu.
Sta da ti kazem,oduvek sam bio protiv ustaljenih normi kojima se drustvo vodi danas,pa sam se tako i organizovao u zivotu da ne zavisim od nikoga do sebe...
Mada sam se i ja ranije vodio tim normama- jurio novac i sa svojom zenom stekao skoro sve sto imamo danas ulaganjima u Izgradnju stanova...
I ona isto kaze-Kao da nikada nisam ni zivela u gradu.Niti je grad vuce uopste...
Dok jednom ne smrkne drugom ne svane...
Imali smo srece u nesreci da joj je pokojni otac prepisao stan, koji smo prodali i uzajmili jos skoro toliko para,preprodali jedan,vratili dugove i zaradili kucu u kojoj sada zivimo...
Postali smo pcelari,ali ona i radi,naravno i ja radim ,preko proleca, leta oko pcela,baste,voca a zimi igram world of warcraft gde isto zaradjujem taj prokleti novac i koristim ga za svoje potrebe...
Te potrebe se odnose na uglavnom seoske radove,prosirenje pcelinjaka i sadnju vocnjaka,ali sve po starinski...Kada vidim ljude sa prskalicama dodje mi da ih razbijem...
I naravno nikada nismo bezali od svojih obaveza prema drzavi,sve komunalije i poreze uredno i na vreme placamo...Eh kada bi se svi toga pridrzavali...

:ok:

Filozofirati znaci voleti mudrost. Voleti. Nista vise od toga. Ne donositi zakljucke, preispitivati odluke i resavati dileme. Ne. Samo voleti.

A zene su sa tim glagolom superiornije. One ne analiziraju, iz nama neobasnjivog razloga, samo vole.

:worth::cvet::amen:

YESTE! Konacno jedan pravi odgovor i u tom odgovoru lezi jedinstvena istina da i ja kao tamo neka zena mogu biti filozof. U ljubavi je uvek odgovor a samo kod ovih mrzaca na videlo izlaze teretane i tegovi, i svakojakstine koje uopste nisam razumela, a ono sto se ne razume to je bespotrebno.
 

Back
Top