Lajanje psa u zgradi

Iosis

Primećen član
Poruka
692
Ne znam da li ovo pravo mjesto za temu, ali vidim Dom i porodica pa pošto ima veze sa domom valjda sam pogodio.
Živim u zgradu, a komšija ispod ima pudlicu koja laje po cjeli dan, više se ne može izdržat. Nemam svoj mir, ne mogu muziku da slušam, učim, pogledam film, ne mo'š otić u WC olakšat se, a da ne čujem to lajanje. Shvatam da je to životinja i da se mora nekad čut ali ovo je pregrdilo svaku mjeru!
Pitam se ima li neki pravni način da se rješi taj džukela i istjera iz zgrade?

Najradije bi je pretvorio u šnicle i dnao svinjama.

P.S. Jel ima neko nekog terijra da mi ga posudi samo da je raskomada na djelove? :per:
 
Ја имам теријера.:mrgreen: У згради. :mrgreen: А имала сам и пудлу. :mrgreen: Моја пудла није била лајава, али теријер јесте.:(
Додуше, он лаје само кад чује неке кораке испред врата.

Да ли си покушао да разговараш са комшијама и да им кажеш да ти јако смета што њихов пас стално лаје?
 
po zakonu oni imaju pravo da drze jos jednog psa u stanu tako da ako nabave jos jedno u inat bice jos gre po tebe haha...bez zezanja...pa reci ljudima mozda pas laje ako je sam ili tako nesto?ja imam maltezera koji recimo laje kad neko dodje kad neko ide iz stana i kada ostane sam al skoro nikad ne ostaje sam...
 
zamoli ih da malo smire kuche

meni nikad nece biti jasno kako vlasnicima psa ne smeta kada im pas stalno laje
mi smo nashu naucili da bude tiha
kad smo tu,retko zalaje i to samo kada cuje nekoga u hodniku...i lane dva tri puta i ucuti
a dok nismo u stanu ona laje kada cuje nekoga i to laje malo vise nego kad smo tu...ali niko se ne zali osim neke babe koja mrzi i nas i pse i ceo svet(i baca djubre po ulici :evil: )

stvarno mi nisu jasni ljudi koji tolerisu toliko lajanje
to nije nesto sto ne moze da se koriguje...ocigledno njih bas briga
 
kod mene u ulazu imamo pa jedno3 psa i sad evo doselili se neku ljudi (podstanari su) cije kuce neprestano laje kada nisu kod kuce...i bas se komsije bune...pogotovu oni ispod i iznad njih :( al trebali bi zamiliti nekoga da im pripazi psa dok su deca u skoli a oni na poslu......kazem i moj laje al ga ne ostavljamo samog
 
Хехе, а мој теријер, јуначина, не лаје кад је сам код куће и кад чује кораке, него само ако је неко од нас ту. :mrgreen::lol:
Али, пре пар месеци, негде у исто време када сам ја набивала пса, и комшије поред мене су почели да доводе на повремено чување пса неког њиховог рођака. И тај пас зна понекад да лаје по пола сата без престанка. Вероватно је сам код куће чим га нико не умирује. :roll: И мени је сад јако непријатно што ће можда друге комшије мислити да то лаје мој пас....:(
 
e da helen to se i meni desilo recimo da se tudji pas ispiski u liftu i onda meni glupo jer ce komsije misliti da je moj ..jer mi smo u ulazu prvi nabavili psa...al nama i kad se desi tako sta naravno obrisemo nas pas je ipak star i prosto desi se da se omakne da ne moze izdrzati...
 
kod nas se tako jedna baka upiskila pa su mislili da je moj pas
i par puta je neko nesto prosuo,dal namerno,dal slcajno,uglavnom,pojavio se tekst u liftu,ispisan markerom
"zabranjeno je vrsiti nuzdu u liftu,naucite to vase ljubimce ili neka to rade u vasoj sobi" :roll:

nekoliko puta smo imali stence sa ulice koje smo cuvali dok se ne udome i desilo se da se upiske u hodniku i uvek,ali uvek smo obrisali.
trudimo se da budemo sto manje primetni,ali i pored toga se neki skot nakachi i drnda nesto.
 
Е, свашта! Написала сам пост и била убеђена да сам га послала, а нема га! :eek:

А написала сам да сам за ових пар месеци (откад имам пса и откад тај други пас долази код мојих комшија на по неколико дана) у два-три наврата чистила говна са степеништа иако их није направио мој пас! :confused: Лакше ми је да их почистим него да идем од стана до стана и објашњавам комшијама да то није урадио мој пас! :confused:
А онда дођем на форум и делим савете како треба разговарати са комшијама и отворено рећи шта нам смета, а ја то прва нисам урадила, него ћутим и купим туђа говна! :(:rumenko::rumenko::rumenko::dash:
 
Živim u zgradu, a komšija ispod ima pudlicu koja laje po cjeli dan, više se ne može izdržat. Nemam svoj mir, ne mogu muziku da slušam, učim, pogledam film, ne mo'š otić u WC olakšat se, a da ne čujem to lajanje. Shvatam da je to životinja i da se mora nekad čut ali ovo je pregrdilo svaku mjeru!
:per:

Cisti bezobrazluk!:rtfm:

Pudlica nije kriva, vec vlasnici sto je nisu naucili. Porazgovaraj s njima i vidi sto ce se dogoditi, ako se nastavi po staarom valjda ima neka drzavna sluzba koja se bavi ovim problemom
good luck
 
Hvala Bogu, nas Aki uopste nije lajav, jedva smo ga naucili da laje na vrata kad neko zvoni ili prilazi vratima
Jedino laje na macku, ali ga mi ucutkamo
Mislim da postoji nacin da se pas dresira da ne laje kad ne treba, samo treba biti uporan
Naravno, pod uslovom da to ti ljudi zele
 
Е, свашта! Написала сам пост и била убеђена да сам га послала, а нема га! :eek:

А написала сам да сам за ових пар месеци (откад имам пса и откад тај други пас долази код мојих комшија на по неколико дана) у два-три наврата чистила говна са степеништа иако их није направио мој пас! :confused: Лакше ми је да их почистим него да идем од стана до стана и објашњавам комшијама да то није урадио мој пас! :confused:
А онда дођем на форум и делим савете како треба разговарати са комшијама и отворено рећи шта нам смета, а ја то прва нисам урадила, него ћутим и купим туђа говна! :(:rumenko::rumenko::rumenko::dash:

:lol:
Tako i ja kad ulaze mačori i obeležavaju teritoriju u zgradi ne bi li osvojili srce moje mačke :lol: Lakše nam je da obrišemo nego da objasnimo da mačka piški u mirišljavom pesku (koji uvek mora da je čist, ili cupka pored) i da različito smrdi mokraća mačora i mačke :roll:
 
Moj pas laje kad je sam - non stop.
Ali BUKVALNO non stop.
Ako je sam 6 h on ce da laje 5 ipo.
I sve smo uradili da to prestane al to ne prestaje.
Ima oko vrata ogrlicu koja ispusta neki grozni zvuk plus mu vibrira grlo al on kreten i dalje daje . :evil:

To je veliki problem i za nas al i za komsije.
Komsije jos cute.
Kad ih pitam konstatuju da laje.
Za sad mi niko nije rekao nista ruzno al zbog tog lajanja ja vrlo vodim racuna kako cu da organizujem svoje obaveze i dan.

Od kad njega imam vreme planiram tako da sve zavrsim sto pre (max 2 h ) ili da njega mogu negde da ostavim ako nije izvodljivo da se posao obavi brzo.

Al ...necu moci dozivotno da mu trazim cuvare.
Niti mi se bas svidja da budem rob psa.
I pojma nemam kako cu resiti taj problem .


Imali smo pudlu u zgradi koja je celu noc zavijala.
Znam kako to moze da bude fuj ...pa se zato trudim da budem parlamentarni komsija.
I to mi je lajanje trenutno jedan od najvecih problema .
Kad sam videla temu pomislila sam ...da nije neko od mojih komsija :lol:

Al dobro je nije, znaci nisam najgora ....jos :cool:
 
Ne znam da li ovo pravo mjesto za temu, ali vidim Dom i porodica pa pošto ima veze sa domom valjda sam pogodio.
Živim u zgradu, a komšija ispod ima pudlicu koja laje po cjeli dan, više se ne može izdržat. Nemam svoj mir, ne mogu muziku da slušam, učim, pogledam film, ne mo'š otić u WC olakšat se, a da ne čujem to lajanje. Shvatam da je to životinja i da se mora nekad čut ali ovo je pregrdilo svaku mjeru!
Pitam se ima li neki pravni način da se rješi taj džukela i istjera iz zgrade?

Najradije bi je pretvorio u šnicle i dnao svinjama.

P.S. Jel ima neko nekog terijra da mi ga posudi samo da je raskomada na djelove? :per:

Pa laj i ti pa kome prvom dosadi.
 
Volim sve životinje, pogotovo pse, ali jedino što mrzim i ne volim ih nikako su pudlice i ti mali čupavci. Laju na bilo šta da vide i samo nek se laje. Po meni su najbolji psi ritriver, njemački ovčar (kojeg ću kupiti čim budem imao svoj stan ili kuću) i labrador. Shvatam to je živo biće mora nekad da se oglasi protiv toga nemam ništa i ne smeta mi ni najmanje ako zalaje par puta u toku dana, ali po 2 sata bez prestanka koliko je danas bilo od 12 pa do 14, to je za poludit.
 
Moj ćeno laje samo kad neko dolazi... i to nepoznat...:heart:
Inače slabo se oglašava... ponekad kad se posvađa sa nekom grančicom ili lopticom s kojom se igra...:mrgreen:

A dok je bio manji i čuje nekoga, krene napred, zalaje i vraća se u rikverc, sve usut lajući... e to je bila komedija...:mrgreen::pas:
A mm i ja odmah skačemo, i vičemo:"Neće te niko ne brini se, tu smo.":mrgreen:
 
Volim sve životinje, pogotovo pse, ali jedino što mrzim i ne volim ih nikako su pudlice i ti mali čupavci. Laju na bilo šta da vide i samo nek se laje. Po meni su najbolji psi ritriver, njemački ovčar (kojeg ću kupiti čim budem imao svoj stan ili kuću) i labrador. Shvatam to je živo biće mora nekad da se oglasi protiv toga nemam ništa i ne smeta mi ni najmanje ako zalaje par puta u toku dana, ali po 2 sata bez prestanka koliko je danas bilo od 12 pa do 14, to je za poludit.

Vidi šta si napisao... :roll:
 
U soliteru u kom sam ziveo do prosle godine bilo je jedno 60-ak pasa. Lavez u zgradi se cuo od 00-24. Samo na mom spratu bilo je 5 pasa. Medju njima i jedan poluterijer koji je lajao na svaki mic. Znaci samo kroci kroz vrata i izlaje se. Liftovi su non-stop bili popisani(nazalost,pseci urin je bio izmesan sa ljudskim). Neke lujke su takodje dovodile lutalice u ulaz preko zime tako da su i oni dodatno lajali. Svanulo mi je otkad ne zivim u tom degenerisanom soliteru.
 

Back
Top