Lajanje psa u zgradi

Uvek nekom smeta...
Moji psi laju u mom dvoristu kad ih pustimo da se istrce i to strogo ne pre 9 ujutru i ne izmedju 2 i 5 popodne i ne posle 10 uvece, bas vodimo racuna, a opet ima onih koji se bune.
Sta da radim, troje ih je, igraju se, otimaju se za loptu, jurcaju, malo laju na kapiji, ne moze tise.

Pa dobro, ne može sve biti ko na prstima... i mi nekad podignemo glas, i deca nekad potrče, pa se oko toga niko ne traumira.. tako da, kad naši ljubimci u određenim granicama i proizvedu neki zvuk, ne bi se oko toga trebalo potresati.
Druga stvar je nad neko laje non stop..to već zna biti problematično.
I meni je u starom stanu smetalo to što komšija stalno nešto lupa po stanu (Ko da je radionicu otvorio), pa šta da radim .. zato ću se, čim budem mogla, i preseliti u kuću, gde će prvi komšija da bude na 5 km, i valjda ću tad biti mirna. :mrgreen:
 

Nadam se da nikome pri izboru psa nije primarno da li više ili pas manje laje ;)
To kao prvo.
Na primer doge ne laju, ili bordoška doga, bisenji, haski slabo, ali se svi psi oglašavaju na neki način.
Haski ispušta vrlo zanimljive ali i uznemiravajuće zvukove, ne kao bigl koji navodno "peva", u stvari kukumavči. Barzoj, avganistanci, uopšte hrtovi nisu lajavi..

Basenji ne laju?
Aham :) Ako se sećam oglašava se sa "vuf"
svaki pas moze da se nauci da bude tih

to sto su male rase histericne,nije do njih,nego do vlasnika koji od svojih pasa naprave debile koji se plashe svega

po ponasanju vlasnika kada izvede psa se tacno vidi da je on kriv sto mu se kuche nervozno trese u shetnji,rezi i laje na sve i svakoga
takav pas sigurno i u kuci drechi
Čuvari, pastiri, tragači..su lajaviji
Tako su lajavci, neki terijeri, čuvari, biglovi, retriveri, labradori generalno i većinom..ali postoje i mirni, naravno...Ali to zaista umnogome zavisi i od vlasnika. Kod onih vlasnika koji na lavež-zahtev svog psa reaguju odmah da provere o čemu se radi, psi se naviknu da svaki njihov lavež-zahtev ima odziv gazde.
Psi laju i ako su usamljeni, ne posvećuje im se dovoljno pažnje kad su mladi i lavežom daju sebi oduška.
Ne treba trčati za psom na svaki njegov lavež u stanu, da se vidi šta hoće, nego ga vaspitati da to što hoće "saopšti" na drugo način.
Na zvono, korake ispred vrata, prirodno je da se gotovo svi psi oglašavaju.
Ako laje kada hoće napolje, laje kada traži da se igra, to bi trebalo valsnici da koriguju.
Ako laje kad je sam, e to mi ne pada na pamet kako da se reši..nekim igračkama, možda da može da cunja po stanu (ako nije terminator :lol: )
 
i meni smeta sto 5 puta godisnje neko renovira stan po mesec dana
evo opet....sprat ispod nas
buse,burgijaju,drche,drndaju,lupaju

pritom uopste ne paze ni na vreme ni nista...strasno

dodje mi da kucam ovoj babuskeri da je pitam jel joj smeta moj pas koji zalaje u proseku jednom dnevno :lol:
 
Pa dobro, ne može sve biti ko na prstima... i mi nekad podignemo glas, i deca nekad potrče, pa se oko toga niko ne traumira.. tako da, kad naši ljubimci u određenim granicama i proizvedu neki zvuk, ne bi se oko toga trebalo potresati.
Druga stvar je nad neko laje non stop..to već zna biti problematično.
I meni je u starom stanu smetalo to što komšija stalno nešto lupa po stanu (Ko da je radionicu otvorio), pa šta da radim .. zato ću se, čim budem mogla, i preseliti u kuću, gde će prvi komšija da bude na 5 km, i valjda ću tad biti mirna. :mrgreen:

Ma ti isti se bune i sto se komsijska deca igraju na ulici, slepa je ulica, pa se tu skupljaju.
Kad je neko baksuz, sve mu smeta.
Daleko od toga da moji psi laju non stop, samo kad neko otvara kapiju i povremeno lanu jedno na drugo u igri, a to vodimo racuna kad im dozvoljavamo, kao sto sam i napisala.
 
Uvek nekom smeta...
Moji psi laju u mom dvoristu kad ih pustimo da se istrce i to strogo ne pre 9 ujutru i ne izmedju 2 i 5 popodne i ne posle 10 uvece, bas vodimo racuna, a opet ima onih koji se bune.
Sta da radim, troje ih je, igraju se, otimaju se za loptu, jurcaju, malo laju na kapiji, ne moze tise.

pa dobro
i moj pas laje kada ga izvedem u setnju i kada se igra sa drugim psima
i naravno pazimo na vreme...
ako vidim da su pogasena svetla(kad izadjemo kasnije) trudim se da budemo tihi
ali ako smo napolju u doba kada niko ne spava,pustim je da laje
ipak je pas,mora nekad i da laje :lol:
 
a sto se sad bunis...morali smo se nekako...vratiti na temu
posto psa nemas, a ovi koje pominjes nisu tvoja briga i ne smetaju ti (?)
...red je bio da ustanovimo tko zapravo...laje...i zbog cega;
koliko ja vidim ti to onako...na mjesec...iz dosade? :mrgreen:
Haha, jel to onaj argument - nisi roditelj, pa ne možeš da pričaš o deci i adult temama? :rotf:
Imao sam dva psa i nekoliko mačaka, a trenutno imam psa o kome brinem i još sam vodio ulično štene kod veta. Ne kapiraš ti o čemu pričam, oslobodi me..
Idi njuškaj tvora, smoru.
 
Haha, jel to onaj argument - nisi roditelj, pa ne možeš da pričaš o deci i adult temama? :rotf:
Imao sam dva psa i nekoliko mačaka, a trenutno imam psa o kome brinem i još sam vodio ulično štene kod veta. Ne kapiraš ti o čemu pričam, oslobodi me..
Idi njuškaj tvora, smoru.


ne, nije...ovo je onaj orgument "ne znas ni sam zasto pricas to sto pricas"...
prvo si se "zabrinuo" za pse...
koje oni sto su ih doveli treba da vode sa sobom u zavicaj...
pa si optuzio ljude....
zatim si "objasnio" da ni jedni ni drugi nisu problem,
a nisu ni ispred tvoje zgrade...? :roll:
tako da...bojim se da te odlicno razumijem...jos jedan besposlicar...u nizu :manikir:
 
Nadam se da nikome pri izboru psa nije primarno da li više ili pas manje laje ;)
To kao prvo.
Na primer doge ne laju, ili bordoška doga, bisenji, haski slabo, ali se svi psi oglašavaju na neki način.
Haski ispušta vrlo zanimljive ali i uznemiravajuće zvukove, ne kao bigl koji navodno "peva", u stvari kukumavči. Barzoj, avganistanci, uopšte hrtovi nisu lajavi..

Gluposti! Mislim da rasa apsolutno nikakve veze nema sa oglašavanjem. Pas će da laje ako se uplaši, ako štiti teritoriju itd. a ne ako je ove ili one rase...
 
ne, nije...ovo je onaj orgument "ne znas ni sam zasto pricas to sto pricas"...
prvo si se "zabrinuo" za pse...
koje oni sto su ih doveli treba da vode sa sobom u zavicaj...
pa si optuzio ljude....
zatim si "objasnio" da ni jedni ni drugi nisu problem,
a nisu ni ispred tvoje zgrade...? :roll:
tako da...bojim se da te odlicno razumijem...jos jedan besposlicar...u nizu :manikir:

Ja u stvari od prvog njegovo posta ne mogu da provalim koji stav on zauzima - za ili protiv pasa? :zcepanje:
 
ne, nije...ovo je onaj orgument "ne znas ni sam zasto pricas to sto pricas"...
prvo si se "zabrinuo" za pse...
koje oni sto su ih doveli treba da vode sa sobom u zavicaj...
pa si optuzio ljude....
zatim si "objasnio" da ni jedni ni drugi nisu problem,
a nisu ni ispred tvoje zgrade...? :roll:
tako da...bojim se da te odlicno razumijem...jos jedan besposlicar...u nizu :manikir:

Nisu ih doveli, nego su in nesvesno okupili jer im je bilo simpatično štene kojem nisu hteli da pruže pomoć. Govorio sam o neodgovornom odnosu ljudi prema psima.
Uznemiravanje od strane tih pasa je ono što su oni proizveli i to je isto tema.
Devojka je govorila o kuji koju isto čuva neko u njenom komšiluku, ali to nije čopor i taj pas je, ako sam pročitao tamo godinama.

Tebi u stvari smeta pominjanje zavičaja, je l?
 
Ja u stvari od prvog njegovo posta ne mogu da provalim koji stav on zauzima - za ili protiv pasa? :zcepanje:

Protiv ljudi koji okupljaju ulične pse u čopore ispred stabenih zgrada, protiv neodgovornog odnosa prema psima.
Znate, pravi ljubitelji životinja nikad ne postavljaju pitanje pas vs čovek i samo mizantropi, ludaci i oni sa psihijatrijskim dijagnozma će imati taj stav o prioritetima životinja nad ljudima...Ali, dobro, to su bolesnici, nije im za zameriti..
 
Poslednja izmena:
Nisu ih doveli, nego su in nesvesno okupili jer im je bilo simpatično štene kojem nisu hteli da pruže pomoć. Govorio sam o neodgovornom odnosu ljudi prema psima.
Uznemiravanje od strane tih pasa je ono što su oni proizveli i to je isto tema.
Devojka je govorila o kuji koju isto čuva neko u njenom komšiluku, ali to nije čopor i taj pas je, ako sam pročitao tamo godinama.

Tebi u stvari smeta pominjanje zavičaja, je l?

nesvjesno su ih okupili...one iste pse za koje si nam kasnije objasnio
da su....zbrinuti...ili neke druge?
i ti psi, za koje nam rece da tebi ne smetaju i nisu ispred tvog ulaza, tebe uznemiravaju?
da se razumijemo, u tudje ime...tipa..."ne, ne uznemiravaju mene nego mozda Ziku i Peru..." je jako nezahvalno pricati...

sto se "zavicajne" komponente tice...da, i to mi smeta
zato sto je sracunato pokvaren element tvog posta
koji uopce nema veze sa zivotinjama vec s tvojim osobnim frustracijama...
 
Protiv ljudi koji okupljaju ulične pse u čopore ispred stabenih zgrada, protiv neodgovornog odnosa prema psima.
Znate, pravi ljubitelji životinja nikad ne postavljaju pitanje pas vs čovek i samo mizantropi, ludaci i oni sa psihijatrijskim dijagnozma će imati taj stav o prioritetima životinja nad ljudima...Ali, dobro, to su bolesnici, nije im za zameriti..

A šta bi se desilo sa tim psima koje ljudi okupljaju (hranom) ?
 
Protiv ljudi koji okupljaju ulične pse u čopore ispred stabenih zgrada, protiv neodgovornog odnosa prema psima.
Znate, pravi ljubitelji životinja nikad ne postavljaju pitanje pas vs čovek i samo mizantropi, ludaci i oni sa psihijatrijskim dijagnozma će imati taj stav o prioritetima životinja nad ljudima...Ali, dobro, to su bolesnici, nije im za zameriti..

Pošto si izmenio post u međuvremenu, da ti odgovorim i na drugi deo... Normalne, psihički zdrave osobe nikad ne dovode u pitanje ljubav prema sopstvenoj vrsti i ljubav prema nekoj drugoj. Čim se spomenu životinje, odmah se spominju i gladna deca u Africi.... a nigde veze... Fora je što ovi što imaju obzira prema gladnim životinjama imaju dovoljno empatije za SVE, a ovi što nemaju stalno guraju ljubav prema ljudima ispred ljudi prema životinjama... a zapravo je nemaju ni prema ljudima... kao da se te dve stvari međusobno isključuju! Još jedna glupost! :rtfm:
 
Gluposti! Mislim da rasa apsolutno nikakve veze nema sa oglašavanjem. Pas će da laje ako se uplaši, ako štiti teritoriju itd. a ne ako je ove ili one rase...

Nije tačno.
Jedna od mana npr. NLT-a za diskvalifikaciju je plašljivost.
Ti psi su po rodu srčani i ako su plašljivi, onda su škart u kinologiji :cool:
Pročitaj bilo šta o njima
Ti si pitala ko od rase su više ili manje lajave, pa sam ti lepo naveo koje.
Psi čuvari su svakako lajaviji, ali ne svi i ne recimo bordoška doga.. :mrgreen:
Oblikovanje zavisi najviše od vlasnika i to je istina. :D
 
Nije tačno.
Jedna od mana npr. NLT-a za diskvalifikaciju je plašljivost.
Ti psi su po rodu srčani i ako su plašljivi, onda su škart u kinologiji :cool:
Pročitaj bilo šta o njima
Ti si pitala ko od rase su više ili manje lajave, pa sam ti lepo naveo koje.
Psi čuvari su svakako lajaviji, ali ne svi i ne recimo bordoška doga.. :mrgreen:
Oblikovanje zavisi najviše od vlasnika i to je istina. :D

Možeš li ti ove tvrdnje da potkrepiš nekim naučnim činjenicama?
To je kao kad bi rekao deca rođena u martu su bolja za vaspitavanje od dece rođene u septembru... :dash:
 
Pošto si izmenio post u međuvremenu, da ti odgovorim i na drugi deo... Normalne, psihički zdrave osobe nikad ne dovode u pitanje ljubav prema sopstvenoj vrsti i ljubav prema nekoj drugoj. Čim se spomenu životinje, odmah se spominju i gladna deca u Africi.... a nigde veze... Fora je što ovi što imaju obzira prema gladnim životinjama imaju dovoljno empatije za SVE, a ovi što nemaju stalno guraju ljubav prema ljudima ispred ljudi prema životinjama... a zapravo je nemaju ni prema ljudima... kao da se te dve stvari međusobno isključuju! Još jedna glupost! :rtfm:

Tačno je ovo do Afrike, zato su se neki osetili pogođenima pričama o hisrorijskoj vezi psa i čoveka, i pominjanjem zavičaja, a ostalo je obrnuto.
Ne znam da li si znala da su najteže masovne ubice, oni koji uopšte nisu osećaj altruizma imali sjajan odnos prema životinjama. Jedan od ubica četvoročlane porodice, koju nije poznavao, pripitomio je u pritvoru severnoameričku riđu vevericu, jednu od najnepoverljivijih stvorova. Hranio je, delio sa njom obroke, pravio joj papirne loptice da bi se igrao.
Drugi pak, student koji je ubio svoju porodicu, roditelje i sestru ( motiv mu je bilo nasledstvo i to što pre), kad je ubio svoje, spremio je večeru psu, taćno se sećam i šta je jeo, pisalo u knjiGi - krompir pire sa mlekom. Preskočio je leš oca koji mu je smetao da otvori frižider, nahrqanio kuci i seo na verandu da ga mazi dok ne dođe murija...
Istina živa..sve ubice imale su neku dijagnozu šizofreno..pa nešto..
Pepoznajem je često kod nekih kučkara... :rotf: :lol:
 
Poslednja izmena:
Tačno je ovo do Afrike, zato su se neki osetili pogođenima pričama o hisrorijskoj vezi psa i čoveka, i pominjanjem zavičaja, a ostalo je obrnuto.
Ne znam da li si znala da su najteže masovne ubice, oni koji uopšte nisu osećaj altruizma imali sjajan odnos prema životinjama. Jedan od ubica četvoročlane porodice, koju nije poznavao, pripitomio je u pritvoru severnoameričku riđu vevericu, jednu od najnepoverljivijih stvorova. Hranio je, delio sa njom obroke, pravio joj papirne loptice da bi se igrao.
Drugi pak, student koji je ubio svoju porodicu, roditelje i sestru ( motiv mu je bilo nasledstvo i to što pre), kad je ubio svoje, spremio je večeru psu, taćno se sećam i šta je jeo, pisalo u knjiGi - krompir pire sa mlekom. Preskočio je leš oca koji mu je smetao da otvori frižider, nahrqanio kuci i seo na verandu da ga mazi dok ne dođe murija...
Istina živa..sve ubice imale su neku dijagnozu šizofreno..pa nešto..
Pepoznajem je često kod nekih kučkara... :rotf: :lol:

Ne kapiram, pričaš i navodiš činjenice iz novina? :think: I očekuješ da budeš ozbiljno shvaćen? Naveo si dva primera za koja si čuo, priča se, ispričao ti je ortak, šta li? :confused:
 
E al sviđa mi se krehova logika... kad pas laje valjda ni gazda ne može da spava jer se u njegovom stanu glasnije čuje nego kod komšije :lol:
A i zamisli - preči mu pas od komšije :eek: Pa ne želi pas svom gazdi da mu crkne krava, nego komšija komšiji :lol:
 

Back
Top