Praline

Koko, mogu li ovi sitni čokoladni izazovi da se prave u silikonskim kalupima za led? Mislim da sam negde videla i objašnjenje, ali me zanima da li i koliko se puta premazuju čokoladom pre punjenja i da li lako ispadaju iz kalupa. Možda je jednostavnije da nam daš jedno objašnjenje, makar za ponavljače ili link.
Pozdrav i hvala.
 
Kalupi su :d
Kupila sam u Pancevu. 750 din je jedna forma (za 24 kom.) Silikonski su, plavi i crveni (srca)...Slikacu pa cu postaviti kasnije slikice. Inace svi ovo su punjeni raznim filovima. Mnogo je jednostavnije nego valjati kuglice ili druge neke oblike i prelivati potom cokoladom :D Sada jedva cekam slave:worth::super:
 
Поново молба за Коку, или неког другог ко има искуства. Била сам у Панчеву и купила силиконске калупе. Треба да за 15. новембар направим "пралине". Треба ми неки проверен рецепт за пуњење. Чиме си их ти Коко, пунила, а још боље мало прецизније да објасниш поступак. Наравно, ако имаш времена за нас аматере са оваквим питањима (нешто има на 13. страни, ја бих још мало детаља или бар линк). Хвала.
 
picture.php

Део сам научила, још да видим и ово како функционише. Ово су "пралине" којима се занимам ових дана. Експериментишем са чоколадом и филовима. Мислим да је највећи проблем да пронађем одговарајућу чоколаду, да не пуца. Може ли ово за суботу (наравно ако се види)?
 
picture.php

Део сам научила, још да видим и ово како функционише. Ово су "пралине" којима се занимам ових дана. Експериментишем са чоколадом и филовима. Мислим да је највећи проблем да пронађем одговарајућу чоколаду, да не пуца. Може ли ово за суботу (наравно ако се види)?

Predivne su
 
Намерно сам написала ПРАЛИНЕ, јер их правим у калупу. У Панчеву сам купила вилтонов, а имам још један округли немачки - тренутно "на леду". Пробала сам да правим и у икеиним калупима за лед. Искуства су ми различита, мислим да се све врти и зависи од чоколаде. Најбоље се показала домаћа бела, а ја њу што каже задовољна домаћица не волем. И филови су различити, чиста импровизација, али могу написати.
Конкретно занима ме да ли је још неко радио нешто слично, да разменимо искуства.
 
Планирала сам то за суботу, ваљда ће ми успети. Још имам идеју за амбалажу, за паковање од 6 комада (баш сам се претргла), а то ћу уз моје укућане надам се успети да реализујем. Само да усавршим ово са чоколадом. Конфете су куповне, донела ми ћерка из Шпаније.
 
Ово сам испробала:
FILOVI ZA PRALINE u viltonovom kalupu

• BELI SA LEŠNIKOM
Mala slatka pavlaka (kravica), kesica želatina, 200g bele čokolade, mleveni lešnik.
Želatin otopiti u malo vode. Pavlaku zagrejati, ali da ne provri, dodati omekšalu čokoladu i otopljen želatin. Dobro umutiti da se želatin otopi i dobije izgled umućenog šlaga. Dodati pržen usitnjen lešnik i ostaviti da se stegne. Puniti kalupe prethodno obložene čokoladom (ili korpice od papira).
Ako se radi sa kalupima, dolazi još završni sloj od čokolade, da se formira kocka.
• BELI SA KOKOSOM I KANDIRANIM VOĆEM
Penasto umutiti po 100g šećera u prahu i margarina, dodati 100g kokosa i kandiranu koru od narandže (ja je kupujem u Tempu ili Maksiju).
Na dno kalupa (to će posle biti na vrhu) stavim malo karamela (ohlađenog), pa fil, pa završni sloj čokolade.
Karamel: 250g šećera se karmelizuje, ali da ostane svetao, doda se slatka pavlaka (kravica) i ukuva.
• CRNI SA BADEMOM
Mala slatka pavlaka (kravica), kesica želatina, 200g crne čokolade, badem sečen na listiće
Želatin otopiti u malo vode. Pavlaku zagrejati, ali da ne provri, dodati omekšalu čokoladu i otopljen želatin. Dobro umutiti da se želatin otopi i dobije izgled umućenog šlaga. Dodati bademe i ostaviti da se stegne. Puniti kalupe prethodno obložene čokoladom (ili korpice od papira).
Ako se radi sa kalupima, dolazi još završni sloj od čokolade, da se formira kocka.
 
Hvala na pomoći Smehić, zeljena recept za praline je jako jednostavan:

Pravila sam nekoliko tura pralina za Božić a jedan deo sam lepo upakovala i poklonila mojim roditeljima i bratu i snaji. Na žalost u žurbi, nisam ih slikala ovako lepo upakovane... Svejedno mislim da je lepa ideja ukrasno ih upakovati i pokloniti ih dragim osobama

Sastojci
Za 12 pralina
100 gr. fine tamne, bele ili mlečne čokolade
2 kašike ulja
2-3 kašike ekstrata od vanile, maline, i dr. po izboru

svaka pralina je punjena različito: lešnik, orasi, kikiriki, suvo groždje, brusnice, karamela, dulce de leche, zrna slatka od groždja, višanja, trešanja, ratluk, žele bonbone, šta god poželite i imate u kući… mogućnosti su velike…

Priprema

Čokoladu usitniti i rastopiti na pari sa uljem.
Dodati ekstrat po želji, sipati u kalupe (ne treba ih podmazivati).
U sredinu staviti po jedan badem, lešnik, kikiriki i dr. staviti u frižider da se stegne i nakon par sati ivaditi iz kalupa gotove praline. :zskace:z:kiss:z:kiss:
 

Back
Top