Atletika, Plivanje,Gimnastika- bazni sportovi

S

sportmen

Gost
Postujem sve sportove, ali atletika, plivanje i gimnastika kao bazicni sportovi zasluzuju mnogo vise paznje. Drzava kod nas uopste ne ulaze u ove sportove i oni su na naj nizim granama. Ne zaboravimo da na olimpijskim igrama ovi sportovi donose na desetine medalja, kosarka, odbojka, vaterpolo mogu doneti samo po jednu.Mi slim da je potrebno mnogo vise ulaganja u bazne sportove, a samim tim bi dobili i ekipni sportovi i celokupna nacija na sportskom ugledu :!:
 
Pa naravno da se ne ulaze kad nasa zemlja nema ministarstvo za sport. Treba uvesti ministarstvo za sport i u njega dovesti bivse sportiste i ljude koji bi znali kako da se nadju sredstva za ove izuzetno bitne sportove, a ne treba na takva mesta stavljati politicare koji pojma nemaju o potrebama sportista i interesuje ih samo kako da zarade novac!!!
 
potpuno ste u pravu i ja kao sportista koji nije u ovim sportovima smatram ih kao bazicne i zaista su osnova za svaki sport kasnije. Moju decu bih prvo slala na te sportove a onda nek se sami opredeljuju, bitno je imati dobru osnovu. No kao i u svim sferama drustva drzave nema tamo gde najvise treba da bude. A stvarno bi mogla da donese neke zakone kojima bi se stimulisali donatori koji sada sem entuzijazma i licnih kontakta nemaju bas nikakvu (ili minimalnu) stimulaciju da svoj novac ulazu u sport inace (osim u ove najpopularnije gde opet ulazu zato sto tu ima novca i gledalaca).
 
Novac od države se dobija na osnovu rezultata. Konkurencija u ovim sportovima pošto su bazični je i najveća.
Na svetskim prvenstvima učestvuje po 70 -80 nacija, pa samim tim i teže se dolazi do rezultata - para.
Da bi se napravio vrhunski gimnastičar, atlrtičar ili plivač treba minimum 10 godina, a i tada je pitanje da li će biti svetska klasa.
Onda zašto bi neko ulagao u te sportove kada se do rezultata u drugim sportovima mnogo brže dolazi i ono najvažnije mnogo su isplativiji.
U Beogradu ne postoji ni jedna sala specijalizovana za gimnastiku, zar je to normalno za grad od 2 miliona
stanovnika, a da nepričam o medijima koji prikazuju fudbalsku utakmicu beton lige a ne neki miting u atletici ili takmičenje u gimnastici.
Tako kako nam je rezultat vidite i sami deca su sve fizički nesposobnija i sve više deformiteta imaju.
 

Back
Top