Testament-nasledstvo-pomoc

macicko

Početnik
Poruka
34
Suprug i ja s decom zivimo u stanu koji je na svekrovo ime kao i ostala imovina..U sve to smo mi svojim novcem i radom puno ulozili i postavlja se sledece pitanje.Moj svekar je u braku sa 2.zenom--koja je dosla na svu imovinu-Maceha mog muza-- (svekar je sve stekao davno prije njihovog vencanja-znaci nekretnine je on uneo u brak).U slucaju svekrove smrti,kakva su prava macehe,posto nekretnine nisu kupljene zajednickim novcem u braku??Navodno postoji testament,koji nitko od nas nije video,pa vam se stoga i obracam za savjet (zajednicke dece oni nemaju,a moj svekar ima samo mog muza kao jedino dete).Posto je svekrva kakva jeste,pomozite savetom kako se zastiti-Hvala svima unapred:worth:
 
pa jedino da razgovarate o testamentu...znam slucaje gde su dozvolili da ta zena maceha zivi u kuci do smrti i da koristi penziju nasledjenu...i to je to...e sad...ona nema praa na kucu ukoliko testamentom drugacije nije utvrdjeno...pogotovu sto sigurno postoje papiri od kuce i njihova vencanica te se godine mogu uporediti i utvrditi kada je sta steceno ukoliko naravno dodje do nekog spora...
 
mislim da njegova zena ima pravo na neki deo,osim ako nije potpisan neki sporazum pre braka,gde se jasno navodi ko je sta uneo u taj brak..razgovarajte sa svekrom ako je to moguce...neka vam kaze ge je testament,i sta pise u njemu...mozda ga je dao u sud na cuvanje,sto bi bilo ok...
svakako cuvajte ako imate racune od svega sto uradite u stanu..
 

Back
Top