temperatura procesora

borkostar

Početnik
Poruka
16
Temperatura procesora u biosu je recimo 50.c
U everestu temp proc. je 40.c a graficke kartice 50.c
Unekom drugom programu za senzore na ploci temp proc, 40.c
u gpuz temp graficke 50.c
Pitanje
-Zasto mi u biosu vodi temp. graficke kao temp procesora
Kako u biosu da podesim da ventilator ne vrti uvek na najvecoj brzini, probao sam da ukljucim col n quiet i neke druge opcije ali nista ne dobijam uvek vrti na 2600
Da nije to mozda niza brzina a kad bi se zagrejao vise ukljucio bi brzu brzinu, mada neverujem jr proslog leta nije to nikad uradio
Kada opteretim sistem u everestu dali treba da podize temperatur graficke ili ne
Naziv matične ploče Foxconn A6VMX(-K)
Procesor TripleCore AMD Phenom, 2100 MHz (10.5 x 200)
 
Ako nisam pogresio procesor onda su mu specifikacije ove


AMD AMD Phenom X3 Triple-Core 8450 2100MHz

Operativni režimi: 32-bit / 64-bit
CMOS tehnologija: 65nm SOI
Nominalna snaga: 95 W
Napon: 1.05V - 1.25V
Radna temperatura: do 70 °C
Podnožje: AM2+

Temperatura u biosu i u OS-u su 2 razlicite stvari,posto svaki opterecuje cpu na svoj nacin pa neka te ne iznenadjuje razlika.Ne bih da lupam al mislim da u biosu ne postoji temp. za graficku.
Samim tim sto ti je cpu amd moze se ocekivati malo veca temperatura,al da ti ne prelazi tih 70 navedenih. Po everestu senzor na maticnoj skoro pa "prati" temperaturu cpu-a. Nisi napisao koja ti je graficka,50 je nista za ove "novije".

Ja imam gt8500 nema cooler samo radijator pa se grejala u leru do 60,pod opterecenjem 85. Stavio sam joj ventilator i sad ne prelazi 45.

I sto se tice brzine ventilatora,i ja u biosu imam stavku da podesim brzinu obrtaja tj da nepadne ispod npr.80% kad dostigne npr. 50c, ali ako cooler to ne podrzava slaba vajda,znaci mozes bilo kojim programom namestati brzine ako fan to ne podrzava nista od toga.

Ako mislis na stability test u everestu on opterecuje samo cpu,ram,kes i hard,tako da nema razloga da temp. gpu-a raste.

Nadam se da sam bio od neke pomoci
 

Back
Top