Australija ili UK

srbijadamus

Primećen član
Poruka
661
Završio sam master studije na našem fakultetu ,imam i zanat kuvar III stepen .Pokušavao sam da par godina dođem do informacija za odlazak u AUS ali su uslovi sačuvaj bože ..
I onda sasvim slučajno nađem neki hotel u Škotskoj i ljudi me prime poslao sam ukupno 2 maila .Dobio sam work permit i sa mnom ide supruga i dete nakon 5 godina stičemo pravo na trajni borvak a nakon toga i na državljanstvo gde mi je pamet bila da se zezam sa AUS.
Plata veća nego u AUS .Na vizu smo čekali 3 nedelje ,službenici su jako prijatni .
Hotel ima 130 zaposlenih .Mora se položiti i IELTS test sa 4.0 .
Rule Britannia
 
Završio sam master studije na našem fakultetu ,imam i zanat kuvar III stepen .Pokušavao sam da par godina dođem do informacija za odlazak u AUS ali su uslovi sačuvaj bože ..
I onda sasvim slučajno nađem neki hotel u Škotskoj i ljudi me prime poslao sam ukupno 2 maila .Dobio sam work permit i sa mnom ide supruga i dete nakon 5 godina stičemo pravo na trajni borvak a nakon toga i na državljanstvo gde mi je pamet bila da se zezam sa AUS.
Plata veća nego u AUS .Na vizu smo čekali 3 nedelje ,službenici su jako prijatni .
Hotel ima 130 zaposlenih .Mora se položiti i IELTS test sa 4.0 .
Rule Britannia


Pozdrav i svaka cast!

ajde kazi i nama te sajtove da i mi saljemo...eto na primer ja sam arhitekta i imam IELTS preko 7.0 ali ne znam gde da saljem....
Isao bih u Skotsku ako me prime

pozdrav
 
Nazlost bio sam i vratio se iz UK .
Mala plata 9 funti na sat maksimum za kuvara 11 funti .
To je jako malo novca uslovi rada su dobri ali moja je preporuk da se ne ide u emigraciju bez dobrog obrazovanja i mogucnosti da odmah počneš da radiš za minimum 20 eura na sat .
Rentiranje nekretnina je skupo iznad svega pa ako je bračnom paru neophodno najmanje dve i po nedelje rada da pokriju troškove stanovanja treba odustati ispada da radimo za dzabe .
Možda posle par godina bude bolje ali to je pitanje UK dozvaljava ostajanje samo ako radis a onda te gazda ucenjuje .
Covek kod koga sam trebao da idem je se jako iznenadio kada sam mu pokucao na vrata .Oni mislie da mi nemamo sta da jedemo .
Svi sajtovi za pronalazenje posla u Skotskoj su dobri ali nepristaj za male pare ako treba da budes poslednji i ako nemas porodicu mozda i uspes prosla su vremena kada je tamo bilo mnogo bolje . Mene je recimo iznenadilo kako su prljavi ,radio sam u Nemackoj par godina ,pa Skoti su bas peksimeti.
 
Probaj Švedsku. Tamo je za kuvare raj. Plata 3000 € glavnom kuvaru, a pomoćni radnici u prosjeku 1700 € mjesečno.
Najbolje je raditi u restoranima gdje se hrane službenici iz okolnih firmi, tu su samo ručkovi i cijena im je u prosjeku oko 7,5 €. Radno vrijeme je od 6 do negdje 15 - 16 h , vikend je slobodan. Dnevno se spremi i po 400-500 ručkova.
U većini takvih restorana gazda ti daje da nosiš kući kuvanu hranu a ako nećeš to možeš da nosiš meso, povrće, salame, sireve pa spremiš kući.

Ne moraš znati švedski, dovoljno je i engleski, jer ga tamo svi pričaju.
 

Back
Top