Lipotimija - nesvestica
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Lipotimija - nesvestica

Početnik
    Učlanjen
    19.03.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Question Lipotimija - nesvestica

Za početak, izvinite ako dupliram temu, nisam je našla u pretrazi...

Ovako, imam 17 godina i danas sam prvi put imala kratak gubitak svesti u gradskom prevozu. Desavalo mi se ranije da mi bude muka kada se nadjem u nekom kafiću ili gradskom prevozu kada ima dosta ljudi, ali nisam osećala nesvesticu. Danas je bilo i jako sunčano napolju, te pretpostavljam da je i to uticalo na taj dogadjaj. Odjednom osećam malaksalost, osećam da se gušim, pokušavam dublje da dišem (jer sam znala da osoba koja oseća malaksalost ima manji dovod kiseonika u glavu). Držim se svom snagom za držač u busu pokušavajući da balansiram. Osećam da mi se vid muti, posteje sve belo. Vidim neku gospodju koja sedi i pitam je da sednem jer mi nije dobro. Ona ustaje i ja tada gubim svest na par sekundi. Neki ljudi me pridrže da ne padnem, osećam nečiju ruku na čelu, neko me pita kako mi je. Imam osećaj da hoću da odgovorim, ali nemam snage. Neki dečko mi pomaže da izađem iz busa. Odmah osećam olakšanje, ali mi je još uvek vid pomućen. Uspevam da mu se zahvalim i jedva se dovlačim do kuće. Ne znam ni kako sam hodala... Umila sam se i povratila, ali me još uvek slabo boli glava...

Da ne bih više dosadjivala, želela bih da znam da li je ovo nešto opasno i da li bih trebala da se zabrinem i kako treba da se ponašam kada osetim malaksalost i nesvesticu? Ne želim da mi se to više dogadja jer sam to doživela kao jako neprijatno iskustvo...

Unapred hvala na savetima i komentarima...

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Podrazumevano Re: Lipotimija - nesvestica

Citat Original postavio TheMunchmallow Pogledaj poruku
    Za početak, izvinite ako dupliram temu, nisam je našla u pretrazi...

Ovako, imam 17 godina i danas sam prvi put imala kratak gubitak svesti u gradskom prevozu. Desavalo mi se ranije da mi bude muka kada se nadjem u nekom kafiću ili gradskom prevozu kada ima dosta ljudi, ali nisam osećala nesvesticu. Danas je bilo i jako sunčano napolju, te pretpostavljam da je i to uticalo na taj dogadjaj. Odjednom osećam malaksalost, osećam da se gušim, pokušavam dublje da dišem (jer sam znala da osoba koja oseća malaksalost ima manji dovod kiseonika u glavu). Držim se svom snagom za držač u busu pokušavajući da balansiram. Osećam da mi se vid muti, posteje sve belo. Vidim neku gospodju koja sedi i pitam je da sednem jer mi nije dobro. Ona ustaje i ja tada gubim svest na par sekundi. Neki ljudi me pridrže da ne padnem, osećam nečiju ruku na čelu, neko me pita kako mi je. Imam osećaj da hoću da odgovorim, ali nemam snage. Neki dečko mi pomaže da izađem iz busa. Odmah osećam olakšanje, ali mi je još uvek vid pomućen. Uspevam da mu se zahvalim i jedva se dovlačim do kuće. Ne znam ni kako sam hodala... Umila sam se i povratila, ali me još uvek slabo boli glava...

Da ne bih više dosadjivala, želela bih da znam da li je ovo nešto opasno i da li bih trebala da se zabrinem i kako treba da se ponašam kada osetim malaksalost i nesvesticu? Ne želim da mi se to više dogadja jer sam to doživela kao jako neprijatno iskustvo...

Unapred hvala na savetima i komentarima...
    Mislim da nije strasno,odjednom prelaz iz zime u leto ,mozda i glad,verovatno umor i stres i .. desi se ali dobro je da si pribrana i da ne panicis..Ima doktora ovde pa ce da te oprave mozda ipak neka laboratorija,pritisak i sl. Doruckuj ujutru. treba energija.

Početnik Sephirotica (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da, to strmopizdjivanje unesvest je bilo jako popularno krajem moje srednje skole. Pogotovo kod devojaka koje su "drzale liniju" (citaj, izgladnjivale se nebi li skinule tih poslednjih 12 grama do perfektne tezine koja ce se ionako smanjiti iduce sedmice) tako da, moje prvo pitanje bi bilo, jedes li redovno?

Dalje, kako skola? Kako ljubav? Stresno?
    Sarkazam je prirodni odgovor organizma na glupost.

Gost 36589 nije na forumu
    je ono za cim ti umires a nikada neces biti :
    Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

I da li ti se isto desava i kada si u sobi punoj ljudi ili bilo u kom drugom skucenom prostoru gde ima dosta ljudi?

Početnik
    Učlanjen
    19.03.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da, jedem redovno, nisam od tih sto "drze liniju" A desilo mi se samo jednom u kaficu da mi bude muka, ali to je prilicno to...

Gost 36589 nije na forumu
    je ono za cim ti umires a nikada neces biti :
    Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ali znaci ne desava ti se iz cista mira, npr sedis kuci i gledas TV ili nesto citas, nego je obicno povezano sa nekom guzvom, toplotom, zagusljivim prostorom?

Slične teme

1. nesvestica itd
    Autor labarum037 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.08.2007., 15:10
  2. Nesvestica
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 31.03.2007., 01:33

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor