Udomljavanje, da li to rade prave osobe...

milicamt

Početnik
Poruka
1
Volela bih da znam ko stoji iza akcije usvajanja zivotinja na ulici. Ko god da je u pitanju, izgleda da nije odabrao prave volontere. Konkretno: Juce sam oko 19 h (18.03.2010.) na nagovor cerke, dosla na Slaviju (ispod samog parka, pored stanice BUS 31) da uzmem plavu rusku macku. Ona se vec sve dogovorila sa jednim od volontera (predstavio se kao DEJAN, oglas objavljen na sajtu ZOOBERZA). Vec imamo psa skoro 14 god, a do skoro smo imali i macku (16,5 g). Prve informacije koje je Dejan dao bile su da je macka sterilisana, i da je odrasla u stanu i da nikada nije videla psa i da ima godinu dana... Dosli smo, gotovo uzeli macku i tada saznali jos po nesto... Macka nije sterilisana.... navodno je sterilizacija zakazana za sledeci dan, odrasla je u dvoristu, a potpuno je oduzeta kad vidi psa (naravno da sam povela i svog psa koji obozava sve macke) jer joj je neki haski pojeo dva maceta. Kad sam saznala da macka nije sterilisana nego da je treba sutradan voditi na intervenciju, prokomentarisala sam da to ne bih uradila, pogotovo ne tako brzo, smatram da bi ipak trebala da se prilagodi novoj sredini, a i odvela bih je kod naseg veterinara koji je , posle tri uspesna porodjaja sterilisao i nasu macku, saznala sam i da je macka vec ''trudna''. Na komentar da je ne bih sterilisala, bar ne tako brzo, Dejan mi ju je zgrabio iz ruku i rekao da je onda i nece dati....
Napominjem i to da imam dovoljno godina da sam mogla i njegovu majku da rodim... a da me je njegovo ponasanje veoma neprijatno iznenadilo. Najgore od svehga je, sto se takve osobe bave tim poslom a licno mislim da ne samo da ne umeju da se ponasaju sa ljudima, nego ne odaju utisak ljubitelja zivotinja... mislim onih pravih, koji ih vole bezrezervno...
Sta je propustila ''plava ruska Mica'' , bice jasnije, ako vam kazem da se moja kucka stenila jednom ( 8 stenaca i svi sjajno udomljeni ), a macka 3 puta (takodje svi udomljeni i to bez primedbi).
Mislim da bi, organizacije koje se bave udomljavanjem zivotinja, trebalo dobro da razmisle kome poveravaju taj zadatak...
 
Bila sam prisutna i pouzdano tvrdim da niste izneli dogadjaj onako kako se desio. Odbili ste da sterilisite rusku plavu i jos pitali da li se zna koje su rase macici. Ugovorom ste obavezni da sterilisete zivotinju koju od nas dobijete, i nase je pravo da odlucimo da li cemo je ili necemo dati. Mi ne stojimo tamo samo da bismo ih podelili nego da bismo ih udomili.

A time sto ste razmnozavali svoje zivotinje oduzeli ste dom nekima sa ulice.
 
Poslednja izmena:
sve zivotinje koje se udomljavaju treba da budu sterilisane
lutalica ima jako mnogo i samo jos fali da neko zivotinju koja je bila lutalica,pari....
mozda nije najhumanije i mozda nije fer,ali to mora tako
svi mi zelimo da jednog dana na ulicama ne bude napustenih zivotinja
ali to da bi se desilo,na tome mora da se radi,a ne da se odmaze
 
Bila sam prisutna i pouzdano tvrdim da niste izneli dogadjaj onako kako se desio. Odbili ste da sterilisite rusku plavu i jos pitali da li se zna koje su rase macici. Ugovorom ste obavezni da sterilisete zivotinju koju od nas dobijete, i nase je pravo da odlucimo da li cemo je ili necemo dati. Mi ne stojimo tamo samo da bismo ih podelili nego da bismo ih udomili.

A time sto ste razmnozavali svoje zivotinje oduzeli ste dom nekima sa ulice.

ovo je već nesuvislost neviđena
da li ja nisam trebala da parim moju Donu i nikada da nemam Baju zbog svih onih pasa na ulici?

da se razumemo ne delim pse na one sa ulice i pedigrirane, samo kažem da sebi nisam želela da oduzmem radost Doninog potomka....
prijatelji kojima smo poklonili ostale štence nikada nisu imali nameru da uzmu bilo kakvog drugog psa osim malinoa...tako da ne vidim neku logiku da Doninim porodom nekog ugrožavam
 
Meni nije jasno zbog cega napadate Dejana. Ja sam uzela mace od njega i zaista niti je bio neprijatan niti je bilo sta zahtevao od mene
Pre nego sto ospete paljbu, probajte da radite ono sto on radi, ajte malo po kisi, snegu, suncu da obilazite zivotinje po prihvatilistima, da ih hranite, vodite kod veterinara, trpite sve i svasta
 
hoce Dejan da bude grub prema ljudima,ali to je uvek radio(pricam ono sto sam licno videla) kada neko nesto izvoljeva ili odbija da uradi a sto pise u ugovoru koji treba da se potpise.
takvima naravno da nece i ne treba da da zivotinju.
mnogo puta je na stand dosao neko ko hoce da uzme zivotinju ,a onda kada treba da da licnu kartu,nece da je da...niti pristane da volonter neki dodje da obidje zivotinju posle nekog vremena ...onda dejan objasnjava kako i zasto,blabla ali izbije svadja i dejan postane vrlo neprijatan
cak sam se i ja svadjala sa budalama vise puta
i zbog takvih stvari dejan nekad ume da odreaguje malo zesce cak iako nema potrebe,tj ako taj ko hoce zivotinju nije budala.

jeste bezobrazan ali ja ga za to ne krivim jer znam kakve sve spodobe dolaze i zele zivotinje

P.S. ovo nije nista na racun osobe koja je postavila temu,vec samo kazem kako je bilo dok sam ja isla na standove
 
E ovako, ja sam volontirao na standu par meseci i moram priznati da se desava da Dejan nije bas prijatan i da ima momenata.... Ali i desava se da sto Tsuymish kaze dodju budale i prave problem.
Jednom sam sam stajao na standu jer je Dejan otisao negde i dosao je lik i hteo da usvoji macora i ja sam mu lepo rekao da potpise ugovor i lik je procitao i poceo je da pravi problem oko sterilizacije.Doslo je do manje rasprave jer je macora hteo posto-poto ali nije hteo da ga sterilise... jedva sam ga nabedio da ne moze tako i da tako ne ide....

Tako da ima pacijenata a ima i Dejanove neljubaznosti.... no ja vise ne bi o tome.....
 
...A time sto ste razmnozavali svoje zivotinje oduzeli ste dom nekima sa ulice.

I ja sam za sterilizaciju i trudim se da to ispostujem prema zivotinjama koje sam prihvatila kao "svoje" (stambeni prostor), cak sam finansirala i neke sterilizacije zivotinja koje su otisle u tudje domove. Medjutim, mislim da je izdvojena recenica ipak malo preterana... Bar u uslovima u kojima smo.
 
Odgovor na naslov teme: Mislim da udomljavanje ne rade uvek "prave" osobe, ali se ovaj odgovor ne odnosi na Dejana, vec ima siru konotaciju.

Svima koji rade ovaj ili neki drugi posao moze da se desi greska, ali je pitanje kako se ko bori protiv ucinjene omaske i sprecavanja narednih (i da li uopste smatra da protiv takvih stvari treba da se bori).
 
Ako je već zakazana sterilizacija za naredni dan, ako je mačka već skotna, nije je ni trebalo iznositi na štand. O laganju neću ni da trošim reči. Dovoljno je dugo u celoj priči da bi znao da neke stvari jednostavno ne prolaze jer udomitelja ima različitih. Nemojte da se lažemo, ume on da bude sladak i fin ali svi smo mi videli i drugu stranu medalje, da stvarno ume da bude i neselektivan kod udomljavanja i da izgubi takt u kontaktu sa ljudima, i da laže i manipuliše, obećava nešto pa te ispali... Sad ispada da ga opanjkavam nešto ali svi mi to sve već odlično znamo.
 

Back
Top