Zbog ovakvih Srbija i srpski narod stradaju

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Babino`unuce

Domaćin
Poruka
3.124
Zločinci naneli najveću štetu Srbiji

Pljačka i zločin - to je ono što je ostalo iza paravojne formacije "Šakali" na Kosovu, 1999. godine, kažu u Tužilaštvu za ratne zločine, posle hapšenja pripadnika ove grupe zbog ubistava albanskih civila u selu Ćuška. Ovakvi ljudi su naneli najveću štetu Srbiji, smatra zamenik tužioca Bruno Vekarić.

Akcija lociranja i hapšenja preostalih pripadnika paravojne formacije "Šakali" i dalje je u toku jer se pretpostavlja da je u zemljama regiona i državama Zapadne Evrope jedan broj osumnjičenih.
Izveštaj Miloša Milića

U Tužilaštvu za ratne zločine kažu da je predmet tek otvoren. Istraga se sada vodi zbog ubistva 41 albanskog civila u kosovskom selu Ćuška, ali se veruje da je ukupan broj žrtava u okolnim selima mnogo veći, zbog čega je do sada privedeno devet osoba, a za neke od njih najavljeno je i oduzimanje imovine.

Pljačka i zločin, to je ono što je ostalo iza paravojne formacije "Šakali" na Kosovu, 1999. godine, kažu u Tužilaštvu za ratne zločine.

"Uzimali su ljudima 100.000 maraka u jednom dahu. Strašne su priče koje su se dešavale. Traže otkup od oca za život sina. Nakon što ih otac daje, oni ubijaju i oca i sina", navodi zamenik tužioca za ratne zločine Bruno Vekarić.

Novac, vredne stvari, nakit, satovi, automobili, nameštaj - sve je to opljačkano posle zločina, pa će zbog toga biti pokrenut postupak za oduzimanje imovine.

"Upravo ovakvi ljudi su naneli najveću štetu Srbiji zato što su takve slike posle obilazile svet. Slike spaljenih pasa, ubijenih ljudi, opljačkanih, nesrećnih žena i dece. Takvi su učestvovali u neposrednom dejstvovanju na civilima", kaže Vekarić.

Na tom predmetu, Tužilaštvo za ratne zločine Srbije sarađuje sa Euleksom i Fondom za humanitarno pravo.

Direktorka Fonda Nataša Kandić posebno apostrofira bahat način na koji su žrtve odvođene, ubijane, a njihovi domovi paljeni.

Osumnjičeni su se sami fotografisali posle zločina. Saznajemo da je čak jedan od uhapšenih u istrazi, na pitanje zašto su palili kuće, odgovorio - "da bi se bolje slikale".
 
katanac800m-1.jpg
 
Ja sam najiskrenije pukao od smeha kad sam cuo ovo...

"Shakali"

A svih ovih godina niko nije cuo za tu jedinicu, pa ih se bas sad setili.

Ti ljudi stvarno moraju da smisle neki konstruktivan nacin da zaradjuju za zivot i da prestanu sa fabrikacijama zlocina i zarad beskrajnog niza sudskih procesa.

Ma jeste, u pravu si, klasicna izmisljotina koja se podmece srBskom narodu... Ne bi Srbi nikad pocinili zlocin! Nebeski su narod oni...
 
Otvaram teme koje niko ne spominje i o kojima se cuti... Otvaram teme koje bole...

Otvori temu, onda, o nepravdi prema srPskom narodu koji vec decenijama satanizuju razni NVO-i i strani finansijeri?
Otvori temu o nasilju u skolama, inflaciji, posledicama privatizacije, lopovima u vrhu vlasti...


Daj , BRE, odjebite vise od ratnih zlocina ... samo Srbi negativci...gde je objektivno prikazivanje stvari?Uvek je bilo psihopata koji su cinili zlocine nad civilima, ali bilo ih je i na drugoj strani...u cilju dugorocne politike, treba insistirati na reciprocnom kaznjavanju SVIH zlocinaca.U kninu, Gospicu,Bratuncu.....


Meni ako neko razbije prozor, pa mu ja razbijem vilicu, nije objektivno reci: On je zlocinac koji razbija vilice! Pre treba reci : On je covek koji se branio...


Pre neki dan vidim temu Godisnjica bombardovanja.....ispade da smo mi krivi sto su nas Ameri (i ostali) bombardovali!? Ajde .... silna laprdanja o tome kako smo trebali da savijamo kicmu i primamo otpozadi jer to zele velike sile, a mi ionako nemamo sta da cuvamo i branimo ....

...ma katanac BRE!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top