Beograd ili Zagreb?

DeDa

Ističe se
Poruka
2.566
Kako iskoristiti potencijal Srpske prestonice? Da li je problem u osnovnoj kulturi gradjana ili je rech o nemaru? Da li je kriva vlast?

Tema je mogla da ide pod " Putavanja ", ali govorimo o turizmu kao privrednoj grani koja donosi novac, tako da sam ipak reshio da ovaj problem izlozim u " politika ".

Zanimljiv tekst grupe turista iz Evrope i Rusije, o poseti Beogradu i Zagrebu:

Nekoliko dana proveli smo u Beogradu i Zagrebu, dva najveca grada bivse Jugoslavije.
Beograd je prljav grad i vrlo nespreman za masovniji turizam sa vrlo malo zanimljivih atrakcija. Zagreb je vrlo moderan grad i spreman je da se uhvati u kostac sa ostalim Evropskim metropolama - cesto podseca na Severnu Italiju ( samo se govori slovenskim jezikom ).

Od samog pocetka smo bili nezadovoljni Beogradom. Zeleznicka stanica je neuredjena i smestena u losem delu grada, pored svega par servisa koje pruza cak nema ni turisticki info pult, okruzena je gomilom starih gradjevina koje izgledaju kao da o njima nije vodjeno racuna jos od pre Drugog Svetskog rata.

Pored svega pronasli smo par zanimljivih mesta za posetu, poput boemske cetvrti sa lepim restoranima, a glavna pesacka zona ima zanimljive prodavnice, restorane i kafice. Takodje, stara tvrdjava je jedna od najlepsih utvrdjenja tog tipa u Evropi.
Ali ni ti lepi krajevi ne odaju cinjenicu da se nalazimo u glavnom gradu, kojem su zaista potrebne godine ulaganja da bi Beograd postao samo standardna turisticka destinacija.

Lep utisak o Zagrebu stekli smo odmah po ziasku iz voza. Zeleznicka stanica je lepo uredjena i odlicno organizovana. Nude se besplatne mape grada, a postoji i info pult koji pruza uslugu na Engleskom jeziku. Po izlasku sa stanice bili smo prijatno iznenadjeni uredjenim trgom, javni prevoz je brz i efikasan tako da smo brzo stigli do hostela u kojem smo odseli. U gradu fasade su obnovljene, crkve i muzeji su " top " klase, a i hrana je odlicna. Zanimljivo je posetiti podzemne hodnike i katakombe, nekadasnje Nemacko i Jevrejsko groblje koje datira iz vremena Austro-Ugarske monarhije. Zagreb je malo skuplji od Beograda, ali ipak jeftiniji za razliku od Zapadno Evropskih gradova.

Zagreb izgleda kao Zapadno Evropski grad, ponekad podseca na Nemacku a ponekad na Italiju. Veci deo Beograda podseca na naj losije delove Moskve.
 
Beograd i Zagreb porediti je kao porediti Havanu i Bec.
icon6.gif
 
Kako iskoristiti potencijal Srpske prestonice? Da li je problem u osnovnoj kulturi gradjana ili je rech o nemaru? Da li je kriva vlast?

Tema je mogla da ide pod " Putavanja ", ali govorimo o turizmu kao privrednoj grani koja donosi novac, tako da sam ipak reshio da ovaj problem izlozim u " politika ".

Zanimljiv tekst grupe turista iz Evrope i Rusije, o poseti Beogradu i Zagrebu:

Nekoliko dana proveli smo u Beogradu i Zagrebu, dva najveca grada bivse Jugoslavije.
Beograd je prljav grad i vrlo nespreman za masovniji turizam sa vrlo malo zanimljivih atrakcija. Zagreb je vrlo moderan grad i spreman je da se uhvati u kostac sa ostalim Evropskim metropolama - cesto podseca na Severnu Italiju ( samo se govori slovenskim jezikom ).

Od samog pocetka smo bili nezadovoljni Beogradom. Zeleznicka stanica je neuredjena i smestena u losem delu grada, pored svega par servisa koje pruza cak nema ni turisticki info pult, okruzena je gomilom starih gradjevina koje izgledaju kao da o njima nije vodjeno racuna jos od pre Drugog Svetskog rata.

Pored svega pronasli smo par zanimljivih mesta za posetu, poput boemske cetvrti sa lepim restoranima, a glavna pesacka zona ima zanimljive prodavnice, restorane i kafice. Takodje, stara tvrdjava je jedna od najlepsih utvrdjenja tog tipa u Evropi.
Ali ni ti lepi krajevi ne odaju cinjenicu da se nalazimo u glavnom gradu, kojem su zaista potrebne godine ulaganja da bi Beograd postao samo standardna turisticka destinacija.

Lep utisak o Zagrebu stekli smo odmah po ziasku iz voza. Zeleznicka stanica je lepo uredjena i odlicno organizovana. Nude se besplatne mape grada, a postoji i info pult koji pruza uslugu na Engleskom jeziku. Po izlasku sa stanice bili smo prijatno iznenadjeni uredjenim trgom, javni prevoz je brz i efikasan tako da smo brzo stigli do hostela u kojem smo odseli. U gradu fasade su obnovljene, crkve i muzeji su " top " klase, a i hrana je odlicna. Zanimljivo je posetiti podzemne hodnike i katakombe, nekadasnje Nemacko i Jevrejsko groblje koje datira iz vremena Austro-Ugarske monarhije. Zagreb je malo skuplji od Beograda, ali ipak jeftiniji za razliku od Zapadno Evropskih gradova.

Zagreb izgleda kao Zapadno Evropski grad, ponekad podseca na Nemacku a ponekad na Italiju. Veci deo Beograda podseca na naj losije delove Moskve.

Изненадило би ме, да си нашао неку тему, која се бави
позитивним стварима....што се Србије тиче....А овако...?
Види се који град ти је у срцу.....
:per: :per: :per:
ПС
....**** те Загреб....
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Изненадило би ме, да си нашао неку тему, која се бави
позитивним стварима....што се Србије тиче....А овако...?
Види се који град ти је у срцу.....
:per: :per: :per:
ПС
....**** те Загреб....
:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Pa nije to on napisao, nego turisti... Onje samo preneo... I potpuno je u pravu!
 
pa tacno je da je Zagreb mnogo uredjeniji , cistiji i lepsi od Beograda , al nisam siguran da je atraktivniji za turiste ,posto takvih slicnih gradova ima dosta u srednjoj Evropi ,a i manji je duplo od Beograda i ima manje zabavnih i kulturnih sadrzaja
 
Изненадило би ме, да си нашао неку тему, која се бави
позитивним стварима....што се Србије тиче....А овако...?
Види се који град ти је у срцу.....
:per: :per: :per:
ПС
....**** те Загреб....
:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Pa ovo je jedan od problema Srbije. Na zalost malo je stvari pozitivno danas u Srbiji. Bolje da diskutujemo o ovom problemo nego " kako pomeriti granicu na zapad". Jel vidis da ni o ovom shto imamo ne vodimo rachuna. Ovde se ne radi o lobiju, nego o PROBLEMU prestonice Srbije!
 
Poslednja izmena:
А пошто су плаћали бели лукац у еуропском Загребу?Јел бољи неко у Београду?
Пошто је у питању политичка тема ред је да се упознамо и са цијенама.
 
Pa ovo je jedan od problema Srbije. Na zalost malo je stvari pozitivno danas u Srbiji. Bolje da se diskutujemo o ovom problemo nego " kako pomeriti granicu na zapad". Jel vidis da ni o ovom shto imamo ne vodimo rachuna. Ovde se ne radi o lobiju, nego o PROBLEMU prestonice Srbije!

Ja koliko znam, Rusima se oduvek dopadao Beograd. ovo je novina za mene.

Zagreb je lep, ali je ipak kopija evropskih gradova, dok Beograd i Istanbul imaju najlepsi polozaj na svetu (pored Ria).
 
Pa ovo je jedan od problema Srbije. Na zalost malo je stvari pozitivno danas u Srbiji. Bolje da se diskutujemo o ovom problemo nego " kako pomeriti granicu na zapad". Jel vidis da ni o ovom shto imamo ne vodimo rachuna. Ovde se ne radi o lobiju, nego o PROBLEMU prestonice Srbije!

:per: :per: :per: Немој...ДА СЕ ДИСКУТУЈЕМО...
Имаш свој Загрб...па тамо ****ј...а не овде...
:per: :per: :per:
 
Beograd je susret kultura i najslikovitiji deo bastine ex-Yu, ali Beograd je Beograd...duh i dusa grada su nesto sto cine grad metropolom.
Beograd je bio i ostace magnet za individualiste, grad bez "umisljenosti", balkanskom nostalgijom...
Zagreb je lep grad...jedan od mnogih...u svetu !!!
 
A pazte sta pise dotocni na putovanjima

Na odmor sam ishao kolima, Panchevachkih registracija. Nisam imao nikakvih problema na putu kao ni tokom tuh 10 dana odmora. Toplo preporuchujem odlazak u Hrvatsku.

Uzgred, bio sam i na Bahamima. Veruj mi, da hoce, belog choveka bi ukokali za 5 dolara. Crnja ne pita odakle si, i da te pita, nishta mu " Srbija " ne predstavlja, poshto nema blage veze gde se nalazi. Za njega si jednostavno belac, i ako mu se ne svidjash, u gadnom si problemu



Ono kao u Hrvatskoj milina bezbedno ali na Bahamima sto je zaje.bano hahhahahahaa E a bas sam hteo na Bahame ove godine ali kad procitah ovo predomislio sam se i moracu i Istru da idem. ;)
 
Evo taj propagira ustashko primorje na putovanjima
http://forum.krstarica.com/threads/356986

A ima i ista ovakva tema na putovanjima tako da lock i ban zbog duplih tema i izostanka linka :)

Kao prvo. Aktivan sam i u " Putovanjima" i u "Politika". Ne bavim se lobiranjem nichije strane. Moj tekst shto se tiche Istre je chisto turisticka tema, i samo sam preneo lepe utiske. Srbija je moja zemlja, i krivo mi je da vidim ovakve komentare stranih gostiju. A ti izvoli, misli kako god zelish.
 
Beograd je susret kultura i najslikovitiji deo bastine ex-Yu, ali Beograd je Beograd...duh i dusa grada su nesto sto cine grad metropolom.
Beograd je bio i ostace magnet za individualiste, grad bez "umisljenosti", balkanskom nostalgijom...
Zagreb je lep grad...jedan od mnogih...u svetu !!!

Upravo tako.....ZG je malo sredjeniji ali sem toga nema nista. Klasicna provincija.
 
Ja koliko znam, Rusima se oduvek dopadao Beograd. ovo je novina za mene.

Zagreb je lep, ali je ipak kopija evropskih gradova, dok Beograd i Istanbul imaju najlepsi polozaj na svetu (pored Ria).

Svaki grad je originalan, i ima nešto što ostali nemaju.
Ali džaba lepi gradovi, ako nemaju dobre i kulturne gradjane.Ljudi su ti koj čine živost u gradovima.
Ljudi su isti, dele se na dobre i loše.
 
Kao prvo. Aktivan sam i u " Putovanjima" i u "Politika". Ne bavim se lobiranjem nichije strane. Moj tekst shto se tiche Istre je chisto turisticka tema, i samo sam preneo lepe utiske. Srbija je moja zemlja, i krivo mi je da vidim ovakve komentare stranih gostiju. A ti izvoli, misli kako god zelish.

Pa ja do sada vidjao samo pozitivne komentare ....

evo jedan

I left Budapest for Belgrade, where I rented a single room at the urging of my mom. This gave me the chance to rest up, and now I am feeling almost completely better. Belgrade was beautiful, but the weather was terrible (it has been almost this entire trip actually), and the food was very salty/greasy.
 
a prizor koji putnik vidi kad izadje sa zeleznicke ,od ekonomskog ,tamo do Bristola , onih novih garaza , pa gore kamenickom do zelenjaka i cela karadjordjeva je stvarno da se uplasi covek i zazeli da nije ni izalizio iz voza ,a i fizionomije ljudi koji se tu okupljaju su posebna prica ... :think:

Beogradu fali to sto nije ofarban, sto su fasade stare.

Medjutim, mnogi (nasi i stranci) bas u tome vide lepotu.

Inace bi licio na Solun i bio bi stvarno lep.


Svaki grad je originalan, i ima nešto što ostali nemaju.
Ali džaba lepi gradovi, ako nemaju dobre i kulturne gradjane.Ljudi su ti koj čine živost u gradovima.
Ljudi su isti, dele se na dobre i loše.

Pa i to, naravno. Svaki grad ili selo, cine ljudi.
 

Back
Top