kako to mozete da slusate???????

joGooOOD

Ističe se
Poruka
2.201
e,ljubitelji nase domace muzike,zanima me kako to mozete da slusate? :?: :) nenene...necu da vas zezam,niti pravim glupe fore,zaista me zanima koje su vama dobre grupe,zasto,da li ste svesni da su karleusa i seka male seljancure koje su se domogle para zbog golog tela? :oops: opet,ne ljutite se!!!!
i da,da li opredeljenje muzike utice na oblacenje....
 
CobRa-SiC-:
Dont_Break_The_Oath:
A kako ti mozes da slusas ceo onaj lazni Metal?
Cradle Of Filth,Therion,Metallica,,,,,,,daj molim te,povuci ovu temu,zgazice te neki izvrsni poznavalac domace muzike.

A kako ti ne shvatas da vreme prolazi i da se vremenom stvari menjau.

Da,stvari se menjaju na gore,a pravi Heavy Metal i dan danas postoji.I dalje Saxon,Trust,Krokus drze lekcije u muzici ovim jadnim lopovima Therion ili Metallica.
 
Dont_Break_The_Oath:
CobRa-SiC-:
Dont_Break_The_Oath:
A kako ti mozes da slusas ceo onaj lazni Metal?
Cradle Of Filth,Therion,Metallica,,,,,,,daj molim te,povuci ovu temu,zgazice te neki izvrsni poznavalac domace muzike.

A kako ti ne shvatas da vreme prolazi i da se vremenom stvari menjau.

Da,stvari se menjaju na gore,a pravi Heavy Metal i dan danas postoji.I dalje Saxon,Trust,Krokus drze lekcije u muzici ovim jadnim lopovima Therion ili Metallica.
Imas svoj stav, svoj ukus... to je predivno... ali ne traumiraj decu... Slusaj muziku, i pusti druge da rade isto... (:
Pljuvanjem neces nista postici. Ne verujem da si ti konstantno slusao savete ~starijih i pametnijih~ pri odabiru muzike, vec si sam experimentisao i probirao... Pusti da i drugi to rade na svoj nacin i u svoje vreme...
 
Upravo zbog toga sto nisu culi razne vrste muzike neko i moze da obozava recimo novokomponovane narodnjake. To je ono : Gde svi tu cu i ja. Ako mi neko ko je slusao razne vrste muzike : rock, metal , chillout, hip hop, klasicnu, trance itd. i kaze da voli narodnjake, onda se slazem sa njim, mada mislim da nema puno ovakvih slucaja :) . A ako neko pocne da me ubedjuje kako nema nista bolje od narodnjaka, a nista drugo nije cuo u zivotu i to slusa samo zato sto vecina kod nas to radi i nezeli da cuje za drugu muziku, onda nemam sta da diskutujem sa njim. Toliko.
 
Vecina ljudi koje ja poznajem, a slusaju narodnjake ili nisu uopste slusali nikakvu muziku do svoje 15 , 16 godine zivota ili su slusanje narodnjaka preuzeli od roditelja. Ova prva grupa je pocela da slusa narodnjacine tek kad su poceli malo ozbiljnije da izlaze pa im je vecina uspela da nametne narodnjake i šiti rekords jer oni nisu imali oformljen muzicki ukus, a ova druga grupa jednostevno nije imala srece u zivotu. Meni jednostavno niko nista nije nametao u zivotu i slusao sam sta mi se svidjalo, ali narodnjacine nisu nikad. A naslusao sam komentara od ljudi koji slusaju narodnjake kako su oni zdravi i kako
je to zdrava muzika koja odgovara psihi jednog dobrog Srbina, a MI koji slusamo nesto drugo smo ili bolesni ili narkomani ili nemam pojma sta.
 
A znate sta sam ja primetio. :) Kad mladi koji slusaju narodnjake dodju u dodir sa nekom drugom vrstom muzike, tipa neki festival ili gostovanje nekog poznatog rock benda od koga znaju samo jednu pesmu, (napr: dolaze stonesi, a oni znaju samo Angie i smaraju se ceo koncert :lol:), uglavnom se desi da to u nekom duzem roku menja njihov muzicki ukus...

Tako da mislim da tako i treba delovati.. Festivalima, dovodjenjem stranih muzickih zvezda, pravljenjem raznih muzickih dogadjaja... Promocijom domace kvalitetne muzike, a ne ovih gluposti... Itd...

Ali i promovisanjem razlicitih zanrova... Zato 202ka nije uspela u toj funkciji... Promovisu samo tesku muziku... Hard core, death i gothic su svugde u alternativi... Sto je i normalno... Verovatno ni vama (koji to slusate) vise ne bilo interesantno kad bi ovi pravci presli u komercijalu... Zato recimo po meni rock ima neki shmek, jer nikad kod nas nije bio u main streamu (ne racunam predgrupu na koncertu Metallice u Bgu)...

Ono o cemu pricam je da kod nas ne postoje mnogi pravci... Koji je zadnji bluz ili dzez CD izdat u Yu, a Soul ili Disco-Dance? Domaca muzika je zanrovski mrtva sa samo nekoliko vec i bogu dosadnih zanrova.
 
većini ljudi koji slušaju muziku o kojoj se ovde govori (city, grand i te šeme, je l'), uopšte nije stalo do muzike u pravom smislu te reči,
oni ne znaju šta slušaju....
bitno je samo da se dobro provedu, a hoće jer je to ovde, je l', generalni trend, tj. kao što je neko već rekao svi to slušaju

znam ljude koji i sami smatraju da je ta muzika... hm... nekvalitetna, ali je baš iz gore navedenog razloga slušaju
a kad bi, kao što je, opet, spomenuo neko, čuli Stonese ili sl. sigurno bi im se svidelo posle nekog vremena, ali će ipak za vikend ponovo slušati narodnjake...

na kraju
nek sluša svako ono što hoće (ili ono što mu se nameće)
neko uspe da se otrgne od toga...
neko ne, j e b i g a....
 
ne znam, ja sam pre imala neka ubedjenja tipa(nemojte da mi se smejete ili da se ljutite :oops: )da onaj ko slusa narodnjake nikad nije posteno razmislio o zivotu i uopste nekim malo "filozofskim" pitanjima....znam da to nema veze sa muzikom, ali eto, tako sam mislila....drugim recimo da nije intiligentna osoba....to je u stvari zato sto se nikad nisam potrudila da nekog stvarno upoznam, a oni koje sam bila primorana su potvrdjivala moje(u stvari dosta zastupljeno)misljenje da ljudi koji slusaju narodnjake ne mogu biti intiligentni....
sad sam u gimn. upoznala dosta ljudi koji su zaistaneverovatno pametni a ipak slusaju narodnjake i to one BAS narodnjake....ja zaista ne znam, ali meni nije JASNO kako oni ne kapiraju....
i ja bi isto volela da cujem nekog ko slusa narodnjake da mi kaze sta on VIDI(tj. cuje) u toj muzici...
 
E ajd sad budite iskreni i recite ko od vas ne slusa narodnjake kad se napije? Svi kao neki punk, metal, trance...a kad se ponapivaju k'o pi*ke ne zna se ko se jace dere "Necu,necu dijamante..." . JA OBOZAVAM TU MUZIKU NA KOJU SVI VI :roll: !!! Jeste 'malo' seljacki grand i to...i nekvalitetna i losa,ali je slusamo.Volim taj turski melos ali i pravi srpski,a i ima dobrih,to morate da priznate.Stvar (ne)ukusa. Ajde probaj da mesec dana slusas narodnu muziku. Videces o cemu pricam. A meni , recimo , nikad nije bio jasan metal ili kako vec...ono kad vrte glave i kose k'o nenormalni i to destruktivno ponasanje, gitare o pod :shock: nikad to necu da ukapiram!

Oni nek' mesaju glavom, a ja cu kukovima... :wink:
 
black_dove:
JA OBOZAVAM TU MUZIKU NA KOJU SVI VI :roll: !!! Jeste 'malo' seljacki grand i to...i nekvalitetna i losa,ali je slusamo.Volim taj turski melos ali i pravi srpski,a i ima dobrih,to morate da priznate.Stvar (ne)ukusa. Ajde probaj da mesec dana slusas narodnu muziku.

Oni nek' mesaju glavom, a ja cu kukovima... :wink:

Voleo bih da mi objasnis sta u toj muzici ima srpskog i
takodje voleo da mi odgovoris da li si neku od tih pesama cuo/cula u originalu? Btw. kad bih morao mesec dana da slusam tu muziku verovatno bi zavrsio na psihijatriji. :roll:
 
Iskreno mislim da su novokomponovana narodna i metal dve krajnosti i da jedni drugima ne mogu nista da prigovore(zapravo mogu ali to je kao mlacenje vec izmlacene prazne slame).Ako napravite paralelu shvatate da su i jedni i drugi u velikoj zabludi.Evo recimo uzmimo primer narodnjaka.Vecina njih misli da je to dobro zato sto neguje neku nasu tradiciju,a od iste te vecine cete cuti omalovazavanje kulturno umetnickih drustava,omalovazavanje istinskih negovatelja nase tradicije kao sto su Cune,Stanisa Stosic...Ajde da ne kazem da nema i dobrih stvari od novokomponovane muzike ali takva muzika je umrla jos posle Tome Zdravkovica i Silvane Armenulic.Sada je aktuelan hit "kisela voda" i "neko mi umro,taj neko sam ja"sto je za moj pojam pokusaj autora da svoju publiku stavi na nivo idiota.Ja,koga apsolutno ne interesuje takva muzika sam primoran da znam i da cujem takva sranja,kao sto su recimo Seka Aleksic, Karleusa,Ceca...A lepo je iluzionista rekao.Evo ja bih pitao nekog ko slusa ovu novokomponovanu muziku da li zna neki domaci bluz bend?Ili strani?Ono kad su izdali poslednji album je sigurno jos veca glavolomka?Sa druge strane imamo slucaj metalaca koji su po mom misljenju na drugi nacin vrlo cudan narod(da ne kazem nesto drugo).Ako svratite petkom uvece u KST u velikoj ste dilemi da li ste otvorili vrata pakla ili ste zavirili u svoj najgori kosmar.Na podu u hodniku sede momci i devojke mrtvi pijani i drogirani,devojke ko strasila sve u crnom,sa crnim ruzom i senkom na licu(mada mnoge od njih jos nisu posle ni u 8.razred).Interesantno,al svi se loze na neke vampire,vukodlake,babaroge, ispravljaju krive drine sa Bogom i djavolom.Ne kazem da je sve lose u toj muzici(evo recimo ja volim Maidene i Sabbath)ali metal je uglavnom divljanje bez razloga.Dok je rock vec kultura.Al dobro sad,ne mogu ja da nagovorim ljude da slusaju jazz,blues,rock,klasiku ili pravu narodnu.A i ne zelim.Na sta bi to licilo kad bi svi to slusali.Mozda je i bolje ovako.
 
Mile_renta_bubreg:
Iskreno mislim da su novokomponovana narodna i metal dve krajnosti i da jedni drugima ne mogu nista da prigovore(zapravo mogu ali to je kao mlacenje vec izmlacene prazne slame).Ako napravite paralelu shvatate da su i jedni i drugi u velikoj zabludi.Evo recimo uzmimo primer narodnjaka.Vecina njih misli da je to dobro zato sto neguje neku nasu tradiciju,a od iste te vecine cete cuti omalovazavanje kulturno umetnickih drustava,omalovazavanje istinskih negovatelja nase tradicije kao sto su Cune,Stanisa Stosic...Ajde da ne kazem da nema i dobrih stvari od novokomponovane muzike ali takva muzika je umrla jos posle Tome Zdravkovica i Silvane Armenulic.Sada je aktuelan hit "kisela voda" i "neko mi umro,taj neko sam ja"sto je za moj pojam pokusaj autora da svoju publiku stavi na nivo idiota.Ja,koga apsolutno ne interesuje takva muzika sam primoran da znam i da cujem takva *,kao sto su recimo Seka Aleksic, Karleusa,Ceca...A lepo je iluzionista rekao.Evo ja bih pitao nekog ko slusa ovu novokomponovanu muziku da li zna neki domaci bluz bend?Ili strani?Ono kad su izdali poslednji album je sigurno jos veca glavolomka?Sa druge strane imamo slucaj metalaca koji su po mom misljenju na drugi nacin vrlo cudan narod(da ne kazem nesto drugo).Ako svratite petkom uvece u KST u velikoj ste dilemi da li ste otvorili vrata pakla ili ste zavirili u svoj najgori kosmar.Na podu u hodniku sede momci i devojke mrtvi pijani i drogirani,devojke ko strasila sve u crnom,sa crnim ruzom i senkom na licu(mada mnoge od njih jos nisu posle ni u 8.razred).Interesantno,al svi se loze na neke vampire,vukodlake,babaroge, ispravljaju krive drine sa Bogom i djavolom.Ne kazem da je sve lose u toj muzici(evo recimo ja volim Maidene i Sabbath)ali metal je uglavnom divljanje bez razloga.Dok je rock vec kultura.Al dobro sad,ne mogu ja da nagovorim ljude da slusaju jazz,blues,rock,klasiku ili pravu narodnu.A i ne zelim.Na sta bi to licilo kad bi svi to slusali.Mozda je i bolje ovako.

potpuno bih se slozila sem da je metal uglavnom divljanje bez razloga....takvim su ga "opisani" napravili :wink:
 
stivlim:
black_dove:
JA OBOZAVAM TU MUZIKU NA KOJU SVI VI :roll: !!! Jeste 'malo' seljacki grand i to...i nekvalitetna i losa,ali je slusamo.Volim taj turski melos ali i pravi srpski,a i ima dobrih,to morate da priznate.Stvar (ne)ukusa. Ajde probaj da mesec dana slusas narodnu muziku.

Oni nek' mesaju glavom, a ja cu kukovima... :wink:

Voleo bih da mi objasnis sta u toj muzici ima srpskog i
takodje voleo da mi odgovoris da li si neku od tih pesama cuo/cula u originalu? Btw. kad bih morao mesec dana da slusam tu muziku verovatno bi zavrsio na psihijatriji. :roll:
Takodje, ne mogu da podnesem tu muziku....SAda se vise svi posvadjaste zbog ove teme, ali kada su u pitanju razliciti muzicki ukusi to je neizbezno...
Eto ja se slazem, nisu samo ti je8eni narodnjaci srpska muzika, ali bas zato sto nisu STO IH TAKO FORSIRAJU? pa zar po njima da budemo chuveni, ako se to moze reci *chuven*....?
Ma znaci, u poslednje vreme sve vise sudim o ljudima prema muzici, znam da nije najefikasnije, ali ne mogu da smislim sve sto je vezano za grand i slicno...i krivo mi je sto neke moje drugarice slusaju to odskora, ...i u chemu je fazon, ranije svi su pricali "slusam sve osim narodnjaka"....pa je onda bio period kada kazu "slusam nas pop"-koji je isto sve vise i vise sa tim narodnjackim prizvucima....mislim ima ok stvarni-za nekog, ja bas nista od toga ne volim, ali brate uvek ti sto vole narodnjake ne samo da imaju nesto protiv nas ostalih, da ne kazem normalnih, nego preteraju ga....
Ovo sada svaki klinac se lozi na splavove, po meni su bolji izbor opustene tehno diskoteke, pa CHAK i za zurke! Radije bih da se "gubim" uz Astral i faithless nego uz seku....
nemoj niko da shvati
ovo kao uvredu, jednostavno moje misljenje
 
bila sam u tunisu i turskoj...u TUNISU svi slusaju isti refren(njihovi hitovi)KAO CECINE PESME ILI SEKINE :( mislim,nije da je to to,meni je zao sto im ove kradu melodije...i ku$veusa :x znate TARKANA?najpoznatijeg turskog pevaca,i kiss kiss-holy valance,i nasi su ga iskopirali...a doooooooobar je 8) u svakom slucaju,nasi kopiraju :twisted:
 
Ernesto_Che:
ne znam, ja sam pre imala neka ubedjenja tipa(nemojte da mi se smejete ili da se ljutite :oops: )da onaj ko slusa narodnjake nikad nije posteno razmislio o zivotu i uopste nekim malo "filozofskim" pitanjima....znam da to nema veze sa muzikom, ali eto, tako sam mislila....drugim recimo da nije intiligentna osoba....to je u stvari zato sto se nikad nisam potrudila da nekog stvarno upoznam, a oni koje sam bila primorana su potvrdjivala moje(u stvari dosta zastupljeno)misljenje da ljudi koji slusaju narodnjake ne mogu biti intiligentni....
sad sam u gimn. upoznala dosta ljudi koji su zaistaneverovatno pametni a ipak slusaju narodnjake i to one BAS narodnjake....ja zaista ne znam, ali meni nije JASNO kako oni ne kapiraju....
i ja bi isto volela da cujem nekog ko slusa narodnjake da mi kaze sta on VIDI(tj. cuje) u toj muzici...

da, da....i mene to cudi! kako pametne osobe mogu da slusaju tzv. narodnu muziku??!! ili oni uopste i nisu pametni, ili ih jednostavno ne interesuje da malo dublje zadju u neke stvari...
i ono sto je neko (sory, zaboravih ime)napisao da je ranije bilo "sve sem narodnjaka" a danas je "sve od narodnjaka". mene je strasno nerviralo kada mi najbolja drugarica (a i druge osobe iz okruzenja) kaze kako na znam sta je prava muzika (ona to, naravno, zna posto svakog petka uvece sedi uz pink), a pritom me pita sta je to EKV!!! ja sam bar upucena u nasu zabavnu, tj. bolje reci narodnu muziku i mogu da obrazlozim zasto mi se ne svidja, ali kada mi ona kaze da ono sto ja slusam ne valja, a nikad nije cula za Haustor, Rundeka, Azru itd. zapitam se zasto se u opste druzim sa njom. stvarno mrzim kad neko lose govori o necemu sto nije imao prilike ni da cuje.
najvise mi je zao sto ima dosta mladih osoba koje bi i zelele da slusaju nesto drugo osim vec navedenih igracica, manekenki i sl. ali nemaju prilike kada ih sa svih strana bombarduju ovim ne znam kako bih ga definisala zvukom!
poz!!!
 

Back
Top