Naprednjaci prihvataju osudu genocida?

al bundy

Legenda
Poruka
63.994
Srpska napredna stranka pokušava da se dodatno približi Ljajiću, Pastoru i Zapadu

Lider Srpske napredne stranke Tomislav Nikolić, za razliku od nekih članova vladajuće koalicije, podržava tekst skupštinske rezolucije o Srebenici u kojem se pominje termin genocid. Glasanjem za taj tekst u parlamentu, SNS će i u praksi pokazati da se odriče politike radikala i Vojislava Šešelja - tvrdi za Danas narodni poslanik Sandžačke demokratske partije Meho Omerović.
Varga, međutim, ističe da ukoliko građani na sledećim izborima daju najveće poverenje SNS, i to bude stranka koja će odlučivati o sastavu vlade, SVM bi pristao da uđe u tu koaliciju. Uslov za to bi bio da prioritet državne politike budu evropske integracije.

- Svako ima svoju prošlost i ona se ne može izbrisati. To je možda najočiglednije u primeru SNS. Problem je u tome što se ne može očekivati od jedne manjinske stranke da određuje sastav koalicija koje su na vlasti. Ako je SNS prihvatljiv partner za EU i ako su im širom otvorena vrata u Vašingtonu, mi tu nemamo mnogo šta da dodamo, osim da priznamo realnost - zaključuje Varga.

http://www.danas.rs/danasrs/politika/naprednjaci_prihvataju_osudu_genocida.56.html?news_id=185994

Eto ti sad , ako je ovo tacno to ce biti bas do jaja potez Nikolica i Vucica:D , ono u fazonu ako je turcin krvav do lakata ... :mrgreen:
 
Nažalost, najviši funkcioneri naprednjaka juče nisu bili dostupni za proveru ovih navoda bliskog saradnika Rasima Ljajića, dok su oni na nešto nižim stranačkim pozicijama govorili da nemaju dovoljno informacija i da ne znaju ko uopšte piše takozvanu srebreničku deklaraciju.

Чудно како нико ништа не зна о тексту резолуције који треба да се изгласа ?
 
pa zato i ja napisah ako je tacno mada sa obzirom da se Toma vec duze vreme uvlaci Rasimu i Pastoru , ne verujem ovaj Omerovic prica napamet

Искрено,ни ја.
Политика СНС-а идентична је политици ДС-а тако да је очекивано да ће гласати за резолуцију иако у њој буде употребљена реч "геноцид"
 
Reči genocid neće biti, to je izbačeno još pre mesec dana o čemu sam ja ovde naširoko pisala al' nema ko da čita. SNS će valjda glasati ZA ali će pisati zločin a ne genocid.
A Toma može da sanja koaliciju sa Pastorom, on posle onoga u Subotici ni ne pomišlja da se ponovo zeza sa naprednjacima. Rasima možda i privuče ...
 
Reči genocid neće biti, to je izbačeno još pre mesec dana o čemu sam ja ovde naširoko pisala al' nema ko da čita. SNS će valjda glasati ZA ali će pisati zločin a ne genocid.
A Toma može da sanja koaliciju sa Pastorom, on posle onoga u Subotici ni ne pomišlja da se ponovo zeza sa naprednjacima. Rasima možda i privuče ...

Врло могуће.
Смучило ми се више да пратим ту причу па нисам у току са последњим дешавањима.Да ли си сигурна да се неће помињати реч "геноцид"у комплетном тексту резолуције ?
 
Врло могуће.
Смучило ми се више да пратим ту причу па нисам у току са последњим дешавањима.Да ли си сигурна да се неће помињати реч "геноцид"у комплетном тексту резолуције ?

Da, apsolutno. Piše o tome i u današnjem Blicu.
Svesni su od početka da za to nemaju većinu jer je za verziju sa rečju genocid hteo da glasa LDP ali ne i SPS-PUPS-JS i onda ne bi imali 126 poslanika. Ovako kad bude pisalo zločin neće glasati LDP ali hoće i SPS (bez Palme) i SNS tako da to prolazi. Svima je cilj da se to otalja i skine sa dnevnog reda tako da će usaglasiti taj text nekako ...
 
Da, apsolutno. Piše o tome i u današnjem Blicu.
Svesni su od početka da za to nemaju većinu jer je za verziju sa rečju genocid hteo da glasa LDP ali ne i SPS-PUPS-JS i onda ne bi imali 126 poslanika. Ovako kad bude pisalo zločin neće glasati LDP ali hoće i SPS (bez Palme) i SNS tako da to prolazi. Svima je cilj da se to otalja i skine sa dnevnog reda tako da će usaglasiti taj text nekako ...

Ево сада сам прочитао на њиховом сајту.Додуше све ми делује помало сумљиво пошто у тексту пише

"Predstavnici opozicionih stranaka u Skupštini Srbije tvrde da do sada nisu videli nijedan nacrt rezolucije o Srebrenici."
 
Pa Toma je vec u koaliciji sa Rasimom u Prijepolju, i cini mi se da su on i Rasim u jako dobrim odnosima, bas je Rasim posle pobede na izborima rekao da ga Vucic prvi nazvao da mu cestita pobedu :mrgreen:

A inace veoma pametan potez, glasanjem nista ne gube, da dobijaju vece poverenje ....
 
Prica se da je i DS odustao od termina "genocid", videcemo je li istina, izgleda da ni spoljni pritisak ovoga puta nije toliko jak kao sto je obicno (da ne ureknem). Mislim da na kraju nema nista od toga, sitne stranke tipa LDP, mozda SDU na jednoj strani, ostali na durgoj. izgleda da ce cak i LSV odustati od reci "genocid".
 
Kako je uopšte došlo do švercovanja izraza genocid u ex yu ratovima i zašto srpski pravnici nisu više digli glas protiv neprimerne upotrebe tog inače jasno definisanog pravnog pojma.:confused:
Zbunjuje i nezainteresovanost Jevreja prema nekoj vrsti relativizacije te vrste zločina i izjednačavanja onoga što se njima desilo i likvidacije ratnih zarobljenika i nešto civila u Srebrenici.
 
Poslednja izmena:
Томо...пифко....Врати кашику.... :hahaha: :hahaha: :hahaha:
files.php
 
Prica se da je i DS odustao od termina "genocid", videcemo je li istina, izgleda da ni spoljni pritisak ovoga puta nije toliko jak kao sto je obicno (da ne ureknem). Mislim da na kraju nema nista od toga, sitne stranke tipa LDP, mozda SDU na jednoj strani, ostali na durgoj. izgleda da ce cak i LSV odustati od reci "genocid".
Ако није јак притисак, чему онда било каква резолуција уопште?

(Мада, ја мислим да јесте јак).
 
Ако није јак притисак, чему онда било каква резолуција уопште?

(Мада, ја мислим да јесте јак).
Можда грешим али стиче се утисак да одређени кругови у ЕУ желе јачи притисак (Словенија, Немачка), док некима то и није баш толико важно. Видећемо јесам ли у праву...
 

Back
Top