А.Меркел би да Грчку искључи из ЕУ

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
_47488810_merkelafp226b.jpg

Angela Merkel insistira da Grčka najpre mora da sredi svoje finansije
Nemački kancelar Angela Merkel rekla je nešto što se u evropskim krugovima do juče smatralo nezamislivim - da je potrebno da se uvede mogućnost isključenja neke zemlje iz evrozone, ako ne ispunjava postavljene kriterijume.

Grčki premijer Jorgos Papandreu rekao je u sredu da je skloniji evropskom rešenju za dužničke probleme u koje je zapala njegova zemlja ali da će Grćka, bude li potrebno, pomoć tražiti i na nekoj drugoj strani.
http://www.bbc.co.uk/serbian/news/2010/03/100317_merkel_papandreou.shtml

И то је та Европа којој стремимо до лудила. И што би ми улудо прижељкивали Европу када би нас убрзо отуд каширали. Ево, чекам дан када ће, ово што хоће да ураде Грчкој, да задеси Бугарску и Румунију. У економском смислу оне за Европу нису корисне а тамо су мозгови темпирани само на профит макар и на силу узет.
 
ja sto sam upoznao par grka, svi su radni i imucni.

jednom kad sam letovao gazdarica je spremala i odrzavala celu jednu kucu sa apartmanima, a nije morala posto se videlo da su puni para

pola grcke vozi male automobile, skromno zar ne

ocito je problem u finansijskoj sferi i u tome sto bogatasi ne pristaju da plate svoj deo u krizi, nego bi sve da se svali na narod. samo ne znaju da se i bogatstva tope preko noci
 
ja sto sam upoznao par grka, svi su radni i imucni.

jednom kad sam letovao gazdarica je spremala i odrzavala celu jednu kucu sa apartmanima, a nije morala posto se videlo da su puni para

pola grcke vozi male automobile, skromno zar ne

ocito je problem u finansijskoj sferi i u tome sto bogatasi ne pristaju da plate svoj deo u krizi, nego bi sve da se svali na narod. samo ne znaju da se i bogatstva tope preko noci

Ma da, ali Grčka ne živi od tih par vrednig Grka, već očito od par miliona neradnika i lenština, koji hoće da troše tudje pare, a da ih ne vrate. Ne može.
 
dabogda ti rus krojio politiku, standard, zakone, vlast, život i sve...grdje kletve na svetu ne postoji.

A što se ovih lenština iz Grške tiče, vraćajte pare ljudima, debili jedni klošarski...

a sto bre klosari? sta ti je ceo narod skrivio pa da penis ovako? jel ti je poznato da grcka nema kontrolu nad svojom valutom nego za svaki privredni rast ona mora da se zajmi da ne bi doslo do deflacije i propasti proizvodnje kakve takve?

ma znas ti moj k.
nije ni cudo sto grci lome "izloge" banaka.

samo da prokomentarisem ovaj chart, za godinu dana, evro sa 1.7 pandrknuo na 1.38 kanadskih dolara a dinar pao u odnosu na evro 10 posto..


pa yebote, to je onda pad dinara od nekih 40%.

pre dve gopdine kanadski dolar je bio 52 dinara, sad je 71.
i svi u srbiji gledaju kako dinar pada u odnosu na evro, niko se ne pita koliko evro pada.

zajedno sa dinarom.

men lepo, ja odem sa par iljada kanadjana i osecam se ko car.
sta ces, takav mi horoskop.
to o horoskopu mi rece jedan dezerter kad sam ga pitao gde je bio za vreme mobilizacije.
koga su primili na posao dok sam bio na ratistu, cisto da mu ne konkurisem. mama mu radila gde on sad radi.

propao nacisto, izgleda ko suri pet'o.

i bas mi drago
 
Stvarno bi ih za*ebali u pm. da ih iskljuce iz EU :hahaha: .... a najjaci su mi ovi pavijani sto se bore za EUropske novce dok ih domaci politicari mlate po usima i zadnju koru hleba im iz usta otimaju, a oni bi da spasavaju EU od zlih Grka :rotf:

A[B]lo sabani, kad su Grci ziveli u gradovima vi ste zajedno sa nemcima i ostalom EUropskom fukarom ziveli na drvecu. :mrgreen:

[/B]

Ma da, kad su SRBI jeli sa zlatnim kašikama, Nemci su jeli sa rukama...
Srbi bi danas jeli i sa RUKAMA, da imaju šta.
Prodali smo escajgn u medjuvremenu, ruke nam sad ne trebaju ionako, tako da, kači te tvoje GRKE o suvo granje i maslinke, pomreće od gladi, bolje da nisu silazili sa drveća.
 
ja sto sam upoznao par grka, svi su radni i imucni.

jednom kad sam letovao gazdarica je spremala i odrzavala celu jednu kucu sa apartmanima, a nije morala posto se videlo da su puni para

pola grcke vozi male automobile, skromno zar ne

ocito je problem u finansijskoj sferi i u tome sto bogatasi ne pristaju da plate svoj deo u krizi, nego bi sve da se svali na narod. samo ne znaju da se i bogatstva tope preko noci

Управо тако, као што се десило код нас..када су "власници" смањили плате радницима као одговор на кризу!
:rtfm:
 
Ma da, kad su SRBI jeli sa zlatnim kašikama, Nemci su jeli sa rukama...
Srbi bi danas jeli i sa RUKAMA, da imaju šta.
Prodali smo escajgn u medjuvremenu, ruke nam sad ne trebaju ionako, tako da, kači te tvoje GRKE o suvo granje i maslinke, pomreće od gladi, bolje da nisu silazili sa drveća.

Decko, nemoj da pises gluposti i u istoj recenici spominjes grke, samo ispadas glup u drustvu.
Isk**** se na te tvoje germane i sve ostale pecinare koji su juce sisli sa grane.
 
_47488810_merkelafp226b.jpg

Angela Merkel insistira da Grčka najpre mora da sredi svoje finansije
Nemački kancelar Angela Merkel rekla je nešto što se u evropskim krugovima do juče smatralo nezamislivim - da je potrebno da se uvede mogućnost isključenja neke zemlje iz evrozone, ako ne ispunjava postavljene kriterijume.

Grčki premijer Jorgos Papandreu rekao je u sredu da je skloniji evropskom rešenju za dužničke probleme u koje je zapala njegova zemlja ali da će Grćka, bude li potrebno, pomoć tražiti i na nekoj drugoj strani.
http://www.bbc.co.uk/serbian/news/2010/03/100317_merkel_papandreou.shtml

И то је та Европа којој стремимо до лудила. И што би ми улудо прижељкивали Европу када би нас убрзо отуд каширали. Ево, чекам дан када ће, ово што хоће да ураде Грчкој, да задеси Бугарску и Румунију. У економском смислу оне за Европу нису корисне а тамо су мозгови темпирани само на профит макар и на силу узет.

Evrozona su zemlje koje koriste evro kao zvanicnu valutu, to nije isto sto i EU.

500px-Eurozone.svg.png
 
dabogda ti rus krojio politiku, standard, zakone, vlast, život i sve...grdje kletve na svetu ne postoji.

A što se ovih lenština iz Grške tiče, vraćajte pare ljudima, debili jedni klošarski...
Јел` ти стварно верујеш у ово што пишеш? Верујеш да су Папандреу и остали могли толико да покраду Грчку?
Њих је драги мој на просјачки штап довела Светска банка и ММФ ,кредитима са високим каматама и глобализам.Папандреу је жртвени јарац а Меркелова обичан спикер.
Главне фаце седе у ММФ и Светској банци и планирају коју ће државу довести до банкротства.Претили су Ирској,Исланд је банкротирао.. :rtfm:
Не треба нико да нам кроји судбину, нити држава треба оволико да се задужује..
Ми ћемо бити у горој ситуацији од Грчке када стигне да се враћају кредити.:(
 
Јел` ти стварно верујеш у ово што пишеш? Верујеш да су Папандреу и остали могли толико да покраду Грчку?
Њих је драги мој на просјачки штап довела Светска банка и ММФ ,кредитима са високим каматама и глобализам.Папандреу је жртвени јарац а Меркелова обичан спикер.
Главне фаце седе у ММФ и Светској банци и планирају коју ће државу довести до банкротства.Претили су Ирској,Исланд је банкротирао.. :rtfm:
Не треба нико да нам кроји судбину, нити држава треба оволико да се задужује..
Ми ћемо бити у горој ситуацији од Грчке када стигне да се враћају кредити.:(

Mogli bi oni i vise,ali su otkriveni.

Nisam ja falsifikovao i skrivao prave brojke o budzetskom deficitu...
 
Evrozona su zemlje koje koriste evro kao zvanicnu valutu, to nije isto sto i EU.

У праву си да Еврозона није исто што и ЕУ. Али нигде нема записано правило да се држава чланица ЕУ може искључити из Еврозоне ако не испуњава обавезе у својој држави па тиме угрожава Евро. Управо то Ангела Меркел потенцира са намером да би ЕУ и ову могућност користила.
А када се доносу та правила (ако се уопште доносе), сигурно ће се сетити и за могућност искључења појединих чланица из ЕУ које не задовољавају и друге критеријуме.
Међутим, великима несмета да то учине и без правила само ако им неко умањује профит.
И коначно, зашто би А.Меркел уопште то потенцирала? Нимало безазлено.
 

Back
Top