Pridji blize

iivanabg

Ističe se
Banovan
Poruka
2.497
Priđi bliže, nova igrana tinejdžerska serija

Školski program RTS-a je sa Ministarstvom rada i socijalne politike Republike Srbije, u saradnji i pod nadzorom Programa Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP), a uz finansijsku pomoć Evropske komisije, započeo snimanje tinejdžerske igrane TV serije Priđi bliže.
Serija Priđi bliže treba da promoviše atmosferu jednakosti i tolerancije kroz usredsređenost na emocije i obrasce ponašanja ljudi. Zato očekujemo da će ova TV serija biti najdelotvornije sredstvo uticaja na promenu stavova i ponašanja i da će uticati na obrazovanje mladih o pojmu i prisustvu diskriminacije. Tinejdžerski uzrast nije izabran samo zato što je najpogodniji za edukaciju, već i zato što on na najbolji način predstavlja pravu sliku društva, reflektujući sve njegove dobre i loše strane. Pored toga, na našim televizijama poslednjih godina nismo imali ni jednu igranu seriju namenjenu ovom uzrastu.
Radnja serije
U centru priče nalazi se šesnaestogodišnja tinejdžerka Beba koja živi sa roditeljima u Beogradu i proživljava slatke muke odrastanja. Njeno viđenje sveta je mladalački ironično i prožeto pop-kulturnim referencama - od muzike, knjiga i mode - do Fejsbuka.

Idejni zamajac svih dešavanja u seriji je pre svega potraga glavne junakinje za identitetom. A upravo je očajnička potraga i potreba za prisvajanjem identiteta (nacionalnog, rasnog, rodnog, političkog, sportskog...) ono što uzrokuje diskriminaciju drugih. Svi problemi na koje naši junaci budu nailazili, proizilaziće iz njihove nepromišljene želje da se uklope i postanu identični preovlađujućem društvenom modelu, a ne da spoznaju sopstveno ja.
Naša junakinja instinktivno, u nedostatku bržeg rešenja, teži da svoj identitet odredi preko momka koji joj se sviđa - povučena trendom i modom, ona se ubeđuje da je najpopularniji dečko u odeljenju, Aleksa - taj koji zaslužuje njenu naklonost i simpatije. Njena opčinjenost glavnim frajerom u odeljenju, trajaće sve dok barem malo ne počne da shvata ko je ona zaista i šta zapravo želi. Tek kada nasluti obrise svoje odrastajuće ličnosti shvatiće šta zapravo želi...
Glumačka podela likova

Ljubica Protić, Bebina majka (Ivana Mihić)
Moma Protić, Bebin otac (Dragoljub Ljubičić, Mićko)
Marko Arsić, profesor (Nebojša Dugalić)
Radmila Kijača, profesorka (Gorica Popović)
Sava Terzić, deda (Ivan Jagodić)
Miljana Cvetić, profesorka (Kristina Radenković)
Nenad Milić, paša (Željko Mitrović)
Dejan Rakić, Deki (Dejan Jelača)
Školski policajac (Srđan Jovanović)
Velisavljević, profesor (Radoslav Milenković)

Glumačka podela likova tinejdžera

Teodora Beba Protić, glavna junakinja, šesnaestogodišnja devojcica (devojka koja pokušava da brzo odraste kako bi uhvatila korak sa svojim vršnjakinjama). Igra je: Jovana Andrić

Zeka Rakić, dečko koji ni sebi ne sme da prizna da je zaljubljen u Bebu i kao Bebin najbolji drug uspešno to prikriva. Igra ga: Miloš Jović

Hristina Tika Đorđević, jedna od najboljih Bebinih drugarica, umetnički nastrojena, okrenuta duhovnim vrednostima, pomalo avangardna devojka. Igra je: Teodora Slavinski

Anja Jovanović, Bebina druga najbolja drugarica, fenserka, okrenuta pre svega spoljašnjem izgledu i na izgled površnim stvarima, uprkos svemu tome jako bistra. Igra je: Olivera Bacić

Aleksa Vuković, novopridošli dečko u odeljenju koji odmah po dolasku u novu školu postaje najbolji "frajer", pun love, menja devojke svaki dan i iz hira pokušava da osvoji Bebu, međutim... Igra ga: Milan Čiča

emituje se nedeljom u 17:30
tinejdzerska serija kao "neki novi klinci"
jer gledate seriju?sta vam se svidja a sta ne:mrgreen:

26370_389706061538_327365826538_5345872_2186692_n.jpg

26370_389706111538_327365826538_5345876_4521205_n.jpg

25025_356384541538_327365826538_5236967_7334226_n.jpg

 
Poslednja izmena:
serija je kopija kultne serije neki novi klinci koja je bila pre nekih 5-6 god na RTS-u. Odgledao sam jednu epizodu i ovi klinci nemaju harizmu kada glume kao ona ekipa iz nekih novih klinaca :D
 
Poslednja izmena:
Ok,shvatam da je novijim generacijama potrebna jedna teen serija,ali ovo,sem sto je kopija raznih americkih teen serija,uz to je i stereotipna(tipa:mora da bude neki streber sa naocarima,neki selja,baja u kog su zaljubljene sve klinke u skoli,tracare,guske...)Mislim uopste se ne radi na stvaranju nekog malo kompleksijneg lika,vec se sve radi na osnovu stereotipa,tako da postaje dosadno vec posle par epizoda.Inace,odgledao sam dve epizode(najvise zbog Micka Ljubicica:worth:) i ono je stvarno ocaj od glume.Mislim,ja znam da su ti kastinzi mahom namesteni,ali mogu bar da iznenade nekim kvalitetnim klincem.Moram da kazem da je bolje odradjeno od onih glupih "Klinaca",ali to je ono "nije sija,nego vrat" :roll:
 
Obe serije su po meni promasaj. Kao prvo, ovo sto oni prikazuju kao nasu omladinu nema veze s realnoscu, pa samim tim ne moze doci ni do kakve ozbiljne komunikacije sa publikom. Tu su prednjacili ''Klinci'' sa svojim ''vesele pedesete'' pristupom. Gde su tu narkomani, narodnjaci, sponzorusice, obrazovci, huligani...?
 
Obe serije su po meni promasaj. Kao prvo, ovo sto oni prikazuju kao nasu omladinu nema veze s realnoscu, pa samim tim ne moze doci ni do kakve ozbiljne komunikacije sa publikom. Tu su prednjacili ''Klinci'' sa svojim ''vesele pedesete'' pristupom. Gde su tu narkomani, narodnjaci, sponzorusice, obrazovci, huligani...?

paaa dobro slazem se da bi bilo zanimljivije da su ubaceni profili koje si ti pomenuo jer su oni i najvise zastupljeni a ne klasicni tipa:jedan streber sa naocarima,jedan extra cica,jedan baja,jedan izgubljeni slucaj,jedan fudbaler itd.
 
Po meni neprevazidjena serija na temu odrastanja i tinejdzerskih problema je "Metla bez drske". Sto se "Pridji blize" tice, odgledala sam jednu epizodu da vidim na sta to lici i nisam nesto fascinirana. Ako budem imala vremena i ne budem nista pametnije radila, odgledacu jos neku.
 
Po meni neprevazidjena serija na temu odrastanja i tinejdzerskih problema je "Metla bez drske". Sto se "Pridji blize" tice, odgledala sam jednu epizodu da vidim na sta to lici i nisam nesto fascinirana. Ako budem imala vremena i ne budem nista pametnije radila, odgledacu jos neku.

Ih,sad ga i ti pretera :mrgreen: Ali zaista,mislim da su "Zaboravljeni" bili nesto najblize nekoj mojoj viziji tinejdzerske serije.Doduse,serija je mracnija,ali je udarala tamo gde treba,na samu granicu...Inace,ja sam vise za to da skolska redakcija radi nesto na foru nekadasnjeg "Putokaza",a ne da se zamajava sa ovakvim glupostima...
 
pa, ja iskreno i nemnam neko misljenje! odgledao sam dve epizode i niti mi se svidja, niti cu sada da pljujem po seriji! Ali ipak mislim da je sve to moglo mnogo bolje da se odradi! to je kao sto rekoste standardna prica! trebalo je to malo vise mastovito...
 
Za mene je užasno kada vidim "glumce" u ovoj seriji a poznajem toliko puno ladih i talentovanih ljudi u mom pozorištu koji bi ovim smetenima mogli da predaju glumu.

A scenario je poprilično plitak, moram čak reći i nerealan u nekim momentima.
 
gluma uzasna, amaterska u poptunosti, pa i da se s vremena na vreme nadje neka dobra fora, oni je uniste nacinom na koji odglume.Dijalozi su im smesni.Ko jos tako prica medjusobno?ni amerikanci to ne rade....vise.
 
Dovoljno je dobra da me nasmeje svake nedelje. Mislim da se na nekim epizodama moralo još raditi, ali generalno nije loše. Klinci su simpatični. Stariji, šarmantni na svoj način.
 

Back
Top