General Trifunović slobodan čovek

Где је граница?

  • Нема границе,удри до кости

  • Још мало ,па готово

  • Имуни смо

  • Баш ме брига ,мени је добро


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Kalabaster.

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
288
Kako je saopšteno, Tužilaštvo je ocenilo da su postupci generala Trifunovića i četvorice suoptuženih oficira bili izvedeni u krajnjoj nuždi. Odluka Tužilaštva došla je 5 meseci nakon što je Vrhovni sud Srbije ukinuo presudu kojom su petorica oficira JNA oficiri osuđeni na zatvorske kazne zbog izdaje.

General Vlado Trifunović dočekao je svoj trenutak. Nakon što je Vrhovni sud Srbije ukinuo presudu kojom je ovaj general s svojim saborcima osuđen za izdaju, Više tužilaštvo u Beogradu je povuklo optužnicu protiv njih.

Vladi Trifunoviću i njegovim ratnim saborcima iz Varaždinske kasarne Sretenu Raduškom, Berislavu Popovu, Vladimiru Davidoviću i Milošu Lukiću država Srbija konačno je priznala nevinost.

Portparol Republičkog javnog tužilaštva, Tomo Zorić, objašnjava da u postpupku okrivljenih nije bilo elemenata krivičnog dela.

"Stav je Tužilaštva da u radnjama okrivljenih nema elemenata krivičnog dela podrivanja vojne i dobrambene moći s obzirom da su u konkretnoj situaciji postupali u krajnjoj nuždi”, objašnjava on.

“Dakle, primena instituta krajnje nužde je pravni osnov za ovakav stav Tužilaštva”, navodi Zorić ističući da su general Trifunović i saoptuženi sada apsolutno slobodni ljudi.

General Trifunović nije krio radost zbog dobijenih vesti, ali ni ogorčenje zbog toga što je na zadovoljenje čekao skoro dve decenije.

“Eto, ja sam dočekao danas posle 19 godina da se ta optužnica obori i povuče i srećan sam zbog toga. Mada, iskreno da kažem, pitam se sada šta se čekalo”, kaže on.

Iz sobe u hotelu “Bristol”, u kojoj živi od 1992. godine, general Trifunović je uputio poruku državi Srbiji da mora da završi posao.

Nakon što sud zadovolji formu i donese konačno rešenje o obustavi postupka, država bi morala da se pozabavi obeštećenjem - po automatizmu i po skraćenom potpuku - od isplate uskraćenih penzija do obezbeđenja stanarskog prava, smatra Trifunović.

“Pogotovo što smo mi koji smo suđeni i osuđeni ušli u godine, da smo bolesni, da smo na kraju životnog veka, i to ne bi trebalo da se ne reši, a da mi odemo s onu strani sveta. Očekujemo da država reši sva pitanja bez naših zahteva”,

Nesuđeni “General mrtvih”, kako su novinari nazivali Vlada Trifunovića, osuđen je u Srbiji na 11 godina zatvora zbog toga što je uprkos naredbi iz vrha JNA, predao opkoljenu kasarnu u Varaždinu znatno jačim hrvatskim snagama i tako spasio živote 220 vojnika i 37 oficira.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=03&dd=17&nav_category=11&nav_id=418352
 
Њему на част а и овој држави. Позивање на крајњу нужду је бесмислено у овом примјеру и само говори о праву и нашем правосуђу које се увијек води политиком и тренутним односом снага.
 
lepa vest bolje ikad nego nikad, spasio je decu od uzaludne smrti za razliku od drugih koji su hladnokrvno slali tudju decu u smrt za svoje dupe i fotelje.
i ja se nadam kao i ovaj gore pametni covek kalabaster :mrgreen: da cemo videti pokunjenog Mladica
kako sa tihotapkama biva ubacen u helish, da najzad odahnemo i mahnemo haj, baj, zbogom. :bye:
:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
lepa vest bolje ikad nego nikad, spasio je decu od uzaludne smrti za razliku od drugih koji su hladnokrvno slali tudju decu u smrt za svoje dupe i fotelje.
i ja se nadam kao i ovaj gore pametni covek kalabaster :mrgreen: da cemo videti pokunjenog Mladica
kako sa tihotapkama biva ubacen u helish, da najzad odahnemo i mahnemo haj, baj, zbogom. :bye:
:mrgreen:

:hahaha::hahaha::hahaha::ok:

@ tema

Ovom generalu sada treba i stan dati, da ne zivi po hotelima.

I isplatiti mu naknadu za dusevni bol i klevetu.
 
p.s. ja jos nisam cuo da je u blizoj ili daljoj istoriji jedan general nagradjen za predaju :hahaha: ... mene samo zanima koji to majmuni izdvajaju za vojsku koja ce da se povlaci i predaje bez ispaljenog metka :rotf: [/B]

kad nema izlaza i treba da se povuce i spasi decu..zasto bi oni bili mrtvi uzalud, svaka mu cast. E to je heroj i pored toga sto je znao sta ga ceka uradio je to.:worth:
Lako je biti hrabar i ubiti ljude pa se kriti po nekim pecinama...:thumbdown:
 
kad nema izlaza i treba da se povuce i spasi decu..zasto bi oni bili mrtvi uzalud, svaka mu cast. E to je heroj i pored toga sto je znao sta ga ceka uradio je to.:worth:
Lako je biti hrabar i ubiti ljude pa se kriti po nekim pecinama...:thumbdown:

P***e od naroda to treba odma da prepoznaju u startu i da raspuste vojsku i bacaju cvece svakom osvajacu kako koji bude nailazio ;)

Zao mi je sto Slobo nije potpisao Rambuje pa da Srbi danas imaju isti tretman kao Iracani u Iraku....naravno, od svojih EUropskih i Americkih "prijatelja" :mrgreen:

p.s. Heroj je zaduzio drugu drzavu i ocigledno drugi narod, sto nema nikakve veze sa tobom i tvojima (kako vec da se zovu) na istocnoj obali Drine ;) .... EUropski SerVi ... ste ti ? ;)
 
P***e od naroda to treba odma da prepoznaju u startu i da raspuste vojsku i bacaju cvece svakom osvajacu kako koji bude nailazio ;)

Zao mi je sto Slobo nije potpisao Rambuje pa da Srbi danas imaju isti tretman kao Iracani u Iraku....naravno, od svojih EUropskih i Americkih "prijatelja" :mrgreen:

p.s. Heroj je zaduzio drugu drzavu i ocigledno drugi narod, sto nema nikakve veze sa tobom i tvojima (kako vec da se zovu) na istocnoj obali Drine ;) .... EUropski SerVi ... ste ti ? ;)

Kad to kaže hrabri Kanađanin, pođe mi slina od miline...

:hahaha:
 

Back
Top