Prvi auto?

bugati

Početnik
Poruka
18
Polozio sam voznju pre mesec dana. Otac i ja gledamo koji polovnjak da uzmemo to bi bio meni prvi auto, znaci zajednicki auto koji ce biti i porodicni jer nemamo para za dva auta u kuci. Znaci ja bih ga u pocetku vozio vikendom i nocu kad nema guzve.

Cale je nekad imao nekog keca koga je prodao davno.


U ponudi imamo focus 2006 godista, karavan. Focus nam je u vidu posto ga prodaje calov prijatelj iz austrije za 8500 evra, mnogo je u dobrom stanju .

Posto sam polozio me je strah od velicine auta zbog parkiranja i uopste od voznje po gradu, posto sam polozio na mnogo manjem autu VW polo .:eek::ceka:

Mozda tripujem ali pomagajte ne znam kako cu voziti tolika kola. :sad2:
 
Немој се цимати око величине аута. Ја сам полагао на Југу, а возио сам Шкоду 105 која је ем дужа од Југа, ем има мањи заокрет точкова и у центру Београда ју је јако тешко парикирати паралелно. Али жив се човек на све навикне, месец-два вожње и ушао си у штос!:ok:
 
Nemoj da se brines oko velicine automobila vec cene
Pocetnik si, ne mora da znaci, ali lako mozes da cuknes kola negde pa posle daj pare za popravke :)
Nego, moja prva kola su bila volvo karavan :heart:, i na neki nacin prednost, posle njega svaki manji ti je k'o igracka.;)
 
Nemoj da se brines oko velicine automobila vec cene
Pocetnik si, ne mora da znaci, ali lako mozes da cuknes kola negde pa posle daj pare za popravke :)
Nego, moja prva kola su bila volvo karavan :heart:, i na neki nacin prednost, posle njega svaki manji ti je k'o igracka.;)

E sad i to je jedan od problema, a focus nam je najbolja ponuda. :lol:
 
Ali ja nisam vozio nista pre vozackog znaci prvi cas voznje mi je bio i prvi put za volanom.

Nema to nikakve veze... Najvažnije su tvoja vještina, ośećaj za prostor i samopouzdanje. Rutinu ćeš steći vremenom. Nemoj da se bojiš, vozi polako, nemoj da divljaš, samo bez straha, gledaj da ne voziš za vrijeme nekih gužvi u početku i sve će biti dobro...
 
Dobro ja jesam malo vozila pre polaganja :rumenko:
Ali ne mora da znaci da ces da lupis negde :)
Najvaznije da se ne opterecujes takvim stvarima inace si gotov, nego opusteno
A za te pare moze tata da kupi nesto za sebe a ti mozes takodje polo ili slicno.
2 kola i resen problem, pa za 2-3 g kupis nesto bolje
 
Steta sto ne zivim u bgu i to na novom tamo bi mi bilo opustenije i da i dzipa vozim, strah me uskih ulicica po gradu losije preglednosti a i rupetina posle zime.

Nemam strpljenja vise nikako da kupimo ta kola.
 
Steta sto ne zivim u bgu i to na novom tamo bi mi bilo opustenije i da i dzipa vozim, strah me uskih ulicica po gradu losije preglednosti a i rupetina posle zime.

Nemam strpljenja vise nikako da kupimo ta kola.

Pa dok ne stigneš sigurnost vozi polako i oprezno, pa ćeš da vidiš da nije ništa strašno :D
 
Ti si super ... ti priznaješ da te strah ...

Ja imam prijatelja koji je položio za 27 godina, kupio golfa 2 i 3 meseca nije smeo po gradu da se vozi ... pa je počeo psihički da oboljeva ... počeo da tripuje kako ga sve nešto boli, steže ... išao po bolnicama, klinikama ... mislim da je izvadio apsolutno svaki test ili nalaz koji može da se izvadi ...

I na kraju kad je počeo polako da vozi ... odjednom mu nije ništa :lol:

A i danas nije ništa bolji ... vozi još manje auto od dvojke ... kad treba da putuje do PG ( 70-tak km ) čitavu noć pre toga ne spava .... obično putuje 2 sata ... a pre neku noć kad je bila kiša putovao je 4 :lol:

Uglavnom, malo sam ti odužio sa pričom ... ali oću da ti kažem da ne smeš ni jedne jedine sekunde da se tripuješ kako je auto veliko ... ja imam položeno nepunih 1,5 godinu, a bez problema vozim svaki auto u koji sednem... čak i kombi vozim bez problema ;)

A prvo auto mi je bio citroen c5 ... dugačak da duži ne može bit :)
 
Ti si super ... ti priznaješ da te strah ...

Ja imam prijatelja koji je položio za 27 godina, kupio golfa 2 i 3 meseca nije smeo po gradu da se vozi ... pa je počeo psihički da oboljeva ... počeo da tripuje kako ga sve nešto boli, steže ... išao po bolnicama, klinikama ... mislim da je izvadio apsolutno svaki test ili nalaz koji može da se izvadi ...

I na kraju kad je počeo polako da vozi ... odjednom mu nije ništa :lol:

A i danas nije ništa bolji ... vozi još manje auto od dvojke ... kad treba da putuje do PG ( 70-tak km ) čitavu noć pre toga ne spava .... obično putuje 2 sata ... a pre neku noć kad je bila kiša putovao je 4 :lol:

Uglavnom, malo sam ti odužio sa pričom ... ali oću da ti kažem da ne smeš ni jedne jedine sekunde da se tripuješ kako je auto veliko ... ja imam položeno nepunih 1,5 godinu, a bez problema vozim svaki auto u koji sednem... čak i kombi vozim bez problema ;)

A prvo auto mi je bio citroen c5 ... dugačak da duži ne može bit :)

Pa meni malo više treba do Beograda :eek::eek::hahaha::hahaha:
 
Nema sta da te bude strah,sednes u kola i vozi Mishko,sto se tiche parkiranja nemoj ici tamo gde znas da je problem za mesto,nego odes gde je siroko,dok se ne sviknes,onda takodje vozis kola onda kad ima manje saobracaja dok ne steknes rutine.
Sve to dodje na svoje mesto,moras samo da budes hladne glave i da se skoncentrises.
 
ja se trenutno obucavam na jugu, pre neko vece sam vozio dedinu asconu gt '85 godiste, i veruj mi iako radi samo na 3 klipa (1 otiso u pm) ide bolje nego nov jugic, tako da nemoj da se ufrkises, a vozio sam i opel vectru koja je iste duzina pa cak i duza od askone
 
Brate kupi MERC W123. Em je tenk, em ima dobar precnik zaokreta, em je jeftin, em imas pleve dobrih delova kod "rastavljaca" iz oglasa.... Ako ga cuknes, nema veze, krilo, branik i slicna sra.nja imas na svakom otpadu... Popularan je, jak je, komforan je... E sad... Jeste da je velik, ali prva stvar koju sam ja ilegalno vozio je Mercedes Sprinter kombi i za nedelju dana se navikao, davao mi caletov drug da vezbam.... To nije nepremostiva stvar... Kad je moja keva sa 2 meseca vozackog staza vozila BMW alpinu, pre 30 godina (davao joj tadasnji decko), e onda mozes i ti Turcibalda!
 
Ja sam polozio na Jugu, a vozio sam tristaca, koji je svojevremeno bio smatran kao veliki auto (4,03 m). Nije neka duzina, ali psihicki deluje, zbog svega onoga koje oni oko tebe kazu da je velik.
I, tako sam ja poceo na nazovi ga velikim automobilom.
Ubrzo sam shvatio da duzina i sirina ne igraju neku ulogu. Po meni, jednostavno treba da vozis, i da ne brines o dimenzijama. Tu su retrovizori pri voznji unazad, mozda i neki parking senzori, servo upravljac... auto se lako upravlja...
Sto vise vozis, lakse se privikavas. Postaces svesan dimenzija auta, i videces gde mozes, a gde nemozes s njim :)
Veruj, nije problem.
Samo bez straha i predrasuda. Vozi!!!
 

Back
Top