Lekovi za srce

:think:Treba kakav farmaceut,sta li za to.
Nego,sta mislite o potencijalnom povecanju kardio oboljenja
u narednom periodu ?
(Razlozi mogu biti manje vise poznati,kao i uzrocnici)
 
Molila bih ako moze neko strucno misljenje. Imam jos neko pitanje.

Moja baka ima anginu pektoris vec dugi niz godina. Visok pritisak, slabo srce, aritmiju. Broj otkucaja u minutu je mali. Lekove koje pije su: Lodoz od 5 mg. Tritace od 5 mg. Dilacor. Od tih lekova joj se pritisak mnogo smanji, vec mesecima ima smanjen pritisak i po ceo dan joj muka, i samo joj se spava. I cesto ima gusenja. Sta bi od ovih lekova mogla da izbaci ako joj vec toliko smanjuju pritisak? Bila je kod lekara , pozalila se i dr. joj uz ove navedene lekove rekla da pije i Molicor. Zato sam na pocetku i postavila pitanje o razlici. Da li sme da izbaci recimo Lodoz? I da li Dilacor leci anginu pectoris? Znam da neki lekovi smanjuju frekvenciju rada srca, ne znam da li je neki od ovih lekova takav jer ona ima malo broj otkucaja srca, i nepravilnosti u radu srca tj. aritmiju. Nekako sve se isuvise nakupilo, inace nije gojazna osoba.

Molim vas za strucan odgovor, zaista mi je jako bitno jer nikako da joj lekari pogode terapiju. Verovatno starija osoba pa ne mare toliko. Inace ima 70 godina. Unapred zahvalna!
 
Моликор спада у вазодилататоре и користи се у терапији стабилне ангине пекторис.
Дилакор спада у гликозиде дигиталиса и побољшава срчану функцију са малим ризиком од поремећаја ритма.
 
Ако кардиолог после прегледа и увида у здравствено стање сматра да је та комбинација лекова делотворна могу се користити. Наравно, треба после извесног времена упоредити користи од нежељених дејстава. Можда комбинација неких других лекова са различитим начином деловања покаже добре резултате.
 

Back
Top