Nemacki ovcar

Evo još jedne slike. Ne deluje mi da je star 10 meseci..:(
poGQQrDlj
GQQrDl.jpg
 
Hvala...:hvala: U svakom slučaju..Ipak mislim da je štedeo na hrani ili je bila hrana nekvalitetna.Viđao sam bucmaste pse i bolje uhranjene.Sada ga kvalitetnije hranim pa ću videti za koji mesec kako će se pokazati :kuvar5:
 
Zdravo, nov sam na forumu pa ne znam kako bas sve funkcionise, ali pohvatacu ????.
Nego, imam NO 10 mjeseci star, skoro 11 (1.1 rodjen) i cim sam ga nabavio imao sam pripremljen boks i sve sto mi je trebalo. Uzeo sam ga jer studiram u drugom gradu i zivim sam u kuci pa da imam sa nekim da se druzim :D. E, moj problem je sto prvu godinu na faksu sam imao super raspored, uglavnom je sve prije podne bilo pa sam dolazio kuci i prije podne nekad. A sad u drugoj godini raspored mi je katastrofa i imam vise predmeta pa mi je raspored bas gust. I zbog toga nalazim malo vremena sa njim da se setam ili da se igramo, ali vikendom sam sigurno sa njim 3 4 sata konstantnog bacanja loptice, prevlacenja i sta ne..pa me interesuje koliko je njima potrebno vjezbe i setnji, cak sam mu i ugradio sajlu dok mene nema da se proseta(i o tome me zanima sta mislite) ali nikako da ga zakacim tu jer se plasim da ne potrci pa da se zaustavi naglo. Uglavno, ovo sam malo nabacao jer imam dosta pitanja pa bih bas volio kad bi mi mogli pomoci posto me stvarno dusa boli kad znam da necu stici da ga pustim bar sat vremena( pogotovo sad kad je sat vracen, pa se smracava u 5)
 
Zdravo, nov sam na forumu pa ne znam kako bas sve funkcionise, ali pohvatacu ????.
Nego, imam NO 10 mjeseci star, skoro 11 (1.1 rodjen) i cim sam ga nabavio imao sam pripremljen boks i sve sto mi je trebalo. Uzeo sam ga jer studiram u drugom gradu i zivim sam u kuci pa da imam sa nekim da se druzim :D. E, moj problem je sto prvu godinu na faksu sam imao super raspored, uglavnom je sve prije podne bilo pa sam dolazio kuci i prije podne nekad. A sad u drugoj godini raspored mi je katastrofa i imam vise predmeta pa mi je raspored bas gust. I zbog toga nalazim malo vremena sa njim da se setam ili da se igramo, ali vikendom sam sigurno sa njim 3 4 sata konstantnog bacanja loptice, prevlacenja i sta ne..pa me interesuje koliko je njima potrebno vjezbe i setnji, cak sam mu i ugradio sajlu dok mene nema da se proseta(i o tome me zanima sta mislite) ali nikako da ga zakacim tu jer se plasim da ne potrci pa da se zaustavi naglo. Uglavno, ovo sam malo nabacao jer imam dosta pitanja pa bih bas volio kad bi mi mogli pomoci posto me stvarno dusa boli kad znam da necu stici da ga pustim bar sat vremena( pogotovo sad kad je sat vracen, pa se smracava u 5)

Pravo da ti kazem ja bih ti savetovala da psa poklonis nekome ko ce biti s njim svakog dana.. Za druzenje tu i tamo mnogo je pogodnija macka,
tvoj ce pas presvisnuti od tuge. Tako se psi ne drze i ne cuvaju. Mozda ces u trecoj godini studija morati godinu dana u neko inostranstvo pa ces
moci s njim da budes jednom godisnje 5 sati. Ne razumem ovo sa smrkavanjem, ja sa svojim psom idem jedan sat ujutru po mraku i pola sata uvece po mrklom
mraku. Kakve veze sada ima mrak?
Ne bih te razocaravam, ali je zivot tebe i psa jednostavno nemoguc, zato gledaj da pas dodje u neku kucu i porodicu koja ce ipak voditi racuna
o njemu.

- - - - - - - - - -

Ne razumem odgajivace koji prodaju stene momku od 18 godina koji zeli psa da vidja jednom nedeljno jer zeli da kad
kuci dodje ima drustvo. Zato je cela srpska kinologija dno dna.
 
Žao mi je :(

Poslušaj Rayelu i nabavi drugog ljubimca.
Ja sam svog Otela stvarno volela vise i od sebez:)
Znala sam da mu dolazi kraj pa sam uzela stene, zajedno su proveli 6 meseci stene je ucilo od njega ama bas sve
i naravno da volim i ovog Romea, ali je svaki pas ( svejedno da li ista rasa ili sasvim drugacija) nekako " svoj",
sada se samo sa velikom ljubavlju secam Otela jes sve ima svoj kraj pa i zivot psa. Ja zapravo i nisam zelela da moj sledeci
pas bude identican prvom jer je to bzvze, a i ne postoji.
Nisam cak bila ni mnogo potistena kada smo ga uspavali jer nam je i veterinar rekao da ono sto zelimo za sebe ( smrt u starosti,
bez bolova i patnje) trebalo bi da zelimo i za svog psa.
Znam iz svoje okoline ljude koji su drugog dana po smrti svoh psa nabavili drugog jer postoje ljudi ( svuda) koji jednostavno
bez psa ( macke, ajde da i njih ne zaboravimz;)) ne mogu da funkcionisu.

- - - - - - - - - -

Mislim da je u ovakvim situacijama najvaznije da covek sam sebi nema sta da prebacuje u smislu da se nije starao o psu,
drugo je priroda, sudbina.
 
Pozdrav narode, vec duze vreme razmisljamo da kupimo nemackog ovcara, zivimo u stanu, mada imamo dosta vremena za njega, da ga izvodimo, zivimo pored stadiona tako da ce imati i vise nego sto treba prostora.. E sad mene zanima kakav je sa decom...Posto nekad kroz 2, 3 godine planiramo decu, interesuje me da li neko ima tako iskustvo, tu kombinaciju deteta i nemackog ovcara..? Kako podnose putovanja? Hvala unapred na odgovoru! ????
 
Pozdrav,

U potrazi sam za stenetom Nemackog ovcara, pa imam par dilema. Ne znam koliko bi stenci trebali da budu stari da bi se preuzeli, cini mi se da bi trebali makar 2 meseca da imaju. Nasao sam u mojoj blizini stence koji imaju 3.5-4 meseca, pa ne znam jel to okej, malo mi se cini da su mozda suvise stari?
 
Pre kupovine valja proveriti sve papire , a posebno koje su vakcine primili i opste zdravstveno stanje ...

Svakako cu da proverim papire kad odem da pogledam. Samo nisam siguran da li je okej to koliko stenci imaju, a imaju punih 4 meseca. Da necu mozda da imam nekih problema jer imaju toliko, ne razumem se bas mnogo u tu tematiku. Od problema mislim da ce mozda tesko da prihvati promenu prostora i drustva, da ima mozda vec neke lose navike ili slicno. Verujem da je dobra stvar sto je vec malo krupnije stene
 
Pozdrav svima,

Zamolio bih za savet oko NO.

Kupio sam musko stene NO sa 2 meseca starosti i kod mene je vec 7 meseci. Napomenuo bih da mi je ovo prvi rasni pas i imam neke nedoumice.

Izuzetno je inteligentan i upija kao sundjer. Bukvalno nekada nauci novi trik za 5 minuta rada. Pored toga izuzetno je druzeljubiv, deca ga maze kroz ogradu, kada neko nov udje u dvoriste samo prilazi do njega, nema rezanja ili drugih znakova agresije. U setnji prolazi pored drugi kucica bilo da ih vodi vlasnik ili je rec o lutalicama. Kada iz dvorista laju na njega uglavnom je ubrzavao korak, a sada zeli da im pridje i da ih onjusi. Jedino laje na druge kucice kada prolaze pored naseg dvorista.

Medjutim, ono sto me zbunjuje i sto bih zeleo da korigujem kod njega je sto nam se vec 10ak puta u setnji desava da nas napadne copor lutalica, a on u toj situaciji niti rezi, niti laje, niti bezi, niti pokusava da ih ujede, jednostavno samo hoda ka njima. Poslednji put sam morao da branim i sebe i njega od desetak lutalica u coporu, a on je bio bez reakcije. Prosto kao da ne raspoznaje opasnost i izostaje njegova odbrambena reakcija. Ne zelim da ga podstivem da napada lutalice i vlasnicke pse, ali kako da probudim odbrambrni instinkt kod njega, da kada ga napdnu lutalice on pokaze odlucnu reakciju i rastera ih?

Ogroman je kao pojava sa 9 meseci. Seta svaki dan, igra se lopticom, malo grize kobasicu itd...Sve moguce situaciie prolazi svakodnevno. Seta nocu, navikao je na svetla, ide preko nadvoznjaka, upoznao je sumu, zivotinje iz mini zoovrta, uvodim ga u napustene objekte, fabricke krugove gde je velika buka i slicno, cesto ga pustim sa lanca, ne udaljava se vise od 30ak metara...veoma je stabilan i ne pokazuje strah, uglavnom je ravnodusan na sve te situacije...

Da li i kako probuditi odbrambeni nagon?
Da li je dovoljno star ili mu samo treba vremena da bi shvatio da je dovoljno veliki i snazan da se brani?
 
Pozdrav svima,

Zamolio bih za savet oko NO.

Kupio sam musko stene NO sa 2 meseca starosti i kod mene je vec 7 meseci. Napomenuo bih da mi je ovo prvi rasni pas i imam neke nedoumice.

Izuzetno je inteligentan i upija kao sundjer. Bukvalno nekada nauci novi trik za 5 minuta rada. Pored toga izuzetno je druzeljubiv, deca ga maze kroz ogradu, kada neko nov udje u dvoriste samo prilazi do njega, nema rezanja ili drugih znakova agresije. U setnji prolazi pored drugi kucica bilo da ih vodi vlasnik ili je rec o lutalicama. Kada iz dvorista laju na njega uglavnom je ubrzavao korak, a sada zeli da im pridje i da ih onjusi. Jedino laje na druge kucice kada prolaze pored naseg dvorista.

Medjutim, ono sto me zbunjuje i sto bih zeleo da korigujem kod njega je sto nam se vec 10ak puta u setnji desava da nas napadne copor lutalica, a on u toj situaciji niti rezi, niti laje, niti bezi, niti pokusava da ih ujede, jednostavno samo hoda ka njima. Poslednji put sam morao da branim i sebe i njega od desetak lutalica u coporu, a on je bio bez reakcije. Prosto kao da ne raspoznaje opasnost i izostaje njegova odbrambena reakcija. Ne zelim da ga podstivem da napada lutalice i vlasnicke pse, ali kako da probudim odbrambrni instinkt kod njega, da kada ga napdnu lutalice on pokaze odlucnu reakciju i rastera ih?

Ogroman je kao pojava sa 9 meseci. Seta svaki dan, igra se lopticom, malo grize kobasicu itd...Sve moguce situaciie prolazi svakodnevno. Seta nocu, navikao je na svetla, ide preko nadvoznjaka, upoznao je sumu, zivotinje iz mini zoovrta, uvodim ga u napustene objekte, fabricke krugove gde je velika buka i slicno, cesto ga pustim sa lanca, ne udaljava se vise od 30ak metara...veoma je stabilan i ne pokazuje strah, uglavnom je ravnodusan na sve te situacije...

Da li i kako probuditi odbrambeni nagon?
Da li je dovoljno star ili mu samo treba vremena da bi shvatio da je dovoljno veliki i snazan da se brani?
Ne radi mu još alfa instikt.
Ne brini, proradiće tako da ćeš biti začuđen.
 

Back
Top