Nemacki ovcar

Ja ih nikada nisam volela, previše su svoji i ne možeš da uspostaviš neki kontakt sa tuđim psom te rase tako da u principu onaj ko nema svog, ne može da zna kakvi su oni u stvari.

Asocijacija na nemačke ovčare za većinu ljudi su vojska, policija, komande, dresura...

Međutim, on je jedno jako osećajno biće, emotivan pas, inteligentan, požrtvovan i ne obično nežan i pažljiv.

Lako se prilagođava situaciji, brzo uči.


Ja jednog crnog nemačkog ovčara volim više od bilo čega na ovom svetu. Mislim da ovde to i vrapci znaju :lol:
 
Imala sam nemackog ovcara zenku dvanaest godina.....moj utisak je da su to izrazito plemeniti psi,zanimljivo je toliko bila vezana za mene da je mogla da oseti da li sam tuzna ili srecna,kada bih bila bolesna,kada sam 1994 godine dozivela saobracajnu nesrecu ona bi dolazila do vrata moje sobe i satima bi lezala ispred.iako joj to niko od ukucana nije dao do znanja kao da je znala da ne sme da udje unutra.Nemacki ovcari jesu psi za dresuru,a moje iskutvo je takvo da cak i pripadnici njihove vrste koji nisu dresirani strasno su posveceni i odani svom gazdi.
Uginula je pre par meseci,oslepela je i tesko se kretala,mislim da je encu zamniti nijednim drugim psom.
 
Citam ja ovo a moj Vucko me gleda tuzno.Vec ima 3,5 godina a nema zenu(devojke je imao da ne mislite da je ?!cudan!?).Pa ako neko ima zenku nemackog ovcara za njega bilo bi super.Zivela bi u dvoristu 10 ari, uredan box i ostalo, i imala bi drugara Vucka...

ognjenta@ptt.yu
 
Mima11:
Svaki pas u svom zivotu pozeli da bar na pet minuta bude nemacki ovcar-vucjak :grin:
Nemacki ovcar i vucjak su razlicite rase. Mada kod nas ta dva imena najcesce oznacavaju nemackog ovcara....
Koje inace ne volim. Psi bez dovoljno karaktera, odvratno spusteni kukovi, hiper-produkcija dovela do toga da moras da das brdo para da bi imao valjanog psa a ne dzukelu...
Evo chisto da ne bude suvise jednoumlja na ovom topicu:)
 
DeadGame:
Nemacki ovcar i vucjak su razlicite rase. Mada kod nas ta dva imena najcesce oznacavaju nemackog ovcara....
Koje inace ne volim. Psi bez dovoljno karaktera, odvratno spusteni kukovi, hiper-produkcija dovela do toga da moras da das brdo para da bi imao valjanog psa a ne dzukelu...
Evo chisto da ne bude suvise jednoumlja na ovom topicu:)
Samo mi razjasni sta ti znaci ono "bez dovoljno karaktera" i "hiper produkcija".A sto se tice toga da li ih ti volis ili ne volis uopste nije bitno jer je to stvar svakog pojedinca! 8) 8)
 
svaki pas ima svoje prednosti i mane, n o je odlican pas, isto kao sto su odlicni i rotvajleri, bokseri, dobermani i ostali, iskreno meni je omiljeni dogo argentino, samo je mnogo skup cena steneta oko 300 evrica.
 
Meni su oni nekako strani,imam utisak da covek sa njima ne moze da se mazi i igra (osim ako nije vlasnik),i malo mi smeta to sto ih ljudi tako dresiraju da se oni pretvore u masinu.Ovde jedan vucjak kod mene u kraju,kad ga izvedu i on legne na zemlju bukvalno zaboravi da li mu je to naredjeno da uradi ili je sam odlucio da legne i onda se ne pomera dok ga vlasnik ne primeti i ne kaze mu da ustane.Grubo receno psi bez karaktera,napravljeni da sluze coveku.A da ne spominjem da su dosta agresivni i da 90% ljudi koji ih uzmu uopste toga nisu svesni.
 
To je posledica schutzhund-a specijalne vrste dresure i testa karaktera i sposobnosti ove rase.Istrazivao sam ovu vrstu preko interneta i saznao da u nekim zemljama posebno Nemackoj uslov da pas ostavi potomstvo je upravo ovaj test.Na taj nacin kroz generacije putem selekcije radi se na njihovoj inteligenciji, poslusnosti i mentalnoj stabilnosti.Upravo karakteristikama koje po meni treba da krase svakog psa. :).
 
Mnogo zavisi od covekovog karaktera kakav ce pas da bude! Bez obzira sto je to nemacki ovcar ali neverovatno su mazni i privrzeni coveku! To je ipak sluzbena rasa.Mnogi ljudi preko psa ispoljavaju neku svoju skrivenu agresivnost.
 
Pre godinu dana dobila sam stene nemackog ovcara,posto mi je predhodni NO,uz koga sam porasla posle 15 godina uginuo od starosti,vec smo se,naravno, ja i moj Atos,uzasno vezali jedno za drugo, i sve bi ovo bilo divno da ja nisam odlucila da uskoro pocnem da zivim sa svojim deckom i da se stoga, iz kuce preselim u stan!!!
Ja uopste ne znam da li je to moguce i da li nemacki ovcar moze da zivi u stanu a da mu pritom ne ugrozavam njegovo zdravlje i karakter! Ne znam sta da radim,volela bih da cujem komentare ljudi koji imaju neka iskustva.
 
ja sam imala nemackog ovcara mada ja bio stene ziveo je u stanu do 4-5 meseci nije mu nista falilo ali kad sam isla na put roditelji su ga odneli kod prijatelja i tamo je otrovan
tako da nemam iskustva sa odraslim vucijacima ali mislim ako moze mali sto veliki ne bi mogao ali potrazi savet od nekog strucnijeg
 
Ako se pas dovoljno izvodi i istrcava ne bi trebalo da bude bilo kakvih problema. Oni su jako mirni u stanu, uglavnom ne prave haos i sl. Mislim da velicina psa nije toliko bitna (osim ako stan nije garsonjerica) ako su vlasnici spremni da mu posvete paznju oko setnje i raznih aktivnosti.
 
Имала сам "велику" расу у стану ... није било никаквих проблема, јер је пас био редовно шетан и истрчаван. Дакле, како Мачкић каже, у праву је.
 
Nie mi jasno kako moze iko da cuva tsakovog psa u stanu. Ja imam belgijksog ovcara malinoa (veoma slican NO) ima ogroman boks, kucicu u dvoriste od 4 ara. Uy to i svako vece setam ga pored reke 7-8 km minimum. I opet mi se cini da je to malo i da gori od viska energije. Uz to sad u ovom periodu narocito kad se samo strese a dlake oko njega naa sve strane. To mi i u dvoristu smeta. a mogu misliti kako je u stanu.
Ne mislite da ja ne volim zivotinje i da mi sve smeta, ali nije prijatno da se zavalis u fotelju a ono dlake oko tebe>>
 
Pa pazi postoje rase koje mogu u stan i one koje ne mogu. Pritom njihova velicina je najmanji problem. Recimo pticari i masa lovackih pasa tipa bigl, pa i razni terijeri nisu za stan zbog toga sto moraju negde da cunjaju, trce, traze, love itd. Malinoe su mnogo aktivniji psi od nemackih ovcara. Naravno da ce ti se jedan takav popeti na glavu ako ga drzis u stanu i setas tri puta po sat vremena. Mada ne vidim razliku izmedju stana od recimo 80 kvadrata i boxa velicine jedne velike sobe. U oba slucaja ce on zavisiti od toga da li ce ga vlasnik pustiti napolje ili nece.
Shvatas, postoje rase koje su velike ali nisu hiperaktivne, i postoje one koji na prvi pogled izgledaju idealno za stan ali nisu. Pa prve pudle su izuzetno hiperaktivne, i meni nije jasno kako su bas njih uzeli da im sede na jastucetu, kad njima treba bas bas dosta setnje da ne bi bile histerice i lajave.
A to za dlake, pa svako ko se odluci da uzme bilo koju zivotinjicu koja baca dlaku mora da bude spreman na to da tu dlaku i pocisti. Tu je stvar samo u volji.
 

Back
Top