Nemacki ovcar

Ogrlicu mozes da stavis i sa 2 i po meseca slobodno, ja jesam onu kao lanac, kada ga vodim u setnju onda stavljam onu mekanu. Sve sto te zanima pitaj, pomoci cu koliko znam. Vidis da je tema zamrla tako da ne ocekuj previse komentara. Ako mozes da postavis sliku slobodno ;)

Mog su Vuleta napale neke gljivice pa se borim sa time, opada mu dlaka, ima neke terapije medjutim uzet mu je bris pa cekamo rezultate sledece nedelje. Problemi kao sa decom :zcepanje:
 
10 leta mlad :cool:

_U3A5507_2kw.jpg
 
Od pre nekoliko dana primetio sam da mi pas, nemački ovčar, star 3,5 god. šepa
i izbegava da se oslanja na prednju levu nogu !
Da li je neko od vas imao iskustva sa svojim psom oko istog problema,
šta može biti i kako rešiti problem ?
Negde sam pročitao da je to česta pojava kod mladih pasa krupnih rasa,
usled naglog rasta. Tetive, zglobovi...nem. pojma.
Ali, ovaj moj nije štene, već mlađi odrastao pas !
Inače, kreće se, laje, čuva, trči...Ali, se vidi da se zanosi u hodu i izbegava
oslanjanje na tu nogu.
 
Odvedi ga na snimanje laktova i kukova, NO su skloni displaziji i jednog i drugog. Takođe, ponekad je indikovana i operacija krajnika, jedan moj kolega je tako izlečio svog psa od hroničnog artrita. I bitni faktori su ishrana (previše proteina, verovao ili ne, ume to da uradi) i način života (tipa previše stepenica u toku dana...).
 
Od pre nekoliko dana primetio sam da mi pas, nemački ovčar, star 3,5 god. šepa
i izbegava da se oslanja na prednju levu nogu !
Da li je neko od vas imao iskustva sa svojim psom oko istog problema,
šta može biti i kako rešiti problem ?
Negde sam pročitao da je to česta pojava kod mladih pasa krupnih rasa,
usled naglog rasta. Tetive, zglobovi...nem. pojma.
Ali, ovaj moj nije štene, već mlađi odrastao pas !
Inače, kreće se, laje, čuva, trči...Ali, se vidi da se zanosi u hodu i izbegava
oslanjanje na tu nogu.
Ja sam sa svojim pokojnim psom imala taj problem i dugo je ( kod mene) trajalo dok nisam shvatila u kom
grmu lezi zec ( ne mora da znaci da je i kod tvog psa ista prica) Pas je lizao shapu ( uglavnom nocu kad nisam imala pojma sta radi)
i to tako da su se i rane pojavljivale. Zasto je to radio ne znam, cenim da ga je svrbela iz nekih razloga, ali kada sam to shvatila
obavezno sam mu nocu stavljala neku cipelicu na tu shapu, a kad je bas bilo gadno ( rane) stavljala sam i neku kortizonsku mast.
Proveri prvo sa shapom, golicaj ga malo po shapi, ako mu je to neprijatno mozda ima s tim veze.
Inace srecem pse ( uglavnom labradore i zlatne retrivere, ovih nemackih ovcara po Nemackoj vise i nema) i vlasnici se zale da hramlju,
a veterinari ne znaju zasto, ali to nekako dodje i prodje samo od sebe.
 
Pozdrav svima. Od pre nekih mesec dana imamo stene nemackog ovcara. Zenkica je i mnogo je blesava, okacicu slike cim budem stigao. Tek pre neki dan smo krenuli u setnje krace po kraju, jer do sada nisamo izlazili, cekajuci revakcinu i da prodje jos 15 dana od kada ju je primila.
Sada stizemo do pitanja. U setnji, ona se jako plasi druih pasa. Sto je jos smesnije, sretali smo uglavnom neke pudle, pekinezere itd, a ona koja je vec sada maltene veca od njih se ukopa, zacvili, i ako krenu ka njoj, prevrce se na bok da pokaze pokornost i bas vidim da se uplasila. Da li je zaista toliko mala, jer gledao sam relativno mlade pse kako skacu i hoce da se igraju sa drugim psima, ili je po prirodi jedna mala kukavica :)
 
Pozdrav svima. Od pre nekih mesec dana imamo stene nemackog ovcara. Zenkica je i mnogo je blesava, okacicu slike cim budem stigao. Tek pre neki dan smo krenuli u setnje krace po kraju, jer do sada nisamo izlazili, cekajuci revakcinu i da prodje jos 15 dana od kada ju je primila.
Sada stizemo do pitanja. U setnji, ona se jako plasi druih pasa. Sto je jos smesnije, sretali smo uglavnom neke pudle, pekinezere itd, a ona koja je vec sada maltene veca od njih se ukopa, zacvili, i ako krenu ka njoj, prevrce se na bok da pokaze pokornost i bas vidim da se uplasila. Da li je zaista toliko mala, jer gledao sam relativno mlade pse kako skacu i hoce da se igraju sa drugim psima, ili je po prirodi jedna mala kukavica :)

To je cudno jer su stenci beskrajno radoznali, ne znaju za strah. Ne, to i takvo ponasanje nije OK, nije tu ni kukavicluk po sredi, ti si glavni krivac:D
Izvodi je cesce, pustaj je medju te zveri ( maltezere, pekinereze, ali i velike pse), ona mora sama da nauci i da razume ( bez ikakve tvoje asistencije)
sta ce i kako ce.

- - - - - - - - - -

Pozdrav i od nas za ostale ''matorce'' :D
Pogledajte prilog 501058

Lep je ko upisan:heart:

- - - - - - - - - -

posle visegodisnjeg zaborava na ovu temu i forum, pozdrav za nove i stare forumase od nas!
Pogledajte prilog 499502
Koja pametna glava, koji pogled:worth:
NO je zaista simbol psa, iako ga ja licno za sebe ne bih zelela, ali ja i moje zelje sa lepotom jednog NO nemamo veze.
 
Pozdrav ljudi! Imam psa Nem.ov. kupio sam ga u jednoj lokalnoj uzgajivčnici bez papira.Imam sumnju oko starosti pomenuotog.Iako je prodavac tvrdio da je psa star 10 meseci ipak mislim da mi ne deluje tako.Vitak je ,fino izgleda ali mi se čini da mi je nekako mršav.Voleo bi čuti od iskusnijih vlasnika ove rase da kažu koju reč o tome .Bojim se da je pas zaostao u razvoju pa bi voleo savet šta učini i kako ga hraniti ondosno da li je potrebno dodavati vitamine ili bilo šta kako bi moj pas bio u nekom proseku.Možda je neadekvatno hranjen..?? Bilo bi mi od velike pomoći da pročitam nešto o tome
 

Back
Top