Nemacki ovcar

1Belisima-Bella2.jpg
[/IMG]
 
U ime prijatelja stavljam:Zbog nemogucnosti o daljoj brizi njegovih NO,zbog iznenadne bolesti,bice na poklon stenad a i NO od 4 i 6 meseci,ali samo u dobre porodice i u prave ruke,svi imaju pedigre i to odlican.Znaci najbitnije je da stenci budu u dobrim rukama,kod nekoga ko ce ih paziti i voleti.
 
U ime prijatelja stavljam:Zbog nemogucnosti o daljoj brizi njegovih NO,zbog iznenadne bolesti,bice na poklon stenad a i NO od 4 i 6 meseci,ali samo u dobre porodice i u prave ruke,svi imaju pedigre i to odlican.Znaci najbitnije je da stenci budu u dobrim rukama,kod nekoga ko ce ih paziti i voleti.

Ako se nalaziš u Beogradu slobodno mi se javi na mejl pošto sam zainteresovan da za curu sa gornje slike nadjemo drugaricu ili dečka.
 
U ime prijatelja stavljam:Zbog nemogucnosti o daljoj brizi njegovih NO,zbog iznenadne bolesti,bice na poklon stenad a i NO od 4 i 6 meseci,ali samo u dobre porodice i u prave ruke,svi imaju pedigre i to odlican.Znaci najbitnije je da stenci budu u dobrim rukama,kod nekoga ko ce ih paziti i voleti.
Zelim ja stene, ali zenku.
Kao sto ste mogli primetiti moja Rita je uginula proletos i jos uvek nismo skupili hrabrosti da uzmemo novog. Planirala sam da to bude sledece godine, na prolece, ali ako bi mogli da dobijemo na poklon ranije, sto da ne.
 
Obidjoh veceras sve forume ali ovakav problem izgleda da niko nema:(.Nasa Rea (nem.ovcar) ima za pet dana puna 3 mes i desno uvo podignuto a levo skroz klempavo.Sad je tako simpaticna ali je prava steta da ostane takva jer je vrhunskog porekla i vrlo napredno stene.Plasim se da takva nemirna,brljiva,non-stop skace na ogradu i udara se,nije povredila koren uha,nekako je mekano u odnosu ne desno,koje je u korenu cvrsto.Ima li pomoci i sanse da se to ispravi?:confused:
 
A znas li sta ako se ni tada ne uspravi?Danas je dolazio jedan prijatelj i sav odusevljen rekao kao oni imaju vucjaka od 12 god sa jednim klempavim uvom i kako je meden.I tu me nacisto bacio u depresiju;mislio sam da ne postoji klempavi nemacki ovcar.:confused:
 
Pa u principu nista. Bice normalan pas samo sto neces moci da ga vodis na izlozbu, eto to mu je jedina mana:) Ali nemoj da se brines, moze cak da mu se desi da mu se to uvo uspravi a drugo padne pa se posle ponovo uspravi... Do cetvrtog a u nekim slucajevima i petog meseca-samo opusteno:-)
 
Ljudi ja licno nevolim Nemackog Ovcara , nije da ga nevolim ali to je rasa koja je bila popularna jedno vreme i hirovi nekih odgaivaca su doveli do toga da psa ima onako strme sapi , sto pre nekog vremena nije bilo ( neznam tacno kad ) i N.O su imali ravna ledja kao i svi ostali psi !

I nije ni cudo sto je svaki drugi vucjak rahitican ili displazican !
I ovo vam pricam cinjenice , nisu price rekla kazala !
I nemojte da se uvredite .


I N.O je pas koji ce komande izvrsavati bez pitanja , ali ce ih raditi zato sto misli da mora a Malinoa , labrador , zlatni retriver ,.. ce vezbe izvoditi sa zadovoljstvom i zato sto voli da ih radi !


Opet to su moja iskuistva (mozda neko ima drugacija) sa ovom rasom , i iskustva jos par ljudi sa kojim sam u kontaktu iz kinologije , a bave se dresurom pasa !
 
Niko se ovde ne vredja, svako ima pravo na svoje misljenjee. Ti kao da si studirao psihologiju pasa, svake rase ponaosob pa znas kako svi oni razmisljaju:-) I veoma gresis u tome sto kazes da nemacki ovcar ne uziva u radu. Pa on je inteligentniji od pasa koje si naveo i razume sta treba da radi i zasto radi a ne radi nesto samo zato sto je naucen. Ali ok, misljenja se razlikuju:-)
 
Mi smo se za stene NO odlucili posle vise od godinu dana raspitivanja i citanja literature i foruma.NO je ono sto ocekujemo od dvorisnog psa (mada ce Rea izgleda koristiti privilegiju garsonjere do proleca).A to sto smo uzeli zenku je na ubedjivanje prijatelja koji je imao odgajivacnicu snaucera.Stvar je ukusa kome se koja rasa svidja (meni se licno svidja izgled vucjaka sa spustenom linijom ledja) a to da su glupi i ne kapiraju svrhu obuke...za to nisam znao...covek se uci dok je ziv:shock:
Danas je Rea primila revakcinu i veterinar nam je savetovao da dupliramo kafortan i ubacimo "zivo" meso sa kostima zbog klempavog uva i x-nogu.A kalcijum koji joj dajemo zadnjih mesec dana da izbacimo:confused:.Videcemo ima li efekta.
drugo sto sam hteo da vas pitam je:kad ce,zaboga prestati da nas grize i cepa rukave,nogavice i patike:??Dok je bila mala bilo je simpaticno ali sada vec pocinje njena ljubav da nas boli.Da li da pocnemo blago ubedjivanje ponekom cuskom ili ce vec ukapirati kako odrasta da na rukama nemamo krzno da ublazi njene ocnjake a i glupo bi izgledalo da ja nju ujedem da shvati da me ugriz boli.Znam da smo je uzeli prerano iz legla (31 dan) i da bi sve to naucila od majke ali jbg ovaj iz odgajivacnice nije hteo da nam je cuva mesec dana.
 
Ne bi to naucila od majke:-) Stenci grizu pa to ti je. Mislim da nema potrebe za cuskom osim ako nije izuzetno tvrdoglava. Nekoliko puta kad krene da grize vikni glasno FUJ, ostrim tonom, da ne bude ono fuuuuuuuj:-) I kad se zbuni i stane ti je pohvali. I tako svaki put kad krene da grize ili radi bilo sta drugo zabranjeno. Pametni su i ne trebaju im cuske. Uglavnom:-)
 
Danas je Rea primila revakcinu i veterinar nam je savetovao da dupliramo kafortan i ubacimo "zivo" meso sa kostima zbog klempavog uva i x-nogu.A kalcijum koji joj dajemo zadnjih mesec dana da izbacimo:confused:.Videcemo ima li efekta.
.Znam da smo je uzeli prerano iz legla (31 dan) i da bi sve to naucila od majke ali jbg ovaj iz odgajivacnice nije hteo da nam je cuva mesec dana.[/QUOTE]

Ambra (levo) je dosla kod mene sa 20dana (pocelo je bombardovanje'99 i odgajivac je hteo posto poto da se otarasi celog legla),hranjena je sa sirom,jajima,mlevenim orasima,bademima i lesnicima,medom,ribom i mlevenom puppy suvom hranom,sa 35 dana je imala uspravne usi kao strela i cvrste ravne noge,od dodataka ( vitamina) dobijala je ad kapi u klopu,kalcijum tablete za ljude i riblje ulje u crvenim zrncima.
s druge strane Lola (desno) je dosla sa 4 meseca,savrsen pedigre ali je nisu pravilno hranili i imala je skroz klempave usi,priljubljene uz glavu,pravilnom ishranom smo uspeli da joj dignemo savrseno desno uvo alli je levo ostalo krivo,imala je dve operacije uveta i sad izgleda ovako (malo vuce na levo) i veterinar je rekao da bi joj treca operacija skroz ispravila usi ali nismo je vise vodili jer je ona nas ljubimac i nije nam potrebno da bude savrsena,kao za izlozbu,ali iz mog iskustva najbolje se dizu usi do petog meseca sve posle je klimavo...
 
Ti kao da si studirao psihologiju pasa, svake rase ponaosob pa znas kako svi oni razmisljaju:-) Pa on je inteligentniji od pasa koje si naveo i razume sta treba da radi i zasto radi a ne radi nesto samo zato sto je naucen.


Nisam studirao psihologiju pasa , ali sam upoznao mnoge dresere koji su rekli da N.O radi sve zadatke bez greske , i zato ih vecina drzi .
Ali su takodje rekli da oni te zadatke rade zato sto moraju , za razliku od pasa koje sam ja naveo , i jos mnogih drugih .


Ni u jednom trenutku nisam rekao da je N.O glup ili nesto tako , cak kazem da je pametan ali kad dresiras 5 N.O i 5 Labradora ili Kolija ili neznam ni ja koga , uvidis razliku izmedju tih pasa !
Ja licno nikad nisam dresirao nekog N.O niti sam se praxovao na njima , ali sam dosta u kontaktu sa tim psima i nisam bas zadovoljan .
Jednostavno mislim da su to psi bez karaktera !
Koji ce da poslusaju coveka sta god da ima kaze .
Ali su pritom jako pametni !
I brzo ce da ukapiraju sta treba da rade !

Noramlno , iskustva i misljenja se razlikuju .
I ovaj forum zato i sluzi da svako iskaze svoje misljenje !
 

Back
Top