Nemacki ovcar

Pozdrav svima, zovem se Aleksandar, iz Sapca sam.
Pre 1,5 mesec sam postao ponovo vlasnik jednog predivnog muzjaka NO koji je sada vec 5,5 meseci star. Kazem ponovo jer je prva zenka koju sam imao umrla od trovanja nekakvim sredstvom koje su bacile komsije budale :confused:. Muzjak kojeg sam kasnije kupio je poziveo u svoj udobnosti i komforu boksa radjenog sa izolacijom i po standardima i u dvoristu, uz setnje i istrcavanje, dobrih 14 godina:razz:. Na zalost, morali smo ga (moja snaha-veterinar po profesiji i ja) uspavati jer vec je bio prestar i sa previse slabim vidom.:cry:
Sada je novi chlan porodice tu, moj Maks:smile::grin:;), koji mi je vec ogromno zadovoljstvo i odmor kada dodjem sa posla.
Nov sam na forumu i nadam se da cemo imati dosta iskustava da razmenimo.
P.S. jeste off topic ali ajde ...posto sam lekar, ako imate neko pitanje iz humane medicine , rado cu pomoci posebno ORL.
 
Pozdrav svima! Nov sam na forumu...video sam da postoji i ova tema pa sam se zato i registrovao. I ja imam nemackog ovcara i bas sam ponosan na njega, iako postoje i druge rase za koje mislim da su odlicne ipak se slazem da je "san svakog psa da bude nemacki ovcar" :).
Moj drugar ima 11 godina i smatram da to nije neka preterana starost jer je on stvarno vitalan i izgleda kao da ima jos uvek 5-6 godina. Medjutim pre dve nedelje se odjednom pojavio problem sa zadnjim nogama :(. Nije stabilan i slabo se oslanja na njih. Bio nam je veterinar i rekao je da je to "staracka paraliza" i da mozemo da pokusamo "terapiju" sa AD kapima. Takodje je rekao da sem tog problema izgleda dobro i ocuvano i pitao je da li smo sigurni da ima 11 godina posto izgleda da je mladji. I tako da se sad lecimo AD kapima ali ne znam koliko ce to da pomogne. Moze li mi neko reci da li zna nesto o ovom problemu i da li je moguce i kako da ga resimo posto mi ovi nasi veterinari ne deluju previse zainteresovano...?:sad:
 
Moguce da ima displaziju kukova. U principu ako je to problem je neresiv, moze se samo ublaziti. Ukoliko zelis da ti preporucim dobrog veterinara koji ce se sigurno pobrinuti za psa najbolje moguce, pisi na pp.I postavi slicicu "frajera":-)
 
Pozdrav svima! Nov sam na forumu...video sam da postoji i ova tema pa sam se zato i registrovao. I ja imam nemackog ovcara i bas sam ponosan na njega, iako postoje i druge rase za koje mislim da su odlicne ipak se slazem da je "san svakog psa da bude nemacki ovcar" :).
Moj drugar ima 11 godina i smatram da to nije neka preterana starost jer je on stvarno vitalan i izgleda kao da ima jos uvek 5-6 godina. Medjutim pre dve nedelje se odjednom pojavio problem sa zadnjim nogama :(. Nije stabilan i slabo se oslanja na njih. Bio nam je veterinar i rekao je da je to "staracka paraliza" i da mozemo da pokusamo "terapiju" sa AD kapima. Takodje je rekao da sem tog problema izgleda dobro i ocuvano i pitao je da li smo sigurni da ima 11 godina posto izgleda da je mladji. I tako da se sad lecimo AD kapima ali ne znam koliko ce to da pomogne. Moze li mi neko reci da li zna nesto o ovom problemu i da li je moguce i kako da ga resimo posto mi ovi nasi veterinari ne deluju previse zainteresovano...?:sad:

taj problem imaju svi nemacki ovcari i nema veze sa displazijom kukova. nemacki ovcar ima cudno uglovane zadnje noge. vremenom,kako se pas krece,ostecuje hrskavicu i kuca postepeno prestaje da se krece. To im je rasna karakteristika.
Tim kapima ces samo ublaziti problem,ali ga neces resiti.
ja sam imala NO 14 god i morali smo da ga uspavamo jer vise uopste nije mogao da se osloni na zadnje sape.
 
Za ovaj problem sam cula mnogo puta. Izgleda da im je to jedina mana. Na srecu, moja kuca je bila na nogama do poslednjeg dana, a imala je 13 godina.
Ja volim sve pse, ali NO mi je posebna ljubav.
 
Da, i ja sam malo gledao po netu i video da im je to urodjena mana, mada ne bi trebalo da se javlja kod onih sa "dobrim" poreklom ako sam dobro razumeo. Od kuce mi javljaju da je mom kuci bolje i da vec juri macke po dvoristu...e sad koliko je to zaista tako videcu kad se licno uverim. Ne verujem da su AD kapi tako brzo i toliko pomogle, mozda je to samo privremeno...
PS: slike ce biti uskoro :)
A do tada jedna slika malog steneta koje sam usput video na netu, nadam se da nije sa ovog foruma. :)
 

Prilozi

  • 73874_238249937_stene_2.jpg
    73874_238249937_stene_2.jpg
    72,2 KB · Pregleda: 51
Da, i ja sam malo gledao po netu i video da im je to urodjena mana, mada ne bi trebalo da se javlja kod onih sa "dobrim" poreklom ako sam dobro razumeo. Od kuce mi javljaju da je mom kuci bolje i da vec juri macke po dvoristu...e sad koliko je to zaista tako videcu kad se licno uverim. Ne verujem da su AD kapi tako brzo i toliko pomogle, mozda je to samo privremeno...
PS: slike ce biti uskoro :)
A do tada jedna slika malog steneta koje sam usput video na netu, nadam se da nije sa ovog foruma. :)

Lose si razumeo,kod svih NO se javlja taj problem bili oni odlicnog ili solidnog porekla.
Znaci ne radi se o displaziji kukova,to je vise kao staracka reuma.

Probaj da mu dajes sto vise vitamina,recimo Vitoligam to je odlicna koktel inekcija i imaju je veterinari.
 
Nov sam na forumu i takodje sam ponosni vlasnik jedne prelepe kuje koja je stara osam meseci.Takodje sam imao nemačkog ovčara koji je uspavan nazalost u petnestoj godini života jer su mu zadnje noge propale(nije mogao da stoji na njima) ali to je klasičan problem za n.o.Zadnje noge su im problem dok su mali i kada ostare,toliko za sada i puno pozdrava za sve ljubitelje ove prelepe rase.
 
Nov sam na forumu i takodje sam ponosni vlasnik jedne prelepe kuje koja je stara osam meseci.Takodje sam imao nemačkog ovčara koji je uspavan nazalost u petnestoj godini života jer su mu zadnje noge propale(nije mogao da stoji na njima) ali to je klasičan problem za n.o.Zadnje noge su im problem dok su mali i kada ostare,toliko za sada i puno pozdrava za sve ljubitelje ove prelepe rase.

Molim te budi ljubazan pa stavi sliku tvoje kuce, da je i mi upoznamo.
 

Back
Top