virtualna masina

ja nisam ekspert,mogu laicki da ti kazem sta je;)
mi smo ga koristili virtualnu masinu na macu- instalirali windows da bi mogli da igramo igrice za pc. mozes da instaliras i ubuntu,linux,sta god hoces a da ne remeti tvoj operativni sistem. program se dize potpuno nezavisno od napr leoparda.
kad zavrsis to sa cim si hteo,restartujes komp i vrati ti se tvoj operativni sistem.
 
Virtualna masina je program koji se ponasa kao virtualni racunar. Kada instaliras taj program, onda mozes da napravis virtualne masine koje ce da pokrecu operativne sisteme koje god hoces. Recimo, ako imas linux ili mac, mozes da snimis virtualnu masinu i na njoj da snimis windows kako bi mogao da koristis windows programe.

virtualbox.jpg


Na ovoj slici mogu da se vide dve virtualne masine. Na jednoj je snimljen windows xp, a na drugoj linux ubuntu.

P.S: Evo jos jedna slika
s629.jpg
 
Poslednja izmena:
Aj da ne pravim novu temu,imam win xp i 7-icu,a pod xp-om na virtuelnoj masini Kubuntu 9.10,e sad problem je u tome sto i pored 512 slobodnog rama koji sam dodelio virtualnoj masini tj. kubuntu i procesoru od 2Ghz dual,meni Kubuntu radi usporeno,znaci sam boot i rad na njemu,skoro pa kao da ga pokrecem sa cd-a i radim tako.Sveze instaliran nema nikakvih dodatnih programa,znam da linux pre svega nema neku veliku zahtevnost al ovo radi ko na 486.

i da koristio sam microsoft virtual pc 2007,mozda ima neki bolji?

U cemu je fora....:dontunderstand:
 
Poslednja izmena:

Stefane prosto receno virtual pc,machine,nazovi ga kako hoces je program koji instaliras,dodelis mu neki prostor na hard disku,koji ce ti koristiti OS koji instaliras u njega. Kad pokrenes program otvori ti se prozorcic koji podseca na black screen kao kad palis komp. Lepo u tom prozoru pokrenes instaliranje nekog operativnog sistema,standardno sve,kad zavrsi imas lepo nov OS u tom prozoru,sve sto uradis na njemu ne odrazava ti se na postojeci OS pod kojim pokreces vir.masinu. Pogledaj klip sve ce ti biti jasno,mana VM-e je ta sto koristi resurse operativnog sistema koji je u njoj (ram,cpu) + zauzimaju ti se naravno i resursi na kome je VM pokrenut.I mislim da u virtual pc-u 2007 ne mozes instalirati 64 bitne op.sisteme al moze biti pokrenuta na 64bitnom sistemu
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Virtual_PC#Linux_guests
fora je da ne podržava dobro ubuntu guest
its not a bug its a feature...

........instalirati 64 bitne op.sisteme al moze biti pokrenuta na 64bitnom sistemu.....
može u stvari pomoću vmware plejera ili virtualboxa
da se na 32 bitnom hostu pokrene 64 bitni guest
pod uslovom da sam procesor poseduje intel vt-x ili amdov amd-v tehnologiju
:)

:super:
 
dujkenujkeme može u stvari pomoću vmware plejera ili virtualboxa da se na 32 bitnom hostu pokrene 64 bitni guest pod uslovom da sam procesor poseduje intel vt-x ili amdov amd-v tehnologiju :) :super:[/QUOTE:
na koi fazon pokrenuti 64quest na 32?to jos nisam uspeo a inace koristim wmware,kad god pokusam da instal.os64 bit.verziju nece?
 
QX9770 podržava po tabeli

maximus bi morao da ima to negde :think:
nagde potraži tamo u support.assus.com ako mora update biosa ili tako nešto ?

za neku drugu sam gledao ,za asus , u biosu se
naziva opcija
Kod:
Vanderpool Technology [Enabled]
 

Prilozi

  • snapshot2wanderpool.png
    snapshot2wanderpool.png
    56,6 KB · Pregleda: 17
Па то је део меморије који ће тај "гостујући" систем да користи за своје потребе и знам да је за XP то довољно, за старије системе може и мање, али Vista и 7-ца рецимо минимум 512. И још зависи да ли инсталираш више тих гостујућих система или само један.
 
Mene zanima ova stvar,posto vecinu hack programcica antivirusi detektuju kao viruse,trojance,da li bi igranje sa njima u virtuelnoj masini(u slucaju da je neki programcic stvarno virus koji ce mi upropastiti komp,kliknem na njega i obrise mi boot file ili tako nesto) moj host bio zasticen ili bi opet antivirus na hostu detektovao "viruse" i onemogucavao pokretanje. Ima li neko neka iskustva sa tim...
 
Ljudi pomagajte igram poker preko interneta i treba mi pomoc.Pokusao sam da se ulogujem u jednu sobu za poker sa dva igraca tj. napravio sam dva account i pokusao sam sa ta dva naloga da se ulogujem u jednu sobu za igranje, medjutim to mi nije dozvolio jer kaze da su nam iste ip adrese.Probao sam sa jednim igracem da udjem preko mozile i da se ulogujem a sa drugim preko opere medjutim ni tako mi nedozvoljava.Uzimao sam od drugara lap-tom i umrezio sam ga samojim racunaro i jedino mi tako dozvoljava da se ulogujem sa dva igraca u jednu sobu udjem za igranje.Posto mi je vise glupo da mu trazim lap-top hteo bi da vas pitam nesto?

Kako mogu da udjem u jednu sobu za igranje sa dva naloga a da mi pritom nekaze da imamo iste ip adrese?
Moze li to preko virtualne masine ili kako vec ljudi pomagajte pare su upitanju:D

Ako neko zna nek ostavi neki komentar sta da radim,
Hvlaaaaaa
 
Ljudi pomagajte igram poker preko interneta i treba mi pomoc.Pokusao sam da se ulogujem u jednu sobu za poker sa dva igraca tj. napravio sam dva account i pokusao sam sa ta dva naloga da se ulogujem u jednu sobu za igranje, medjutim to mi nije dozvolio jer kaze da su nam iste ip adrese.Probao sam sa jednim igracem da udjem preko mozile i da se ulogujem a sa drugim preko opere medjutim ni tako mi nedozvoljava.Uzimao sam od drugara lap-tom i umrezio sam ga samojim racunaro i jedino mi tako dozvoljava da se ulogujem sa dva igraca u jednu sobu udjem za igranje.Posto mi je vise glupo da mu trazim lap-top hteo bi da vas pitam nesto?

Kako mogu da udjem u jednu sobu za igranje sa dva naloga a da mi pritom nekaze da imamo iste ip adrese?
Moze li to preko virtualne masine ili kako vec ljudi pomagajte pare su upitanju:D

Ako neko zna nek ostavi neki komentar sta da radim,
Hvlaaaaaa

Po nekoj logici, ne bi trebalo moci ni kad umrezis svoj komp. sa drugarovim lap top-om.. I dalje imate istu IP..ili se varam...?
 
i ja mislim tako, mada mozda moze zbog razlicite mac adrese. nisam siguran.

Nosim iskustvo iz igraonice :D Sjecam se kaka je izasao WoW pa smo svi odjednom htjeli da se registrujemo na neki server, a on nije dozvoljavao vise registracija odjednom :D Ili kad neko napravi njesra na nekom serveru (CoD, WoW..), dobije IP ban, pa cijela igraona ne moze igrati :D :D

Ostajem pri svome misljenju :mrgreen:
 

Back
Top