Da li je moguce nekako otkloniti oziljke od velikih boginja?

Imam veliki problem, treba da idem na koncert a dobila sam velike boginje. Ako odem velike su sanse da mi ostanu oziljci. Da li mogu kasnije nekako da ih se resim?
oziljci kod boginja se dobijaju ako ceses promene i skidas kraste pre vremena, jer delovi zadiru u derm, nisu samo povrsinske, epidermalne, tako da svaka trauma u dermu ostavlja oziljak..ali i to je mala cena u odnosu na upalu pluca ili slicno..:think:
ionako tek krece sezona koncerata:per:
 
Savetovanje da se boginje "odleze" kuci nije da ti ne bi ostali oziljci vec da se bolest ne bi iskomplikovala na drugi, mnogo tezi nacin.

znam znam, ali meni ce tamo ionako od guzve biti mnogooooo oziljaka, a ja taj koncert cekam od kada znam za sebe kao neku malo odrasliju i svesniju osobu
isto znam da mogu da se izdesavaju svakakve komplikacije unutra
zanimalo me da li moze nekim laserima i slicno da se srede one na licu ali izgleda da ne

hvala svima u svakom slucaju :)

:sad2:
 
znam znam, ali meni ce tamo ionako od guzve biti mnogooooo oziljaka, a ja taj koncert cekam od kada znam za sebe kao neku malo odrasliju i svesniju osobu
isto znam da mogu da se izdesavaju svakakve komplikacije unutra
zanimalo me da li moze nekim laserima i slicno da se srede one na licu ali izgleda da ne

hvala svima u svakom slucaju :)

:sad2:
pa ako hoces da ti rade dermoabraziju...:confused:
kajaces se jednog dana..:(
 
Pa prvo i osnovno nemoj da cesas kraste, tako ces da smanjis mogucnost nastanka oziljaka !!!
Ako ti oziljci ipak ostanu, postoje metode za njihovo uklanjanje ili bar ublazavanje.
Ali ako odes na koncert, oziljci ce ti biti najmanji problem.

ne diram ih...samo sam one ispod kose sve iskidala ;)
inace sam sve bolje i bolje osim sto covek moze da se uplasi kad me vidi :sad2:
 
Ako postujes naloge lekara, nikakve.
Medjutim, kasnije u toku zivota, i to vazi za sve ljude koji su prelezali ovcje boginje, moze se desiti ponovna reaktivacija virusa koji posle prelezane bolesti zauvek ostaje pritajen u nasem organizmu. Tada se javlja oblik bolesti koji se zove Herpes Zoster i ima drugacije i teze manifestaicije nego obicne boginje. Ali ta pojava je retka i obicno oboljevaju ljudi koji imaju oslabljen imunitet.
O toj bolesti se mozes, ako zelis, malo vise obavestiti na netu, samo iskucaj : herpes zoster.
 
Ako postujes naloge lekara, nikakve.
Medjutim, kasnije u toku zivota, i to vazi za sve ljude koji su prelezali ovcje boginje, moze se desiti ponovna reaktivacija virusa koji posle prelezane bolesti zauvek ostaje pritajen u nasem organizmu. Tada se javlja oblik bolesti koji se zove Herpes Zoster i ima drugacije i teze manifestaicije nego obicne boginje. Ali ta pojava je retka i obicno oboljevaju ljudi koji imaju oslabljen imunitet.
O toj bolesti se mozes, ako zelis, malo vise obavestiti na netu, samo iskucaj : herpes zoster.

juuupi
znaci mogu da idem (samo da smislim sta da radim s ovima na licu :( )
inace imunitet mi je ok, pre sam bila sa zarazenom osobom pa nisam dobila boginje
ali sada maler pred koncert :neutral:
 
da li su mi aktivne ako sam ih dobila u petak a koncert je nedelju dana kasnije u subotu??
pomagaj please
evo vec mi otpale velika vecina sa lica samo na celu jos stoje (stavicu neku maramu na njih)
Nije stvar u krastama vec u virusu koji se nalazi u tvom telu i koji je sroljao tvoj imunitet.
Ne ocekuj od nas da ti kazemo da mozes da ides na koncert :rtfm: jer ne mozes.
Ako odes, ides na svoju odgovornost potpuno svesna sta moze da ti se desi.
Pa ti sada vidi.

(aj sam stroga, a ;) )
 
Nazalost, aktivne su dok ne otpadnu sve kraste:(
Нису, активне су пустулице док се не сасуше, тачније док не настане краста.А на овај начин се преносе на нивоу статистичке грешке. Мораш доћи у контакт са садр+ајем пустуле и то преко лезије на твојој кожи...значи, није лако...али је могуће.
А респираторним путем се преносе на друге људе у фази инкубације и у фази активне болести (значи, оних 3-5 дана док се има температура и док избијају у налетима).:)
 
Nije stvar u krastama vec u virusu koji se nalazi u tvom telu i koji je sroljao tvoj imunitet.
Ne ocekuj od nas da ti kazemo da mozes da ides na koncert :rtfm: jer ne mozes.
Ako odes, ides na svoju odgovornost potpuno svesna sta moze da ti se desi.
Pa ti sada vidi.

(aj sam stroga, a ;) )

ne idem u svakom slucaju :sad2::sad2::sad2::sad2::sad2:
vise bih volela da sam slomila nesto nego sto mi se ovo desilo pred koncert
ovo mi je najgora stvar u zivotu ne mislim na boginje vec na ono sto su prouzrokovale

hvala svima na pomoci
 
Pre 3 dana primetila sam da imam boginje. Bila sam kod doktora i on mi je reko da ne smem da se tusiram, da perem kosu,... Vec danas ih imam puno. Najvise mi smetaju ove sto su na licu. Jedni sto me brine jeste to da li ce mi ostati rupice? Ja se ne cesem, ali i ne lezim u krevetu stalno. Ne izlazim napolje, ali se setam po kuci, gledam TV,... Da li je moguce da mi ostanu rupice? I ako ostanu, da li mogu nekako da se povuku?
Hvala unapred. :)
 

Back
Top