Bioloski fakultet Beograd

E pa pogledaj sta se radi na oba smera pa uporedi i odluci. Ja ne podnosim sistematiku bilo kakvu pa sam zato odabrao molekularnu,
Na prijemnom sam imao 56 poena, onako tezak ali ne pretezak.
Spremao sam se od marta, i samo iz knjiga za prirodni smer. Neki su spremali i deo o fiziologiji coveka iz 3 godine iz medicinskih knjiga ali nisu bolje prosli od mene. Prilikom upisa bio sam 14. ali se rang lista spustila za 15-20 mesta na kraju. :)

To su ti poeni:skola+prijemni,ili samo prijemni?
 
Koliko si ukupno poena imao na rang listi? :D
Jel teska molekularna biologija?
Kako to mislis da se rang lista spustila za 15-20 mesta? Nisam te razumeo xD

Posle prijemnog pravi se rang lista i studenti se rangiraju. Prvi uzima neki smer, pa drugi bira, pa treci itd. Za molekularnu ima 45 na budzetu ali je poslednji na listi koji je upisao molekularnu na budzetu bio 63 cini mi se, znaci nece svi studenti na rang listi da uzimaju molekularnu, vec neko uzme eko, neko opstu itd. Je l mozes da ukapiras ili da ti jos uprostim?
 
Poslednja izmena:
Posle prijemnog pravi se rang lista i studenti se rangiraju. Prvi uzima neki smer, pa drugi bira, pa treci itd. Za molekularnu ima 45 na budzetu ali je poslednji na listi koji je upisao molekularnu na budzetu bio 63 cini mi se, znaci nece svi studenti na rang listi da uzimaju molekularnu, vec neko uzme eko, neko opstu itd. Je l mozes da ukapiras ili da ti jos uprostim?
Razumem razumem :D
Imas li mozda neka pitanja ili testove neke iz kojih si ti ucio?
Ako imas jel nebi bilo problem da mi ih posaljes na mail,bio bih ti mnogo zahvalan :D
 
Neki od najpametnijih ljudi su sa ekologije. To je ujedno i najlaksi smer, cak i oni sami to tvrde. Nije tsko upisati, mislim da se je 35 na budzetu i 15 na samofinansiranju :) Pitanje je sta ces posle...
A da ja prvo zavrsim fakultet pa cu videti ocu li ili necu dalje naci posao.xD :D Ako nista nema kod nas uvek ce postojati u Sloveniji,Svajcarskoj,Nemackoj, Australiji...
Ne postoji nista drugo sto bih ja studirala osim ekologije..xD Mozda matematika,volim je , ali previse je teska :)
 
Cao svimaaa :)) Htela bih da vas pitam koji je najbolji smer za upisivanje(kasnije zbog posla).Da li se spremaju sve 4 knjige?Posto ako je tako da mi nije kasno da pocnem sada? I ako moze neko da mi kaze koliko se uci otprilike za ispit(strana...)Hvala unapred. :)
 
А мени само није јасно,ако неко може да ми појасни?

Како то иде,ми полажемо пријемни за биолошки факултет,и како онда? Изађе ранг листа...па и ако сам упао рецимо на буџет,важи ли ми то за било који смер,без обзира колико нас на један од смерова нрп.општи конкурише,или како...не знам,нисам паметан? :)
 

Back
Top