Bioloski fakultet Beograd

Pozdrav!

Vidim da je tema prilično ažurna, pa da pitam i ovde!

Razmišljam o upisivanju molekularne biologije u Bgu, pre svega zato da bi mogla da upišem Master u inostranstvu. E sada, ja studiram Medicinu u Ljubljani, i imam položene ispite tipa Biofizika, Biohemija, Fiziologija, Histologija, Anatomija, Biologija ćelije, Embriologija - sve su to predmeti koji stoje u nastavnom planu za molekularnu.

Poslala sam mejl na fakultet i dobila odgovor koji mi se čini previše dobro :D Od prodekana je i glasi da će mi priznati sve položene ispite, čak i ako poklapanje nije 100%. Da li neko ima iskustva sa priznavanjem ispita sa drugih fakulteta? Radi se o tome da bih ja tu mogla da izvučem čak i nekih 50-60 ESPB bodova, što je skoro cela jedna godina manje.

Bila bih zahvalna za bilokakave informacije :)
 
E ovako, imam zelju da upisem sledece godine da ekologiju na Bioloskom fakultetu. Ako mozete da mi kazete, gde bi mogla da se zaposlim sa tim? :) Usput, cula sam nesto da je nastavni plan staromodan i da je dosta toga zasnovano na labaratoriji :confused: Unapred, hvala :)
 
Evo,nisi jedina...bićemo kolege izgleda.
Što se tiče zapošljavanja, u teoriji imamo širok izbor poslova, ali u praksi, nije toliko lepo .Može se raditi u nacionalnim parkovima, fabrikama (valjda zbog evropskih propisa, svaka fabrika će morati da zaposli bar jednog ekologa , laboratorijama, pri medicinskim ustanovama, na terenima i u prosveti... Tu priču o starim nastavnim planovima sam isto čuo, ali sam proverio i modernizovani su značajno sa primenom bolonje. :)
Ekolozi imaju najviše terenske prakse, ali ima i rada u labaratoriji, koji je čisto osnovan.
 
Ćao! Mene zanima šta mi možete reći o biohemiji. Kakav je smer,kako se tačno zove,šta se radi sve na njemu,a šta posle njega...? I koliko se radi genetika? :klap: Imam ja još dosta vremena do upisa,ali svakako želim da saznam više o tome. Hvala unapred!
 
Moja sestra je studirala molekularnu biologiju sad je na doktoratu na medicinskom fakultetu.
Meni je rekla da na opstoj biologiji se sve uci prosirenije sam naziv studijskog programa kaze opsta,dok na molekularnoj imaju usko vezane predmete za njihovo zvanje :D
Rekla mi je da vecina njenih kolega su posle opstih studija otisli na master studije u inostranstvo tipa nemacka :D
 
Moja sestra je studirala molekularnu biologiju sad je na doktoratu na medicinskom fakultetu.
Meni je rekla da na opstoj biologiji se sve uci prosirenije sam naziv studijskog programa kaze opsta,dok na molekularnoj imaju usko vezane predmete za njihovo zvanje :D
Rekla mi je da vecina njenih kolega su posle opstih studija otisli na master studije u inostranstvo tipa nemacka :D


mozes je pitati koliki prosek treba imati da bi se otislo vani? zna li gde bi mogao neku strucnu praksu da odradim? hvala :)
 
mozes je pitati koliki prosek treba imati da bi se otislo vani? zna li gde bi mogao neku strucnu praksu da odradim? hvala :)
Pa ja mislim da je na osnovnim studijama imala prosek oko 8,5 i rekla mi je da je bila jedna od losijih studenata sto se tice proseka :D
A na master studijama je imala oko 9,5 zato sto je master uvek laksi od osnovnih studija xD
Sto se tice strucne prakse ja mislim da ona uopste nije isla ninakave strucne prakse,ali je upisala doktorske studije na medicinskom fakultetu. :D
Sto se tice strucne prakse sto ne pitas na torlaku ili u vinci siguran sam da bi te primili kao praktikanta :D
 
Pa ja mislim da je na osnovnim studijama imala prosek oko 8,5 i rekla mi je da je bila jedna od losijih studenata sto se tice proseka :D
A na master studijama je imala oko 9,5 zato sto je master uvek laksi od osnovnih studija xD
Sto se tice strucne prakse ja mislim da ona uopste nije isla ninakave strucne prakse,ali je upisala doktorske studije na medicinskom fakultetu. :D
Sto se tice strucne prakse sto ne pitas na torlaku ili u vinci siguran sam da bi te primili kao praktikanta :D

Aham hvala na odgovoru. Koliko traju studije doktorske na medicinskom fakultetu? Ona je predpostavljam sada 1. godina? Kakvi su joj planovi za dalje?
I da li se dobija neka stipendija za doktorske studije?
 
Poslednja izmena:
Aham hvala na odgovoru. Koliko traju studije doktorske na medicinskom fakultetu? Ona je predpostavljam sada 1. godina? Kakvi su joj planovi za dalje?
I da li se dobija neka stipendija za doktorske studije?
Ona je na modulu Molekularna medicina,prva godina je. :D
Doktorske studije traju 3 godine ali retko ko zavrzi doktorske studije u tom periodu tako mi je ona barem rekla i rekla mi je da obicno studenti doktoriraju posle 5 godina studija.
Ni ona sama ne zna sta ce posle doktorskih studija,barem je placaju za to vreme oko 400 eur mesecno :D
Za stipendiju ne znam, nisam je pitao kako se upisala na doktorske studije,valjda se polaze prijemni ispit,samo znam da je imala veoma dobar prosek na master studijama. :D
Sta ti trenutno studiras? :D
 
Ona je na modulu Molekularna medicina,prva godina je. :D
Doktorske studije traju 3 godine ali retko ko zavrzi doktorske studije u tom periodu tako mi je ona barem rekla i rekla mi je da obicno studenti doktoriraju posle 5 godina studija.
Ni ona sama ne zna sta ce posle doktorskih studija,barem je placaju za to vreme oko 400 eur mesecno :D
Za stipendiju ne znam, nisam je pitao kako se upisala na doktorske studije,valjda se polaze prijemni ispit,samo znam da je imala veoma dobar prosek na master studijama. :D
Sta ti trenutno studiras? :D

Ja sam 2. godina molekularne :)
 
E pa pogledaj sta se radi na oba smera pa uporedi i odluci. Ja ne podnosim sistematiku bilo kakvu pa sam zato odabrao molekularnu,
Na prijemnom sam imao 56 poena, onako tezak ali ne pretezak.
Spremao sam se od marta, i samo iz knjiga za prirodni smer. Neki su spremali i deo o fiziologiji coveka iz 3 godine iz medicinskih knjiga ali nisu bolje prosli od mene. Prilikom upisa bio sam 14. ali se rang lista spustila za 15-20 mesta na kraju. :)
 
E pa pogledaj sta se radi na oba smera pa uporedi i odluci. Ja ne podnosim sistematiku bilo kakvu pa sam zato odabrao molekularnu,
Na prijemnom sam imao 56 poena, onako tezak ali ne pretezak.
Spremao sam se od marta, i samo iz knjiga za prirodni smer. Neki su spremali i deo o fiziologiji coveka iz 3 godine iz medicinskih knjiga ali nisu bolje prosli od mene. Prilikom upisa bio sam 14. ali se rang lista spustila za 15-20 mesta na kraju. :)
Koliko si ukupno poena imao na rang listi? :D
Jel teska molekularna biologija?
Kako to mislis da se rang lista spustila za 15-20 mesta? Nisam te razumeo xD
 

Back
Top