Kako pokrenuti forum?

nekotamo2

Početnik
Poruka
26
Helou. U pitanju je jedan forum o odredjenom muzickom instrumentu, koji radi vec oko pola godine, ima oko 300 clanova i oko 150 poseta dnevno, ali od tih 300 clanova samo njih 5 - 6 je aktivno u smislu da pisu poruke i tako to. Ostalih 295 samo dodju da procitaju neke korisne informacije i poskidaju sta ima za skidanje... i razumete u cemu je problem, jelte :dash:
Sad, mozda cete reci da je problem u tome sto teme nisu dovoljno inspirativne, ali cim se ljudi vracaju na nas forum, sigurno ima nesto sto ih zanima jer tih 300 clanova koje imamo nije da su se registrovali i nestali bez traga, naprotiv - vracaju se i tu su. Al kako da ih zagolicamo da se ukljuce? Jel ima neka fora za golicanje? :D

Hvala svim dobrim ljudima ovde.
Pozdrav!
 
Ne znam, ali ono sto mogu da kazem je da sam primetio da ljudi po forumima najvise vole da ucestvuju u medjusobnim svadjama i prepirkama velikih razmera, po mogucstvu dva ili vise klana ne/istomisljenika. I to jos ako je moderator pristrasan jednoj strani onda jos umisle da se bore za pravdu pa non stop ucestvuju u diskusiji. Ali ne vidim kako to moze da se izvede kada je centralna tema o muzickom instrumentu...
 
Ok, ja bas volim da se zajebavam. Ja zivim za dobru zajebanciju! :rotf:
Ali sada malo ozbiljno ako neko ima ideju za ono sto mi treba. Sta mislite o opciji po kojoj bi, recimo, samo clanovi sa odredjenim brojem postova mogli da imaju pristup odredjenim segmentima foruma? Da li postoji opasnost da to utice kontraproduktivno i da ima neka nezeljena dejstva, tj da se time smanji broj novoregistrovanih korisnika? :hvala:
 
Poslednja izmena:
ukoliko su informacije zaista korisne i kvaltietne da se ne mogu lako naci na drugim mestima uvedite clanarinu za neaktivne korisnike pa ako hoce da zuje po forumu bez kontribucije neka lepo plate

sa dva ortaka iz engleske imam pristojan forum na temu marketinga i tako reshavamo problem spavacha na boardu

isto je moguce na vishe alternativnih nachina povecati interakciju clanova sa forumom

mada je placanje ipak bolje jer ce onda aktivniji clanovi imati nesto od toga sto ostali spavachi samo "skidjaju" stvari

recept

- ograniciti zone prema reputaciji i broju postova
- zatvoriti odredjene zone za one bez dovoljno reputacije na forumu ili bez dovoljno postova
- ko u metar dana ne nadje za shodno da se predstavi i da napravi neki doprinus sajonara prune-pruge (brisanje bann)
- placanje clanarine

nishta gore od leechera...

btw koi tje ti beep novoregistrovani clanovi ako spavaju non stop
nije fora u broju vec u kvalitetu clanova
 
Poslednja izmena:

Back
Top