Lepota je prokleta?

georgejune

Srebrna tastatura
Poruka
211.222
Samo iz tog razloga sam ovde postavio temu jer mi se mota cesto po glavi ta misao kad neko ode prarano na onaj svet..mozda ima i s onom ko visoko leti nisko pada sto se tice poznatih..danasnji dogadjaj opet dvoje temperamentnih mladih ljudi koji tako zavrsise..ako mislite da nije za ovde prabacite gde god
marilyn-monroe-1.jpg
elvis_presley_mgm_studios-1.jpg

aliyah-1.jpg
Jim-Morrison-1.jpg
 
Ona uopšte nije bila lepa, ali su je ljudi voleli zbog njenog šarma i duhovne lepote...
PS. Sad sam čula da je maneken Filip Kapisoda ubio Kseniju Pajčin zbog ljubomore!:eek::eek::eek:Oboje su nađeni mrtvi.
Meni je bila lepa ali je ubijena zato sto je nekom bila lepa i zbog ljubomore ocigledno
...pa bas im i ne pomogne...lepe, slavne i bogate ljudi oko njih cesto tretiraju kao trofej...zele ih zbog njihovog izgleda ili novca ili sta vec a ne zbog onoga sto oni stvarno jesu...zato su nesrecni

Pa zato se i kaze da je prokleta valjda
 
Rekao bih da lepota u ovim slucajevima koje ste naveli nije mac koji pada na vrat svojih vlasnika... To je nesto sto ima potpuno drugaciju prirodu, a neko je napisao u ovoj da su svi ovi primeri "lepog" tako zavrsili jer nisu preterano razmisljali da li je bas sve dobro po njih da cine. Njihovo stradanje ne mozete direktno vezivati sa njihovom lepotom jer to vodi u neku nepotrebnu i pogresnu mistifikaciju lepote.

Prokletstvo fizicke lepote za onog ko je ima shvatam u njenoj prolaznosti, jer covek postaje njen rob (cak i u narcisoidnom smislu). Onda kada sopstvena fizicka lepota nestane iz ociju coveka, vrlo brzo ga njeno "prokletstvo" sustize.

Ipak, lepota je veoma sirok pojam, a vi ste se uglavnom vezali za fizicku lepotu ljudi koja je jako nestalna, prolazna i mnogo cesce vidljiva od nekih drugacijih lepota.

Spoznaja lepog je veoma dug duhovni proces na cijem kraju bi covek trebao da uvidi sustinsku lepotu (podjimo od Platona), dok su svi ovi oblici lepog koje komentarisete samo njen eksternitet, koji je moguce culima opaziti.
 
Negde beše tema da, "Moć kvari ljude." Tamo mi se učinio najprikladnijim komentar da moć ne kvari ljude već pomogne da njihova prava priroda (unutarnje stanje) izbije na videlo.
Slično se može reći i ovde, da; Lepota nije prokleta već pripomogne da svako otkrije svoje unutarnje stanje, shvatanje i razumevanje ili nerazumevanje života. Kako će ko nositi svoju lepotu, moć, bogatstvo, popularnost... zavisi od njegove duhovne dozrelosti tj. od već izgradjenog odnosa prema životu i razumevanja istog... Samo da podsetim da život ima svoj razlog postojanja, svoj smisao i svoj cilj. Život nije nimalo slučajna pojava kojeg treba i možemo bezočno trošiti, kako je rekao Ajnštajn, "Poput krave koja tamani travu ne pitajući se otkud ona tu i hoće li je biti i za sutra..."
Bogatstva u lepoti, moći, novcu, umetničkoj nadarenosti jesu veličanstvene stvari i koje znaju pojedincu obezbediti veliku slobodu i komoditet ali nikako da shvatimo da velika sloboda zahteva i jednak stepen odgovornosti.
Sa nedovoljno izgradjenom odgovornošću u sebi svako od nas će pokleknuti pred viškom slobode ili nekim od ovih bogatstava...

Radije bih na ovu temu nadovezao pitanjem i komentarima ZAŠTO JE TO TAKO i šta je to iznutra što nas čini jakim, izdržljivim, odgovornim, stvarno srećnijim...?
 
Poslednja izmena:
narcissus.jpg


Narcis je svakog jutra išao na jezero da se ogleda i uživa u sopstvenoj lepoti. Tako se on spotakne i udavi. Dođu šumske vile do jezera da pitaju jezero da li je Narcis toliko bio lep da sad jezero zbog toga non-stop plače. Jezero odgovori da ne zna da li je bio lep, a šumske vile se začude pa pitaju:
- Kako ne znaš, pa svakog jutra je dolazio da se ogleda u tebi,
- Nisam stigla da zapazim koliko je bio lep jer sam se sve vreme ogledala u njegovim očima.
 

Back
Top