САД и Израел се посвађали

skagerak

Zainteresovan član
Poruka
131
У последњих пар месеци се примећује нагло захладњење односа САД и Израела али и САД и Турске као и Израела и Турске, мислим да је то последица значајног умањења количине зелених новчаница које САД шаљу овим двема земљама а која је до скора била огромна. Шта ви мислите о томе?:think:
 
У последњих пар месеци се примећује нагло захладњење односа САД и Израела али и САД и Турске као и Израела и Турске, мислим да је то последица значајног умањења количине зелених новчаница које САД шаљу овим двема земљама а која је до скора била огромна. Шта ви мислите о томе?:think:

Ne mislimo nista.

Mali nam je mozak za tako velika pitanja.
 
У последњих пар месеци се примећује нагло захладњење односа САД и Израела али и САД и Турске као и Израела и Турске, мислим да је то последица значајног умањења количине зелених новчаница које САД шаљу овим двема земљама а која је до скора била огромна. Шта ви мислите о томе?:think:

САД-ом је завладала екипа коју контролише Ватикан,као и Европом.
Због тога САД постаје непријатељ Израелу.
Ускоро ће сви Јевреји из САД морати да беже,јер им се спрема зло.

Није новост да ће сви народи света бити против Израела.То се очекује.
 
САД-ом је завладала екипа коју контролише Ватикан,као и Европом.
Због тога САД постаје непријатељ Израелу.
Ускоро ће сви Јевреји из САД морати да беже,јер им се спрема зло.

Није новост да ће сви народи света бити против Израела.То се очекује.

Već vekovima "svi narodi sveta" su protiv Jevreja i sada Izraela. Od pamtiveka ih proganjaju, ali oni opstaju, a tako će biti i sad
 
У последњих пар месеци се примећује нагло захладњење односа САД и Израела али и САД и Турске као и Израела и Турске, мислим да је то последица значајног умањења количине зелених новчаница које САД шаљу овим двема земљама а која је до скора била огромна. Шта ви мислите о томе?:think:

USA i Izrael da se posvađaju? :eek: Nema teorije.......
A Turci su u celoj priči marginalni.........
 
САД-ом је завладала екипа коју контролише Ватикан,као и Европом.
Због тога САД постаје непријатељ Израелу.
Ускоро ће сви Јевреји из САД морати да беже,јер им се спрема зло.

:hahaha: :rotf: :hahaha:

Ovo je jedan od velikih bisera koji ne moze tek tako neopazeno da prodje!
 
Јесте,међутим САД нису биле против Израела.
То се сада мења.

САД постаје ЕУропски буздован.

Antisemitizam je oduvek postojao i u SAD-u, kao i u ostatku sveta. Ako je i došlo do zahlađenja odnosa to je samo trenutno stanje, koje će se brzo ispraviti i vratiti na stari tok
 
У последњих пар месеци се примећује нагло захладњење односа САД и Израела али и САД и Турске као и Израела и Турске, мислим да је то последица значајног умањења количине зелених новчаница које САД шаљу овим двема земљама а која је до скора била огромна. Шта ви мислите о томе?:think:

nisam cuo za podatak da je smanjen odliv americkog novca u izrael. jel postoji neki link za to?
 
Јесте,међутим САД нису биле против Израела.
То се сада мења.

САД постаје ЕУропски буздован.

a EU je protiv Izraela?
da, mozda po EU osudama izraelskom sirenju na palestinskim teritorijama.

samo, treba razluciti izjave od dela, EU je najveci trgovinski partner izraelu, izrael plasira najveci deo svog izvoza bas u EU gde izrael ima povlascen trgovinski status.

najvise pomoci dobija od SAD, sto ce reci i SAD i ti tvoji "buzdvoani" su najveci pobornici izraela
 
Već vekovima "svi narodi sveta" su protiv Jevreja i sada Izraela. Od pamtiveka ih proganjaju, ali oni opstaju, a tako će biti i sad



Да није било других и Балфурове декларације Израел не би могао да настане нити да опстане. Не верујем да ће им Америка окренути леђа, али без њихове помоћи су рањиви и екстремно опасни за тај регион, зато што се не би либили да употребе нуклеарно оружје.
 
nisam cuo za podatak da je smanjen odliv americkog novca u izrael. jel postoji neki link za to?
Незнам, зато сам и поставио питање ШТА МИСЛИТЕ О ТОМЕ. Оно што знам је да је у последњих пар месеци у медијима присутне учестале оптужбе између влада двеју земаља, нпр последња је од стране владе САД да Израелци никако несмеју да граде планираних 1700 домова у источном Јерусалиму за вероватно новопридошле Јевреје из САД, којих је све више и више у Израелу. То сам чуо од једног православног свештеника у Јерусалиму у улози извештача православног радија СВЕТИГОРА.
 
Незнам, зато сам и поставио питање ШТА МИСЛИТЕ О ТОМЕ. Оно што знам је да је у последњих пар месеци у медијима присутне учестале оптужбе између влада двеју земаља, нпр последња је од стране владе САД да Израелци никако несмеју да граде планираних 1700 домова у источном Јерусалиму за вероватно новопридошле Јевреје из САД, којих је све више и више у Израелу. То сам чуо од једног православног свештеника у Јерусалиму у улози извештача православног радија СВЕТИГОРА.

pa eto bio je biden u izraelu, dosao kao da malo izvrsi pritisak i sve bilo fino i lepo, samo sto nisu poceli da se cmacu i onda dolazi hladan tus: izrael najavio nastavak gradnje u okupiranom istocnom jerusalimu. jedva da se cula koja rec protesta drzavnika jedne od najmocnije drzave sveta, nesto malo trt-mrt i zavrsio je gosn biden svoju turneju na vreme i sve je bilo ok. posle je malo klintonka seruckala o tome kako izrael dovodi u opasnost americke vojnike u iraku i to je to.

kako Bibi moze da radi to sto radi, ko stoji iza njega da se bukvalno plazi u lice svojim pokroviteljima, nemam pojma, bice da zna nesto sto mi ne znamo, tek nije toliko glup politicar uopste.
 
Naravno, nije opravdanje, samo sam ukazao na njihovu žilavost i sposobnost da se snađu i izvuku najbolje za sebe u svim okolnostima

sta znam, ja ta njihova stradanja nikako ne bih okarakterisao kao snalazjivost. mnogo su lose prosli a i opet im se sprema.

imaju 5 miliona arapa koji hoce svojim kucama. imaju tu dva resenja sa njima, ili masovna deportacija uz medjunarodnu podrsku kroz legalizaciju, sto je malo verovatno i vrlo rizicno, ili pak poravnanje sa palestincima.
sto znaci povratak na teritorije po rezoluciji 242, novcana nadoknada palestincima za oteta imanja, sto bi najverovatnije ameri platili i uspostava palestinske drzave.
time bi se poravnali sa arapskim svetom a iran bi izgubio keca iz rukava, nekakav mir bi nastao.

medjutim, to izrael ne zeli, kao sto vidis ekspanzija se nastavlja, losa krv se jos zesce siri bliskim istokom a glavna potpora izraela, SAD polako odlazi sa svetske scene kao supersila.

vreme je da se maltretirani zapita zasto bas njega uvek svi maltretiraju i sta moze da uradi licno on da se to zaustavi.
 
USA i Izrael da se posvađaju? :eek: Nema teorije.......
A Turci su u celoj priči marginalni.........
Турци итекако нису маргинални, а шта ти мислиш откуд им одједном лова за све оне хотеле и летовалишта на средоземном мору. Земља се у последњих 10-ак година нагло изградила, додуше турског јавашлука и нереда је толико било да га и сада има у великој мери, али се виде огромне промене. Зато сам уврстио Турску, а и због недавних оптужби Турака на рачун Израелаца да нарушавају интегритет Либана, на шта су Израелци узвратили током посете турског министра спољ. послова Израелу, поставивши га да седи на буквално хоклици док је израелски министар седео на дивану и још уз то за један степеник више у односу на хоклицу, такође на столу између њих није било турске заставе како протокол налаже већ само израелска. Било на вестима.
 
Да није било других и Балфурове декларације Израел не би могао да настане нити да опстане. Не верујем да ће им Америка окренути леђа, али без њихове помоћи су рањиви и екстремно опасни за тај регион, зато што се не би либили да употребе нуклеарно оружје.
Ови из САД естаблишмента би им врло радо помогли јер преко њих зарађују новац продајом оружија другим арапским земљама у окружењу, али изгледа каса за спољне послове и послиће пресушила, и за њих једва да има а камоли за друге. Ма да морам признати да Немачка и Јапан дугују по билион долара САД-у на име послератне изградње и улагања, па ако им врате нешто од тога можда се и нађе који долар за естаблишмент у Тел Авиву.
 
:hahaha: :rotf: :hahaha:

Ovo je jedan od velikih bisera koji ne moze tek tako neopazeno da prodje!
Ниси у праву када се подсмеваш овим речима, лично сам чуо од свештеника извештача глобалног хришћанског радија из Јерусалима да тамо сваким даном пристиже све више и више Јевреја из САД, јер су тамо изгубили посао и слично. Хришћански свештеници се жале да их врло често деца Јевреја из САД која похађају Јеврејске верске школе у Израелу пљују на улици. То је постало толико учестало да је о томе писао и "Јерусалем Пост", а и хришћанска заједница у Јерусалиму се обратила локалним властима. Што се тиче прве реченице у којој се тврди да су САД марионета Ватикана у шта нисам сигуран. Сигурно је да је Израел марионета САД-а, као и Турска, бар су то до сада били. Извињавам се због увреде, али сам и твоју прву поруку схватио као увреду и на њу одговорио:worth::sad2:.
 
САД-ом је завладала екипа коју контролише Ватикан,као и Европом.
Због тога САД постаје непријатељ Израелу.
Ускоро ће сви Јевреји из САД морати да беже,јер им се спрема зло.

Није новост да ће сви народи света бити против Израела.То се очекује.

najzad neko pametan. reputacija za ovo
 
У последњих пар месеци се примећује нагло захладњење односа САД и Израела али и САД и Турске као и Израела и Турске, мислим да је то последица значајног умањења количине зелених новчаница које САД шаљу овим двема земљама а која је до скора била огромна. Шта ви мислите о томе?:think:

Privid i deo taktike za napad na Iran .
Vec vidjeno.
 

Back
Top