baza u accesu

Stefane, ako si i malo prelistao te knjige koje imas, sigurno si nailazio na poglavlja gde se bar malo dotice baza podataka.
Da si to procitao sa razumevanjem, sigurno bi znao sta smo u ovoj temi radili.
Dakle, kao sto ti drugari savetuju; savetujem ti i ja:
Za pocetak, zaboravi plan i clij koji si sebi postavio jer nemas dovoljno znanja da bi ga ostvario.
Sedni i spremi se da saznas sta pisci tih knjiga pisu, koje savete daju? Potrudi se da razumes logiku pogramiranja.
Cak i ako to postignes, ne znaci da ces biti spreman nesto uraditi... ali ce bar tvoje buduce teme biti na nivou.
 
Poslednja izmena:
cemu sluzi baza u programu
kako sad ja napisem neku listu npr listu auta i da to bude u programu tj npr u ListBox-u
kako da je naprevim

Nista neces da napravis takvim nasumicnim pitanjima i skakanjem sa teme na temu. Kupi knjigu pa kreni redom da ucis.

ma imam citavu policu knjiga al nista ne pomaze

imam i ja, al sam seo pa procitao

:lol: Istina je, ako ne možeš da skapiraš koristeći Access, moraćeš da učiš iz knjige,
Suština za početak ti je:
tables - su tabele gde držiš podatke
queries - upiti kojima nalažeš kako ćeš uzimati/update-ovati podatke iz tabela
forms - formulari gde ćeš lakše i u lepšem okruženju unositi podatke u tabelu - putem kverija
itd, kasnije tu stižu VBA kod macroi i sl. A sad' pročitaj po nešto o kreiranju tabela, isprobaj, posle toga o selektovanju podataka pomoću kverija, pa isprobaj, i na kraju o formiranju formulara za unos, u Accessu 2003 sve je vrlo straight-forward i ne bi trebalo da imaš problema ako razumeš neke pojmove u oblasti baza podataka, i eng jezik...
 

Back
Top