Емисија Пешчаник Б92 против српског паганизма

Мени је био циљ да покажем како љотићевци (Образ, Двери) и реформски талибани (Пешчаник, ЛДП) деле исти вредносни систем, када је у питању национална култура.

а по чему су Двери љотићевци?
 
а по чему су Двери љотићевци?

Један од главних Дверјана, Данило Тврдишић, о Љотићу каже, цитирам:

http://img11.imageshack.us/img11/5010/tvrdisic.jpg
Када о Димитрију Љотићу и његовом идеолошком опусу говоримо, ту неизоставно место заузима његова критика комунизма. То је најјача критика комунизма као друштвено економског система и доминантног идеолошког пројекта тога времена. Нико пре њега, као ни после није имао тако јаку и озбиљну критичку аргументацију комунизма, као што је то имао Љотић. То не кажем само ја, већ то кажу сви они који су имали прилике да се сусретну са његовим опусом на тему комунизма. Љотић је део својих политичких идеја црпео из дела француских "контрареволуционара", Мораса и францускe акцијe који су имали доминантно место. Међутим, ту је цела плејада мислилаца као што су: Де Местр, Де Бонал, Фистел Де Куланж итд. Свима им је заједничко да су били жестоки критичари француске револуције, за коју су сматрали да представља најтрагичнији догађај новије француске историје. Тачно је да смо и ми из двери имали прилику да се сусретнемо са поменутим ауторима. И ја лично сам сретан што сам имао ту прилику, јер смо захваљујући њима много боље осветили једно значајно поглавље у историји Европе и његов утицај на савремену Европу. Да није дела поменутих мислилаца, ми бисмо били ускраћени за многе важне одговоре тадашње, а и тадашње Европе. Љотић се залагао за партиципативну демократију, дакле није био против демократије. Што се тиче његовог органског погледа на свет, Љотић се залагао за сталешку скупштину, где би сваки сталеж имао своје демократски изабране представнике у тој скупштини. Он је сматрао да су сталежи природне целине изникле из животног искуства народа, за разлику од странака које је сматрао вештачким творевинама било левичарских, било десничарских идеологија које су изникле из француске револуције. Он је сматрао да странке по природи ствари воде беспоштедну борбу за своје себичне "партијашке" интересе који су у највећем броју случајева нису и интереси народа.
 
Један од главних Дверјана, Данило Тврдишић, о Љотићу каже, цитирам:

tvrdisic.jpg

Па то је само цитат у коме се подржава једна љотиђева идеја и ништа више.
Премало да би се неко прогласио за љотићевца у оном смислу о коме ми овде расправљамо.
Сличне ставри су говорили и (наравно у свом добу) и Драшковић, Ђинђић...........
Дакле, шта може да асоцира на повезаност идеологија Димитрија Љотића и Двери?
Конкретно молим.
 
Мени је био циљ да покажем како љотићевци (Образ, Двери) и реформски талибани (Пешчаник, ЛДП) деле исти вредносни систем, када је у питању национална култура.

Ja nekako imam utisak da bi svi da umotaju Dveri u istu oblandu sa Obrazom i Strojem, ali nesto im ne ide. :per:

Verovatno se ne bih slozio sa svih njihovim stavovima, ali se definitivno slazem sa njihovom tvrdnjom da NVO finansiraju i te kako ti rece ljoticevce i ove ,,antife" (ocigledno im je mrska sama rec ,,antifasizam" za koji se toboze zalazu).
 
Врачарац,

То је био његов одговор на директно питање шта мисли о Љотићу.
Из одговора се јасно види да је заљубљен у Љотића, али то крије.

Идеолошки је више него јасно да су љотићевци.
Конкретно, њихова борба за теократску монархију их одаје.
 
Нису ни талибани, ни љотићевци, мада деле исте религијске погледе на свет.
:worth:
То су Б92 инквизитори, послушајте их:



Ovi pojma nemaju o čemu pričaju. :eek:
Isus Hristos kao poslenik Haškog tribunala?! :hahaha:
Pagani - Hrišćani 1:0 :super:
 
Врачарац,

То је био његов одговор на директно питање шта мисли о Љотићу.
Из одговора се јасно види да је заљубљен у Љотића, али то крије.

Идеолошки је више него јасно да су љотићевци.
Конкретно, њихова борба за теократску монархију их одаје.

Апсолутно се не види.
види се само да има разумевања за једну љотићеву идеју.
Све остало је пуко наклапање.
А чак и да је велики љубитељ лика и дела покојног Димитрија, да ли то значи да је цела организација на "тој линији"?


као поређење, узми ДОС.........тамо је било свега и свачега од Веље до Кораћа.


Шта су Двери икада учиниле што личи на љотићевску идеологију?
 
Конкретно, њихова борба за теократску монархију их одаје.

само у испраним главама..
Шта је теократско у њиховом деловању?

П.С.
Љотић није био загрижени монархиста.
 
само у испраним главама..
Шта је теократско у њиховом деловању?

П.С.
Љотић није био загрижени монархиста.

Еј брате Србине, не вреди да ти причам ако нећеш да слушаш.
Монархизам и клерикализам су темељи дверјанске идеологије. То знаш 100% и сам.
Љотић је био за сталешку монархију, Дверјани ћуте по питању сталежа, али све друго им је преписано из Љотићевог програма.
 
Љотић је био за сталешку монархију, Дверјани ћуте по питању сталежа, али све друго им је преписано из Љотићевог програма.

Sta im je prepisano? ne lupetaj bre. I ljotic je 90% stvari prepisao od nekog drugog.
 
Sta im je prepisano? ne lupetaj bre. I ljotic je 90% stvari prepisao od nekog drugog.

Кад ми се тако обратиш, полуписмено и са висине, онда нећеш добити одговор.
Истражуј сам.
 
Ова тема је чиста замена теза.

Пази, Б92 и "клерофашисти" да деле исти вредносни систем?!..:dash:..:lol:

Па, Б 92 је против свега што има призвук "српског", не смета њима толико паганизам већ што је СРПСКИ!

Не, не, пријатељу, твој коментар је замена теза.
Написао сам да деле исти вредносни систем по питању српске религије и културе.
 

Back
Top