Hernija (bruh) ili nesto drugo
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Hernija (bruh) ili nesto drugo

Nov član
    Učlanjen
    16.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Hernija (bruh) ili nesto drugo

Pozdrav svima na forumu, nadam se da nisam omasio mesto, imam jedno pitanje.

Poceo sam da osecam povremeno bol (nista strasno) u predelu leve prepone, ali kao sto rekoh, nista strasno, vec samo povremeno, uglavnom kad naglo ustanem, presece me i bol se prosiri (sad izvinjavam se na izrazu) na levu mosnicu (jaje, htedoh se lepse izraziti) i to na sekund-dva, kazem nije jak bol, podnosljiv, cisto da stavi do znanja da je tu
    E sad, to traje vec neko duze vreme, pre toga sam radio jako puno trbusnjaka (po 2, 3 hiljade dnevno) par meseci, i onda sam napravio manju pauzu zbog nove godine, i kad sam poceo u januaru, negde oko 5 januara ponovo da radim, poceo sam tako povremeno da osecam. Mislio sam da sam se pretegao, neku tetivu ili nesto i nisam od tad radio trbusnjake, ali desava mi se eto da kad naglo ustajem da me tako to presece.
    Moje pitanje je da li je to bruh? Cudno mi je posto traje vec 3 meseca da se ne bi nesto pojavilo, neko ispupcenje, ovako mi je sve normalno, i na dodir, nista se ne oseti, nista ni ne boli kad se pritisne samo eto taj tup bol s`vremena na vreme.
    Ako neko ima neku ideju, planiram da odem kod doktora cim dobijm zdravstveno (posto ga sad nemam, zivela zemlja Srbija), pa sam zeleo cisto da se raspitam ako se neko susretao sa takvim simptomima.

Gost 36589 nije na forumu
    je ono za cim ti umires a nikada neces biti :
    Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Hernija (bruh) ili nesto drugo

Zao mi je, ali bez pregleda mozemo samo da nagadjamo , isto kao sto i ti sam mozes da nagadjas.

Nov član
    Učlanjen
    16.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pretpostavio sam da ce odgovor biti takav, pitao sam eventualno da li se neko susreo sa takvim simptomima? I da li se bruh tako manifestuje?
    Citanja tako po forumima i iz prica sam cuo da se bruh uglavnom kod muskaraca javlja sa desne strane, ne znam koliko je to istina (meni je nelogicno)... i koliko treba da bi se bruh pojavio, mesec dana, dva, tri, pet ili nema nekog vremenskog okvira...

Elita Андроник Комнин (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    7098

Највероватније је бол у препони као резултат наглог истегнућа. Ако у стојећем ставу не може да се напипа никаква избочина, не ради се о кили. Опет, главна превентива против киле, као и трауматског бола у препонама је јачање трбушних мишића, и добро загревање и истезање пред утакмицу (спорт, рекреацију).
    Волим Достојевског, волим све што воле млади и навијам за Црвену звезду

Slične teme

1. .avi file? ili nešto drugo
    Autor coler u forumu Multimedija
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 22.05.2008., 11:23
  2. Graficka ili nesto drugo???
    Autor CINC u forumu Hardver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.02.2008., 18:30
  3. win amp ili nesto drugo???
    Autor mohikanac81 u forumu Softver