Vesnici proleća u Beogradu

brizna mama

Primećen član
Poruka
505
Da li su se pojavile visibabe u Košutnjaku i gde ih najviše ima? Ili je već vreme za kukurek i jagorčevinu? Pitanje je možda blesavo,ali u ovoj jurnjavi mi treba tačno mesto gde da odem sa klincima na kratko i da uživaju u prvim vesnicima proleća, a Košutnjak je ogroman za kratku šetnju.
 
evo ispred moje zgrade ima visibabica :heart:
a na livadicama ima i maslacaka i nekih malenih plavih cvetica
joj sto sam srecna sto je prosla zima :klap:
nocas je i pticica pevushila
stvarno mi nije jasno kako neko moze vise da voli sivu i tuznu zimu :lol:
 
Ja sam danas zagledao šta je sve procvetalo (kod nas je to uglavnom žbunje i drveće) i ustanovio sam da su pola žbunja i drveća posekli (pre ovog poslednjeg snega). Pogledam na jedno mesto gde je nekada stajala japanska trešnja (pola drveta beli a pola roze cvet) a tamo stoji parkiran auto na praznoj tratini. Onda ono lisnato žbunje koje i ne cveta, isto posečeno do zemlje (dobro, tu se bar vidi panj). Sada ispred naše zgrade ima ukupno jedna forzicija (ono žuto) i to jadna metar visoka sa tri grane, i jedna neka istočnjačka voćka sa crvenim cvetom kao male ruže (koja inače ume da procveta i u januaru kada je topla zima), isto metar visoka. Ovo ostalo kao da su dabrovi slavili slavu u parkiću pa pozvali svu rodbinu.
 
vesnici proleca su svakako veliki cenovnici na pojedinim frizerskim radnjama (jer je sad sezona sisanja:p)

kod cuburskog parka,ima puno malih drvenih lokalcica...e,pa prvi kod semafora,sisanje 180dinara a za penzionere 100d.
pa to skoro dzabe.
 
U mom parkicu ima milion i jedna visibaba, skakala sam metar od zemlje od srece kad sam ih primetila. Nisam videla ljubicicu sto godina ...

Al danas su deca igrala fudbal na njima :( a ja sam htela da uvenem od tuge ...

Pun je Kosutnjak ljubicica , mislim da nema sanse da ih ne nadjete , ove godine im ima vise nego ikad. Setam svakodnevno psa i gde god zadjemo nadjidjemo na ljubicice.
 
Pa ti bar znaš šta ti očitavaju...Mi u naselju imamo svako svoj vodomer i tople i hladne vode na svakoj česmi ali evo 25 godina kako zgrade postoje a ti vodomeri nisu ni jednom "očitani"...Gde i kad oni to očitavaju pojma nemamo...
 
P3294313.jpg
 

Back
Top