Shovinizam

NN76

Aktivan član
Poruka
1.532
Pitanje za pripadnike dominantijeg pola...
Da li se u vama krije (ili pak ni ne krijete ;) ) sovinizam?
Kada to kod sebe primetite?
Da li ga prikrivate ili...?
Kada se najvise ispoljava?

Koje uzrecice onda koristite?

Kao postavljac teme, morma prvi i da odgovorim....
Nisam sovinista, tj ne mnogo ;) i zene smatram nama ravnima. Tacnije, ne bas nama ravnima, ali sa istim pravima kao i mi.
Ali dosta cesto imam sovinisticke izjave....
Najpoznitije...

Zene i logika....
Zenski mozak....
Trtljavo zensko

itd itd itd

Sa druge strane, ne bih nikada pristao da mi zensko bude menadzer. Ne znam da li ovo ima veze sa sovinizmom, ali ako ima pMS doci ce nadrkana i ceh placa onaj ko je hiearhijski ispod nje. Ako joj se pojavila jedna nova bora, opet je njen radnik taj koji ce nayebati
Ako se u zgradu doselila mladja i lepsa od nje, svu svoju ljubomoru ce na som radnicku istresti...
Ako sumnja da se muz svalerise-opet radnik nayeba.

Ukratko, zenu kao nadredjenog na poslu nikada ne bih prihvatio.

Saobracaj.
Ne znam da li je ovo sovinizam, ili pak klasicna briga o bezbednosti...ali da me zensko vozi...teze malo....nije da se nikada nije desilo...ali izbegavam koliko god je to moguce.

I na kraju, ne znam ni da li je ovo sovinizam, ali kojim ocima gledate zene?
Iskreno, prvo gledam u meso i samo je to ono sto primetim na zeni u pocetku.
Moguce je da se kasnije ispostavi da je totalno OK i na drugim poljima, ali ako nema dobre atribute, sumnjam da cu ikada otkriti i druga polja.
 
I mene zanima....Postoji dominantan pol? Hm, nisam znala. Je l to ko Nemci, dominantna i savršena nacija tokom Drugog svetskog rata...Doduše, dominacija im bila kratkog veka, i ostala upamćena po nasilju....
Mada dominacija i jeste nasilje. Svi smo jednaki. Čemu dominiranje?
 
intelektualno dominantna
fizicki dominantna
mentalno dominantna
emotivno dominantna

sto ne znaci da one inferiorne treba ponizavati i vrsiti bilo kakav vid nasilja nad njima
 
intelektualno dominantna
fizicki dominantna
mentalno dominantna
emotivno dominantna

sto ne znaci da one inferiorne treba ponizavati i vrsiti bilo kakav vid nasilja nad njima

Ne..intelektualno obdareniji, fizički obdareniji, mentalno čvršći, emotivno čvršći...
Što ne znači da po difoltu imaš bolji život.....(ne mislim na tebe lično već uopšteno).
 
Naravno
I Nemacka je bogatija, razvijenija, sa boljom infrastrukturom, boljim penzionim sistemom, boljom socijalnom politikom...
Pa to ne znaci da svaki Hans bolje zivi od svakog Milovana
 
Ali u globalu, ipak u proseku pegavi Hans bolje zivi od nosatog Milovana ;)

Meso i Kupus, u proseku SARMA!!!

On topic, da je danas srednji vek, ja bih prvi kao beli vitez stao na stranu zenskog pola, sve u cilju ravnoteze izmedju polova.... ali u ovom dvadeset i prvom veku, braco muskarci... moramo se ujediniti protiv ovih feministkinja i ostalih gadljivih stvorova zarad globalne ravnoteze u prirodi!!
 

Back
Top