Putovanje duša

kapetan81

Zainteresovan član
Poruka
431
Autor je hipnoterapeut, hipnozom vraća ljude u prošlost radi otkrivanja i uklanjanja uzroka raznih poremećaja, ali je tako otkrio da ljudi imaju sećanja i na druge živote. Kopao je po tome desetak godina i saznao sve o periodu između života, onome što nazivamo „smrt”.

U ovoj knjizi se govori o hiperspejsu gde odlaze duše iznad astrala; o tome da se duša ne inkarnira cela nego jednim delom; da može imati više simultanih inkarnacija; da je unapred pripremljena na svoj fizički život, sa planom i markerima duž fizičkog života koji će je podsećati na svrhu i put; sa pomoćnicima i vodičima...
Zašto se ne sećamo prošlih života? Odgovor je jednostavan: da bismo neposrednije prihvatili lekcije koje treba da naučimo, da bismo ih rešavali na nov način. Da se sećamo sve bismo radili na isti način, postali bismo mehanični, pamtili bismo traume iz prošlosti pa bismo reagovali na njih, ovako namerno uđemo u zaborav, ali ne potpuni, imamo podsećanja kroz snove, vizije, intuiciju, glas...
Duša sazreva i jača od onoga što sama spozna. Zato mora da ima slobodan prostor za individualno isksutvo.
Zato se naši vodiči ne mešaju mnogo u ono što mi moramo da odradimo jer smo zato i došli. Sve je ovo škola. Gore nema pakla, samo korekcije i obuke za sve pa i najgore duše, koje se dele samo po svojoj zrelosti; nezrele i mlade moraju da prođu kroz grublja iskustva, dok zrele napreduju brže. Sve je pozitivno i podsticajno za rast i sazrevanje kroz milost koja dolazi sa samospoznajom.
Pakao su izmislili đavoli (Draco Reptili).

Knjiga će da vas raspameti za ceo život.

http://rapidshare.com/files/363439851/Putovanje_dusa.pdf
 
Autor je hipnoterapeut, hipnozom vraća ljude u prošlost radi otkrivanja i uklanjanja uzroka raznih poremećaja, ali je tako otkrio da ljudi imaju sećanja i na druge živote. Kopao je po tome desetak godina i saznao sve o periodu između života, onome što nazivamo „smrt”.

U ovoj knjizi se govori o hiperspejsu gde odlaze duše iznad astrala; o tome da se duša ne inkarnira cela nego jednim delom; da može imati više simultanih inkarnacija; da je unapred pripremljena na svoj fizički život, sa planom i markerima duž fizičkog života koji će je podsećati na svrhu i put; sa pomoćnicima i vodičima...
Zašto se ne sećamo prošlih života? Odgovor je jednostavan: da bismo neposrednije prihvatili lekcije koje treba da naučimo, da bismo ih rešavali na nov način. Da se sećamo sve bismo radili na isti način, postali bismo mehanični, pamtili bismo traume iz prošlosti pa bismo reagovali na njih, ovako namerno uđemo u zaborav, ali ne potpuni, imamo podsećanja kroz snove, vizije, intuiciju, glas...
Duša sazreva i jača od onoga što sama spozna. Zato mora da ima slobodan prostor za individualno isksutvo.
Zato se naši vodiči ne mešaju mnogo u ono što mi moramo da odradimo jer smo zato i došli. Sve je ovo škola. Gore nema pakla, samo korekcije i obuke za sve pa i najgore duše, koje se dele samo po svojoj zrelosti; nezrele i mlade moraju da prođu kroz grublja iskustva, dok zrele napreduju brže. Sve je pozitivno i podsticajno za rast i sazrevanje kroz milost koja dolazi sa samospoznajom.
Pakao su izmislili đavoli (Draco Reptili).

Knjiga će da vas raspameti za ceo život.

http://rapidshare.com/files/363439851/Putovanje_dusa.pdf

Apsolutno se slazem u vezi svega sa tvog posta, samo, nije mi jasno, zasto se osecaju posledice iz proslih zivota, poznato je da ljudi kod tih hipnoterapeuta idu u slucajevima kada ih koskaju stvari iz proslih zivota, tako da, zasto se samo lose stvari prenose?
 
i ja se slazem al....koja je misterija ovde? :S

Covjek je procitao knjigu odusevio se ...
Prosli smo te faze CrazyWolf....
Sto ga malo ne ohrabris i das mu neki savjet ?
Rado bih to ucinila ...Samo hocu da te cujem...
Mislim da se ne varam da bi imao sto reci...
CAILODQZ.jpg
 
Autor je hipnoterapeut, hipnozom vraća ljude u prošlost radi otkrivanja i uklanjanja uzroka raznih poremećaja, ali je tako otkrio da ljudi imaju sećanja i na druge živote. Kopao je po tome desetak godina i saznao sve o periodu između života, onome što nazivamo „smrt”.

U ovoj knjizi se govori o hiperspejsu gde odlaze duše iznad astrala; o tome da se duša ne inkarnira cela nego jednim delom; da može imati više simultanih inkarnacija; da je unapred pripremljena na svoj fizički život, sa planom i markerima duž fizičkog života koji će je podsećati na svrhu i put; sa pomoćnicima i vodičima...
Zašto se ne sećamo prošlih života? Odgovor je jednostavan: da bismo neposrednije prihvatili lekcije koje treba da naučimo, da bismo ih rešavali na nov način. Da se sećamo sve bismo radili na isti način, postali bismo mehanični, pamtili bismo traume iz prošlosti pa bismo reagovali na njih, ovako namerno uđemo u zaborav, ali ne potpuni, imamo podsećanja kroz snove, vizije, intuiciju, glas...
Duša sazreva i jača od onoga što sama spozna. Zato mora da ima slobodan prostor za individualno isksutvo.
Zato se naši vodiči ne mešaju mnogo u ono što mi moramo da odradimo jer smo zato i došli. Sve je ovo škola. Gore nema pakla, samo korekcije i obuke za sve pa i najgore duše, koje se dele samo po svojoj zrelosti; nezrele i mlade moraju da prođu kroz grublja iskustva, dok zrele napreduju brže. Sve je pozitivno i podsticajno za rast i sazrevanje kroz milost koja dolazi sa samospoznajom.
Pakao su izmislili đavoli (Draco Reptili).

Knjiga će da vas raspameti za ceo život.

http://rapidshare.com/files/363439851/Putovanje_dusa.pdf

Nemojte da budete tako sigurni i slusajte sta cu reci jer je veoma bitno. Postoji pakao ali se u njemu ne gori bukvalno, vec se gori da tako kazem grehu. Kada je dusa nezrela i cinila je losa dela, vrlo lako u sledecem zivotu moze da dozivi na svojoj kozi ta ista dela koja je pocinila nekom drugom. Hocu da kazem da nema opustanja i da se zlo vraca poput bumeranga, u ovom ili nekom dugom zivotu. Treba apslolutno razmisljati o tome, pa i o zivotinjama, o njihovom zatocinjavanju i uzgoju a da za to nema nikakve sustinske potrebe jer postoje dokazi da bi uz vege ishranu ljudi za 200% bili zdraviji i ne postoje nikakve nus pojave.
 
Nemojte da budete tako sigurni i slusajte sta cu reci jer je veoma bitno. Postoji pakao ali se u njemu ne gori bukvalno, vec se gori da tako kazem grehu. Kada je dusa nezrela i cinila je losa dela, vrlo lako u sledecem zivotu moze da dozivi na svojoj kozi ta ista dela koja je pocinila nekom drugom. Hocu da kazem da nema opustanja i da se zlo vraca poput bumeranga, u ovom ili nekom dugom zivotu. Treba apslolutno razmisljati o tome, pa i o zivotinjama, o njihovom zatocinjavanju i uzgoju a da za to nema nikakve sustinske potrebe jer postoje dokazi da bi uz vege ishranu ljudi za 200% bili zdraviji i ne postoje nikakve nus pojave.

Ali i da je tako, ljudi ne shvataju zasto im se desavaju lose stvari, tako da, i da zele, oni ne mogu shvatiti poentu svega ovoga...
Ako, lupam sada, ja uradim nesto veoma, veoma, lose nekom, kada se reinkarniram, ja necu shvatati zasto se to isto meni dogodilo... Mislim, sve je to doosta kompilkovano...
A sta ako radim samo dobra dela u ovom zivotu? Da li dobijam nagradu u nekom sledecem... ;)
 
Apsolutno se slazem u vezi svega sa tvog posta, samo, nije mi jasno, zasto se osecaju posledice iz proslih zivota, poznato je da ljudi kod tih hipnoterapeuta idu u slucajevima kada ih koskaju stvari iz proslih zivota, tako da, zasto se samo lose stvari prenose?
Ne prenose se samo loše nego ono što nas bode su nenaučene lekcije i stvari sa kojima nismo mogli da se pomirimo i prihvatimo. Zato se i vraćamo ponovo na Zemlju.
 
Poslednja izmena:
Nemojte da budete tako sigurni i slusajte sta cu reci jer je veoma bitno. Postoji pakao ali se u njemu ne gori bukvalno, vec se gori da tako kazem grehu. Kada je dusa nezrela i cinila je losa dela, vrlo lako u sledecem zivotu moze da dozivi na svojoj kozi ta ista dela koja je pocinila nekom drugom. Hocu da kazem da nema opustanja i da se zlo vraca poput bumeranga, u ovom ili nekom dugom zivotu. Treba apslolutno razmisljati o tome, pa i o zivotinjama, o njihovom zatocinjavanju i uzgoju a da za to nema nikakve sustinske potrebe jer postoje dokazi da bi uz vege ishranu ljudi za 200% bili zdraviji i ne postoje nikakve nus pojave.
Jedini nedostatak ove knjige je što se ne bavi negativnim ili demonskim silama, pa ispada da na ovom svetu žive samo ljudske duše sa svojim vodičima - što nije tačno. Igra je malo složenija.

Tačno je da postoje lažna sećanja na prošle živote, ali ovde se govori nešto drugo. Hipnoza je u ovom slučaju samo način da se mnogo dublje uđe u sećanje, ništa drugo.

Nema razloga da duša ne pamti sve što je ikada doživela u svim svojim životima. Kontinuitet je identitet. Ego rođen sa telom ne može da dopre do tih sećanja dok pod hipnozom može. I samo za to se ovde hipnoza koristi: za uspešnije kopanje po sećanju. Savim druga stvar je upotreba hipnoze za neke druge manipulacje i sugestije.
Ovde veliki broj ljudi, međusobno nepovezanih i različitih, iznosi istu priču tokom više decenija i to je dokaz objektivnosti.

Svako može prepoznati veliki broj detalja iz knjige u svom životu. Ja sam imao lični kontakt sa svojim vodičem, i jasan uvid u njegovo delovanje celog života, i ta iskustva u potpunosti su potvrđena sadržajem iz knjige.
Uostalom, ovde opisana iskustva potvrđuju i Tibetanska i Egipatska knjiga mrtvih a kao dodatni dokaz da ovde nisu data opšte prihvaćena očekivanja, ubeđenja i šabloni, jeste to da se smrt prikazuje kao izuzetno lepo iskustvo, kao buđenje i prosvetljenje za dušu.
 
Knjiga poput ove o kojoj ovde govorite već ima na desetine na američkom tlu. U manjoj ili većoj meri sve one govore o sličnim ili istim stvarima ali sa utkanim razumevanjem samih autora.
Ne treba tražiti odgovre na sva pitanja u knjigama ovakkvog tipa, jer nijedna knjiga ne može dati sve odgovore ali zato postoje mnoge druge knjige koje će dati i druge odgovore.
U svakom slučaju onaj ko u ovakvim knjigama otkrije nešto što je za njega prihvatljivo zasigurno nastavlja sa svojim istraživanjima...

Apsolutno se slazem u vezi svega sa tvog posta, samo, nije mi jasno, zasto se osecaju posledice iz proslih zivota, poznato je da ljudi kod tih hipnoterapeuta idu u slucajevima kada ih koskaju stvari iz proslih zivota, tako da, zasto se samo lose stvari prenose?
Posledice se osećaju jer su zabeleženi jaki emotivni naboji kod odredjenih preživljenih dogadjaja. Ti emotivni naboji predstavljaju smetnju koje se treba osloboditi. Do oslobadjanja bi došlo i bez psihoterapeuta ili sličnih i to onda kada duhovno ojačamo da se možemo bezbolno suočiti sa proživljenom situacijom....
Dobrih stvari se takodje sećamo stim što one ne predstavljaju smetnju pa na njih ne obraćamo pažnju. One nas čine onako kreativnim, pozitivnim, uspešnim, visprenim, nesebičnim....

Ali i da je tako, ljudi ne shvataju zasto im se desavaju lose stvari, tako da, i da zele, oni ne mogu shvatiti poentu svega ovoga...
Ako, lupam sada, ja uradim nesto veoma, veoma, lose nekom, kada se reinkarniram, ja necu shvatati zasto se to isto meni dogodilo... Mislim, sve je to doosta kompilkovano...
A sta ako radim samo dobra dela u ovom zivotu? Da li dobijam nagradu u nekom sledecem... ;)
Ovim što si napisao-la već potvrdjuješ da sve to i te kako shvataš i da si svestan da je neophodno birati ono što je pozitivno.
Biranje samo onoga što je ispravno već govori da smo se mi kao duhovno biće, Duša, već dosta dobro izgradili, ekspandirali svoju svest.
Malo šaljivo a pomali i istinito reći ću da ćeš u sledećim životima dobiti nagradu jer ćeš dobijati malo teže zadatke da se i dalje razvijaš i nadrastaš čak i ovo trtenutno stanje... To je put i način nas Duša u procesu razvitka...ekspanzije svesti.
DokleDok ne dosegnemo onu svest koja će nam garantovati da se više ne trebamo inkarnirati u nižim svetovima...


Snovi, intuicija, slučajne podudarnosti, vizije, duhovni Svetlost i Zvuk ...su način komuniciranja Boga sa čovekom (Dušom) u procesu pružanja pouke i usmerenja...
 
Poslednja izmena:
Knjiga poput ove o kojoj ovde govorite već ima na desetine na američkom tlu. U manjoj ili većoj meri sve one govore o sličnim ili istim stvarima ali sa utkanim razumevanjem samih autora.
Ne treba tražiti odgovre na sva pitanja u knjigama ovakkvog tipa, jer nijedna knjiga ne može dati sve odgovore ali zato postoje mnoge druge knjige koje će dati i druge odgovore.
U svakom slučaju onaj ko u ovakvim knjigama otkrije nešto što je za njega prihvatljivo zasigurno nastavlja sa svojim istraživanjima...


Posledice se osećaju jer su zabeleženi jaki emotivni naboji kod odredjenih preživljenih dogadjaja. Ti emotivni naboji predstavljaju smetnju koje se treba osloboditi. Do oslobadjanja bi došlo i bez psihoterapeuta ili sličnih i to onda kada duhovno ojačamo da se možemo bezbolno suočiti sa proživljenom situacijom....
Dobrih stvari se takodje sećamo stim što one ne predstavljaju smetnju pa na njih ne obraćamo pažnju. One nas čine onako kreativnim, pozitivnim, uspešnim, visprenim, nesebičnim....


Ovim što si napisao-la već potvrdjuješ da sve to i te kako shvataš i da si svestan da je neophodno birati ono što je pozitivno.
Biranje samo onoga što je ispravno već govori da smo se mi kao duhovno biće, Duša, već dosta dobro izgradili, ekspandirali svoju svest.
Malo šaljivo a pomali i istinito reći ću da ćeš u sledećim životima dobiti nagradu jer ćeš dobijati malo teže zadatke da se i dalje razvijaš i nadrastaš čak i ovo trtenutno stanje... To je put i način nas Duša u procesu razvitka...ekspanzije svesti.
DokleDok ne dosegnemo onu svest koja će nam garantovati da se više ne trebamo inkarnirati u nižim svetovima...


Snovi, intuicija, slučajne podudarnosti, vizije, duhovni Svetlost i Zvuk ...su način komuniciranja Boga sa čovekom (Dušom) u procesu pružanja pouke i usmerenja...

pa, sta da vam kazem sem hvala na objasnjenju, i toga da mi se onaj deo sto je bio saljiv, najvise svideo... :)
Salu na stranu, a koji su to visi svetovi, i kada dodjemo da vrha, sta onda, da li idemo sve iz pocetka ili je po sredi nesto drugo...
 
pa, sta da vam kazem sem hvala na objasnjenju, i toga da mi se onaj deo sto je bio saljiv, najvise svideo... :)
Salu na stranu, a koji su to visi svetovi, i kada dodjemo da vrha, sta onda, da li idemo sve iz pocetka ili je po sredi nesto drugo...
Život stvarno ne bi imao smisla kada bismo se stalno vrteli u krug i uvek išli iz početka.
Mi kao deca idemo u školu da bismno kada odrastemo odgovorno prihvatili životne zadatke i nosili svoje obaveze i odgovornost svog življenja na svojim plećima.
Slično tome a budući da je život nas Duša u nižim svetovima samo školovanje to znači da po dostizanju odgovarajućeg nivoa svesti prihvatamo odgovarajuće dužnosti u svetovima Boga.
Ukratko: iznad Fiziučkog sveta jeste Astralni sa svojih preko stitinu nivoa ili regiona - odakle i dolaze naše emocije, vizije, spiritizam, astrologija... Iznad ovog je Kauzalni (Causal) svet na kojem možemo zaviriti u zapise naših života u nižim svetovima.
Iznad ovog je Mentalni odakle dolazi čovekova nauka, filozofija kao i sve ortodoksne religije.
Iznad ovog je Eterički svet ili onaj koji je prelazni izmedju materijalnih i onih iznad čisto duhovnih svetova. Ovaj svet sadrži sve naše podsvesne zapise.
Čisto duhovnih svetova ima takodje malo više.
Prvi je čisto Duša svet ili Soul odnosno Atma Lok. Zatim dolaze Alakh Lok, Alaya Lok, Hukikat Lok, Agam Lok i Anami Lok.
Duhovna sloboda se doseže kada dodjemo do Duša odnosno Atma Lok i to je trenutak Samo-Realizacije. Dosezanje Anami sveta (Lok) jeste osvajanje Bog-Svesti što je praktično cilj i odredište svake Duše (svakog od nas).
Ništa nije neosvojivo ako je Duša pokupila dovoljno životnih iskustava u ogromnom broju inkarnacija i ako u sebi ima dovoljno ljubavi prema samoj istini i životu.

Niko jos nije dosao do vrha.

Čak i onda kada se osvoji Bog-Svest duhovni razvitak (razvitak svesti) se ne zaustavlja i uvek postoji još jedan korak. Mada, možemo reći (uslovno) da je vrh kojeg Duša može osvojiti je Bog-Svest i to je ono što su osvojili mnogi pre nas a što sasvim sigurno stoji ispred nas.
To je sudbina svakog čoveka (Duše) - Bog-Svest.
 
pa, sta da vam kazem sem hvala na objasnjenju, i toga da mi se onaj deo sto je bio saljiv, najvise svideo... :)
Salu na stranu, a koji su to visi svetovi, i kada dodjemo da vrha, sta onda, da li idemo sve iz pocetka ili je po sredi nesto drugo...
Viši svetovi još ne daju duši ono najviše što može da primi.A najviši i najčistiji svet je apsolutnost i ima samo jedan.Kada neko dostigne taj nivo,pomaže i drugima da dođu do toga.
 
Poceo sam citati knjigu, i kako napredujem po stranicama iste,u meni pocinje borba izmedju dva jaka osecanja:
Na jednoj strani osecanje prepoznatljivosti, razumevanja, shvatanja svih dogadjaja i opisa u knjizi, koji mogu biti odraz neke svesti nevezane za moje fizicko bice(sto ja u nekim trenucima iskreno verujem, i cak mogu reci prepoznajem), ali i stalnog, rodjenjem usadjenog straha od smrti, i potpunog nestanka.
Na drugoj strani, postoji jak osecaj manipulacije, izmisljanja nove religije, primerenije danasnjem drustvu.
Ovo bi se moglo nazvati religijom za danasnje stanovnike zemlje.
Postoji vrhovno bozanstvo, ovaj put oliceno u nama samima, i nasem duhovnom,postoji hijerarhija u onozemlajskom, olicena u razlicitim stepenima razvoja naseg mentalnog, postoje bozije zapovesti kao u svim religijama, postoji odrednica "raja", "pakla" i "cistilista", samo ovaj put primerenija nasem dobu, bez tako"necivilizacijskih" kazni tipa vecnog ognja u paklu.
Kao sto su pretnje paklom, strasnim sudom, i drugim oblicima postmortem kazni drzali celokupne narode u pokornosti svojih vlastodrzaca ili religijskih vodja, tako i danas ova religija pokusava da kaze ljudima:"Nije vazno, postoji nesto posle zivota ,gde ces biti iznad onoga sto si danas"..Ili:"Nije tako lose ciniti ni lose stvari, ako si na putu ka nekom cilju, jer kazna nece biti tako strasna", time obezbedjujuci lagodnu poziciju nasim danasnjim vlastodrscima, koji upravljaju svetom...
 
Viši svetovi još ne daju duši ono najviše što može da primi.A najviši i najčistiji svet je apsolutnost i ima samo jedan.Kada neko dostigne taj nivo,pomaže i drugima da dođu do toga.

Ali, i to je sve vrtenje u krug, neko pomogne meni da dodjem dotle, onda sam ja tu i pomazem nekom drugom, sta se desava onda sa onim sto je meni pomagao, da li je on lud pa ce dangubiti ceo svoj " zivot " na pomaganje drugima da dodju dotle, a i, ako svi dodju, sta se onda desava...? Ko kome pomaze... :think:
 
Ali, i to je sve vrtenje u krug, neko pomogne meni da dodjem dotle, onda sam ja tu i pomazem nekom drugom, sta se desava onda sa onim sto je meni pomagao, da li je on lud pa ce dangubiti ceo svoj " zivot " na pomaganje drugima da dodju dotle, a i, ako svi dodju, sta se onda desava...? Ko kome pomaze... :think:
ma nema tu nikakvog pomaganja. Potpuno ali potpuno suprotno. Sorry ali malo si pobrkao lončiće...
 
Ali, i to je sve vrtenje u krug, neko pomogne meni da dodjem dotle, onda sam ja tu i pomazem nekom drugom, sta se desava onda sa onim sto je meni pomagao, da li je on lud pa ce dangubiti ceo svoj " zivot " na pomaganje drugima da dodju dotle, a i, ako svi dodju, sta se onda desava...? Ko kome pomaze... :think:
Onaj što ti pomagao može ponovo da dođe na zemlju dalje da pomogne drugima ili da se vrati rodnom svetu njegove duše.
Dangubenje je samo proživeti život bez cilja.
 
Onaj što ti pomagao može ponovo da dođe na zemlju dalje da pomogne drugima ili da se vrati rodnom svetu njegove duše.
Dangubenje je samo proživeti život bez cilja.
Vi ljudi mislite da vi nesto radite kad skuvate kafu ujutru, odete na posao, vratite se kuci, ukljucite tv, pojedete nesto... E to se zove dangubljenje!
 
Vi ljudi mislite da vi nesto radite kad skuvate kafu ujutru, odete na posao, vratite se kuci, ukljucite tv, pojedete nesto... E to se zove dangubljenje!

Da li bi t ceo zivot proveo pomazuci nekom da predje iz ovog sveta u neki drugi? :confused:

Nisam mislio da je bukvalno to dangubljenje, ali moras imati neki cilj u zivotu, to ce te smoriti u jednom momentu sigurno....Nista nije vecno... :neutral:
 

Back
Top