Istinitost crash testova

I ja sam tako mislio,kako neki auto moze da ima 4 ili 5 zvezdica,kao na primer novi fiat 500,to u stvari taj auto ima toliko zvezdica kad se uporedjuje u svojoj klasi,zato moze jedan fiat 500 da ima isto zvezdica kao sto i mercedes s klase.
 
Zato i jeste osnovan Euro N-CAP,tako da se ne moze varati,kinezi mogu da kazu da su im auti sigurni,ali kad u Euro N-CAP testu njihov auto se raspadne pri sudaru sa nepomicnim objektom onda znas koliko je sati.;)

Откуд ти то?
На званичном сајту EURO NCAP уопште нема ни кинеских ни руских аутомобила.
http://www.euroncap.com/home.aspx
 
На ЕuroNCAP не обраћам претерану пажњу (сем када нису у питању возила попут Таврије, у којима се дешава да при чеоном судару хауба улеће у кабину и сече главе). Ко хоће да купи ауто који се најбоље показао у сударима нека купи тенк.:D Мало се претерује са тим страхом.:confused:
 
Pa nema ih jer nisu po EU standardima,naveo sam kineski auto cisto radi poredjenja.

Не, поента оног што сам хтео рећи да НЕ ПОСТОЈЕ званични резултати тестова кинеских возила. Снимке које видимо по нету је радио ко зна ко са ко зна каквим намерама (вероватно лошим). Моје мишљење је да су кинеска возила нешто МАЛО слабија од европских што се тиче безбедности, али снимци на којима се крше као да су од папира су намештени.
 
inache evo pravog VW na delu.

То није VW то је кинески неки камионет каже лик доле у коментарима... а лик изнад њега каже па макар умирање у њему не би болело...

Оба снимка су немачка и аутентична. Никакав кинески креш тест није у питању, већ је на снимку са жутим комбетом тестирано понашање када је комби максимално оптерећан позади. Коментаре на ЈТ не вреди читати, као ни коментаре испод новинских чланака - углавном се нема много шта паметно сазнати.
 
Ja im bas i ne verujem posto sam nacuo da ne ocenjuju prema njihovoj propisanoj brzini od 64 km/h, vec pri manjim brzinama a posle lako namontiraju video. tj uspore snimak gde ne mozes da procenis brzinu.:( :dontunderstand:

Управо тако, на успореном снимку не можеш знати да ли је брзина 50 или 90 на сат. Зато треба веровати искључиво званичним EURO NCAP снимцима, попут овог:
 
Не, поента оног што сам хтео рећи да НЕ ПОСТОЈЕ званични резултати тестова кинеских возила. Снимке које видимо по нету је радио ко зна ко са ко зна каквим намерама (вероватно лошим). Моје мишљење је да су кинеска возила нешто МАЛО слабија од европских што се тиче безбедности, али снимци на којима се крше као да су од папира су намештени.


I dalje tvrdis suprotno?





Sad nas jos ubedi da ADAC i ÖAMTC ne znaju svoj posao...
 
Управо тако, на успореном снимку не можеш знати да ли је брзина 50 или 90 на сат. Зато треба веровати искључиво званичним EURO NCAP снимцима, попут овог:


Cekaj nisi shvatio sta sam hteo da kazem.:)

Hteo sam bas da kazem da su ovi videi sa euro ncapa montirani i usporeni i kako ces tu onda da procenis brzinu vozila?????????:confused:

Kad daju toliko usporen snimak i prikazu samo zadnjih 5 metara puta.:(


@MilosB slazem se sa tobom.
 
Poslednja izmena:

Back
Top